Za tloustnutí může váš partner! Víme proč

Za tloustnutí může váš partner! Víme proč

Manželstvím k větším velikostem

První situací, kdy se může váha pohnout směrem nahoru, ale i dolů, je navázání nového vztahu. Přibírání hrozí především těm, kteří kvůli novému protějšku změní svůj životní styl, zpohodlní a začnou víc jíst. Takový model je ještě častější při uzavření manželství.

Lidé mohou nabýt mylného dojmu, že už se nemusí snažit vypadat dobře, protože partnera mají jistého. Ženy víc doma vaří, manželé tráví společně večery před televizí, pokud možno s něčím dobrým k jídlu, a hmotnost obou z páru roste.

Láskou hubneme, po opadnutí vášně tloustneme

Při zamilování se většinou lidé naopak hubnou, protože mají nové zážitky, emocionálně je sytí vztah a nemají potřebu hledat náhradní uspokojení v jídle.

Navíc kvůli novému partnerovi chce každý vypadat co nejlépe. Kalorie spalujeme i zvýšenou erotickou aktivitou. Ovšem ta časem uvadá. Když pak neomezíme rozvášněný jídelníček, zákonitě budeme tloustnout.

Společná lednice svádí k přejídání

Tak jako manželství je z hlediska hmotnosti rizikové také společné bydlení. Partneři si vzájemně přizpůsobují svoje návyky a není neobvyklé, když se do popředí dostanou ty méně vhodné.

Před sestěhováním by si proto měli lidé ujasnit, jaké potraviny budou nakupovat, kdy jsou zvyklí jíst, která jídla jsou naučení vařit, ale také si přiblížit způsob trávení volného času, aby pak nedocházelo k zbytečným konfliktům.

Línější láká k nicnedělání

Optimálním stavem je, když oba partneři přijmou aktivnější a zdravější životní styl nebo způsob života toho aktivnějšího z dvojice. „Každý by ale měl zároveň respektovat potřeby toho druhého a nechat mu dostatek prostoru a svobody pro rozhodování,“ doporučují terapeuti z fithall.cz.

Ovšem pravdou je, že pro mnohé je lákavější si pohovět, než si jít zaběhat do parku nebo o víkendu vyrazit na pěší túru. A pak jdou kila nahoru...

Partner nechce jíst „zdravá“ jídla

Pokud chcete hubnout, zkuste svůj záměr s vaším protějškem probrat a objasnit mu, jak si hubnutí představujete. Muži se často děsí toho, že když bude žena hmotnost snižovat, budou i oni muset jíst dietní jídla, která jim nechutnají, ale i toho, že bude podrážděná a nepříjemná.

Také je důležité, aby vám při hubnoucím snažení neházel partner klacky pod nohy tím, že vám bude neustále nabízet kalorická a nezdravá jídla, o kterých ví, že jim neodoláte. Naopak je žádoucí, aby vás motivoval a chválil a v momentech, kdy se vám nechce cvičit nebo máte chuť vše vzdát, vás povzbudil a podpořil.

Každému se líbí něco jiného

Pokud se některému z partnerů změní vzhled těla tak, že s tím ten druhý není příliš nadšený, není dobré přímo s tímto postojem člověka konfrontovat.

Každý by měl zvážit, jaká volit slova, aby svého partnera neurazil nebo se ho jinak nedotkl. Diplomacie a takt ve vyjadřování jsou v těchto citlivých záležitostech extrémně potřebné.

Hádky často zajídáme

Mezilidské vztahy s sebou přinášejí často náročné stresové situace, jako jsou hádky, rozvody či rozchody. V takových situacích se lidé pak dělí na ty, kteří hodně zhubnou, a ty, kteří naopak značně přiberou. Drobnější neshody vedou obvykle spíš k přibírání, protože lidé často hledají útěchu v jídle.

Tabulka čokolády nebo sáček smažených brambůrků umí zahnat nepříjemné myšlenky a alespoň na chvíli vyčarují příjemné pocity. Naopak v závažnějším stresu lidé hubnou, protože takové situace vyžadují mnoho energie navíc.

Zdroj: fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky jídlo

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.