zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

OTESTUJTE SE pomocí provázku: Je vaše váha v pořádku?

OTESTUJTE SE pomocí provázku: Je vaše váha v pořádku?
Autor: Thinkstock OTESTUJTE SE pomocí provázku: Je vaše váha v pořádku?
anna kopečková , Vydáno: 01.01.2020
Jestli je vaše váha v pořádku, zjistíte úplně jednoduše. Potřebujete jen kousek provázku.

reklama

Pokud chcete zjistit, že vaše váha je v normálu, tedy ani příliš vysoká, ani příliš nízká, používá se nejčastěji takzvaný BMI (body mass index). Ten se vypočítá snadno vydělením hmotnosti daného člověka druhou mocninou jeho výšky. Jenže jak zjistila jedna studie, BMI není tak úplně přesné a spolehlivé, protože celá jedna třetina problémů spojených s obezitou je považována podle výpočtů BMI ještě za zdravé. 

Existuje ale jedno velmi jednoduché měření, které zvládnete bez speciálních přístrojů a dokonce i váhy. Je založené na poměru vaší výšky a obvodu pasu, kde se právě schovává špatný tuk spojovaný se vznikem srdečních chorob a cukrovky. 

Zde je návod:

is-your-weight-healthy-string-test_0 Foto:

 

Podle výpočtů by obvod vašeho pasu měl odpovídat maximálně polovině vaší výšky. Ustřihněte si provázek odpovídající délkou vaší výšce, přeložte ho napůl a omotejte jednou kolem pasu. Jestli ještě kus přesahuje, je vaše váha naprosto v pořádku. Pokud se konce provázku jen taktak dotknou, jste na hranici a měli byste trochu zhubnout. Pokud konce přeloženého provázku k sobě vůbec nedosáhnou, rozhodně s tím něco dělejte, nejlépe s pomocí odborníků.

Anna Kopečková

reklama

Související témata: dieta , hubnutí , váha v pořádku , novoroční hubnutí , novoroční dieta , jak zhubnout , BMI , test na hubnutí

reklama

Přečtěte si také

reklama