zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Vánoční cukroví: Návod, jak si ho užít a přitom nepřibrat

Klidně si dejte. A bez výčitek!
Autor: Thinkstock Klidně si dejte. A bez výčitek!
anna kopečková , Vydáno: 15.12.2016
Dospělí nejsou děti. Nemusí žádat o svolení, když chtějí jít sami ven, nemusí škemrat o hodinu u večerního filmu navíc, nemusí se nikoho ptát, zda si mohou dopřát ještě pátý kousek vánočního cukroví. Jedinými soudci jsme my sami a to bývá někdy kamenem úrazu.

reklama

U svých dětí přesně víme, kolik vanilkových rohlíčků je přespříliš, kolik hodin na pohovce u pohádek v televizi je moc, ale u sebe bývá hledání hranic někdy složitější. Jsme přece dospělí a můžeme cokoliv.

Pokud chcete hubnout nebo se snažíte o zdravý životní styl, bývá období Vánoc náročné. Všude číhají kalorické nástrahy. A když těmto nástrahám podlehneme, následují výčitky svědomí a „trestání“ sebe sama, ať už v podobě nuceného pohybu nebo ve formě zpřísnění redukčního režimu.

Přestaňte se o svátcích trestat a užijte si je se vším všudy, tedy i s děsně kalorickým, tučným a sladkým cukrovím. Letos ale bez výčitek svědomí!

Pokud s výčitkami už roky žijete, je těžké se jich lusknutím prstů zbavit. Zde je návod, jak je letos nechat přes Vánoce spát a zároveň nepřibrat:

1. Plánujte

Neplánované nájezdy na krabice cukroví nikdy nemůžou dopadnout dobře. Když si chcete cukroví dát, naplánujte si to. A plánujte konkrétně, například si řekněte: „K dopolední kávě si dopřeji dva čokoládové košíčky a jeden kousek lineckého.“ Pokud víte, že půjdete na návštěvu ke tchyni, předem se rozhodněte, kolik cukroví tam ochutnáte a tento počet nepřekračujte.

2. Počítejte

Kalorie, cukry, tuky i bílkoviny z vánočního cukroví se také počítají, i když se může zdát, že ne. Vánoce žádným kouzlem energetickou hodnotu dobrot bohužel nevynulují, a proto ji započítejte do svého denního příjmu. Pokud nechcete přibrat, odečtěte přibližnou energetickou hodnotu snědeného cukroví od dalších jídel – zkrátka někde jste přidali, tak jinde uberte. Jednou z možností je kalorie spálit pohybem, ale jeho efektivitu přitom nepřeceňujte!

3. Nejdřív cvičte, pak ochutnávejte

Naplánujte si ochutnávání cukroví po náročném tréninku! Po docvičení je nutné do vyčerpaných svalů doplnit glykogen – a pokud ho přes svátky budete doplňovat sladkostmi, nic hrozného se nestane, i když ovoce nebo komplexní sacharidy by byly lepší volbou. Jestliže přijmete cukr po tréninku, jedině svým svalům pomůžete, ale do tukových zásob nic neuložíte. Před fyzickou aktivitou ho nejezte, chcete přece, aby si tělo bralo energii z vašeho tuku, ne z kokosek.

4. Snídejte

Svou obvyklou porci ovesné kaše vylepšete krásně nazdobeným perníčkem nebo vosím úlem. V rámci zdravé a vyvážené snídaně se malé potěšení jistě snese, zvlášť přes Vánoce.

5. Buďte rozumní

Celý rok se držíte na uzdě a po ochutnání prvního kousku cukroví, jako byste se urvali ze řetězu. Zadržte, dýchejte. To, že jste porušili svůj režim jedním kouskem cukroví, neznamená, že do sebe teď můžete bezmyšlenkovitě házet vše, co vám přijde pod ruku. Buďte rozumní a dejte si jen trošku!

Zdroj: Fithall.czfithall banner nový 3 Foto:

 

 

 

 

 

 

 

Raw vánoční cukroví: Je lepší, než si myslíte

Raw vánoční cukroví: Je lepší, než si myslíte

Vánoce bez kil navíc? Pravidla štíhlých lidí, která fungují

Nejen advent, ale i celé svátky a bujaré silvestrovské oslavy se nesou ve znamení dobrého jídla a pití. Jde vůbec zalahodit mlsnému jazýčku bez nabrání tukových polštářků? Jednoznačně ano, a my vám poradíme jak!

Pravidelná strava je zárukou štíhlé postavy

Pravidelná strava

Jezte pravidelně, snídejte, svačte, obědvejte a večeřte menší porce, ale za to častěji. Je to sice dokola omílaná pravda, ale fungovat bude jedině za předpokladu, že ji přetavíte do reality. Ovoce konzumujte maximálně do odpoledne, pak sladké plody vyměňte raději za zeleninu (večer nejlépe tepelně upravenou). Neobsahuje tolik cukru a navíc má dostatek vlákniny.

reklama

Související témata: vánoční cukroví , dietní cukroví , bez cukru , bez mouky , raw vánoční cukroví , raw cukroví

reklama

Přečtěte si také

reklama