Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

OTESTUJTE SE pomocí provázku: Je vaše váha v pořádku?

Jestli je vaše váha v pořádku, zjistíte úplně jednoduše. Potřebujete jen kousek provázku.
Vydáno: 02.01.2019
OTESTUJTE SE pomocí provázku: Je vaše váha v pořádku?
Autor: Thinkstock OTESTUJTE SE pomocí provázku: Je vaše váha v pořádku?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud chcete zjistit, že vaše váha je v normálu, tedy ani příliš vysoká, ani příliš nízká, používá se nejčastěji takzvaný BMI (body mass index). Ten se vypočítá snadno vydělením hmotnosti daného člověka druhou mocninou jeho výšky. Jenže jak zjistila jedna studie, BMI není tak úplně přesné a spolehlivé, protože celá jedna třetina problémů spojených s obezitou je považována podle výpočtů BMI ještě za zdravé. 

 

Existuje ale jedno velmi jednoduché měření, které zvládnete bez speciálních přístrojů a dokonce i váhy. Je založené na poměru vaší výšky a obvodu pasu, kde se právě schovává špatný tuk spojovaný se vznikem srdečních chorob a cukrovky. 

Zde je návod:

is-your-weight-healthy-string-test_0 Foto:

 

Podle výpočtů by obvod vašeho pasu měl odpovídat maximálně polovině vaší výšky. Ustřihněte si provázek odpovídající délkou vaší výšce, přeložte ho napůl a omotejte jednou kolem pasu. Jestli ještě kus přesahuje, je vaše váha naprosto v pořádku. Pokud se konce provázku jen taktak dotknou, jste na hranici a měli byste trochu zhubnout. Pokud konce přeloženého provázku k sobě vůbec nedosáhnou, rozhodně s tím něco dělejte, nejlépe s pomocí odborníků.

Článek je zařazen v: dieta, hubnutí, váha
Reklama