zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Poslední móda v USA: Jóga s kozami!

Jóga s kozami je v USA poslední módou
Autor: instagram Jóga s kozami je v USA poslední módou
cernanm , Vydáno: 22.06.2017
Adonna Ebrahimiová se natáhla na svůj jógový kobereček a snaží se vydržet v pozici kobry. Na zádech jí přitom balancují dvě kozy. Adonna totiž cvičí Goat Yoga, čili kozí jógu, která se ve Spojených státech stala módním trendem.

reklama

Jógíni všeho věku se jen hrnou do velmi populárních kurzů, kde se necvičí jen pozice s tradiční kamennou tváří, ale také s úsměvem.

Tyto kurzy se provozují na farmách v celé zemi, zatímco se guinejské trpasličí kozy, které mají v dospělosti 40 až 50 centimetrů v kohoutku, promenují mezi cvičícími. Jsou doslova všude.

"Ze začátku jsem se trochu bála, protože jsem nevěděla, jestli mi kozy vyskočí na záda," říká třiapadesátiletá Adonna po první lekci Goat Yoga nedaleko Los Angeles. "A najednou tam byly a já jsem cítila jejich teplo. Cvičili jsme na trávníku, svítilo slunce a kolem nás byly stromy a modrá obloha. Bylo to tak uklidňující," popisuje.

Cenově dostupná zábava

Tohoto kurzu se zúčastnila dvacítka osob a patnáctka koz. Jedna hodina stojí 15 dolarů (350 Kč), tedy stejně, jako činí tamní průměrná cena klasické hodiny jógy.

Profesorka jógy Meridith Lanová povzbuzuje cvičence, aby správně dýchali a kontrolovali si svou pozici, zatímco kozy skáčou lidem na záda, žvýkají jim vlasy či vousy a olizují tvář. Některé si odběhly, aby vykonaly svou přirozenou potřebu.

"Jsou roztomilé a přátelské. Žvýkají vám vlasy a nechávají vám dáreček na podložce, ale všechno se děje v poklidném ovzduší. Terapie, které se vám tady dostane, je neocenitelná," říká Lanová, kterou citovala agentura AFP.

Na začátku byl nápad...

Danette McReynoldsová, jejíž rodina kozy vlastní, hostí tyto neobvyklé kurzy jógy, aby získala peníze, neboť její dcera s přítelkyní hodlají v létě představit zvířata na zemědělském salonu ve Wisconsinu. "Nevěděli jsme, jak to dopadne, ale jde to dobře, máme stále plno. Lidé to zbožňují. Uvolňují se, mazlí se s kozami a relaxují," říká. Úspěch je takový, že byly založeny čekací listiny.

Podle profesorky jógy je kontakt s kozami podobnou zkušeností, jako když si hrajete s domácími mazlíčky. Bylo klinicky prokázáno, že to uvolňuje stres a uklidňuje. "Účinek kontaktu s kozami je fantastický. Všechna zvířata mají terapeutické vlastnosti, ale s těmito kozičkami to je neuvěřitelné. Najednou se vám vůbec nechce pozici ukončit, protože máte na zádech kozu," říká.

Jóga se zesíleným efektem

Mnoho jejích žáků uvedlo, že kozy často pomáhají udržet protažení a cvičební pozice. Zároveň jsou vítaným povyražením a cvičenci mají chuť přijít znovu.

"Úplně se uvolní napětí, opadne z vás frustrace. Nemůžete mít špatnou náladu, když jste obklopeni skotačícími kozičkami," říká Judy Watersová, která chodí na kurz spolu s manželem a několika přáteli. Podle ní to má ještě jednu výhodu: "Ani jednou jsem si při tom nevzpomněla na svou práci ve Washingtonu. Ráda bych takhle cvičila každý týden, pokud budu moci," usmívá se.

Mohlo by vás také zajímat:

Cviky nejsou moc náročné, ale velmi efektivní

Hormonální jóga: Efektivní způsob, jak pomoci tělu, aby správně fungovalo

Jóga dokáže zklidnit i hodně roztěkané a hyperaktivní děti

Jóga: 6 dobrých důvodů, proč ji cvičit společně s dětmi

zdroj: čtk

reklama

Související témata: cvičení , hubnutí , jóga , stres , USA , zdravý životní styl , relax , jogíni , móda v USA

reklama

Přečtěte si také

reklama