Životní styl

17. září 2020 06:00

Petra Kloidová

Divoký anděl, Esmeralda nebo 1000 a 1 noc. Jak vypadají hvězdy telenovel dnes?

Je to víc jak dvacet let, co Českou republiku zachvátila telenovela. Od té doby se s větším či menším úspěchem objevují pravidelně na našich televizních přijímačích. Jak vypadají ale latinskoamerické nebo turecké hvězdy dnes? A co dělají?

Koukali na ně všichni. Muži, ženy, děti. Po novém fenoménu v devadesátých letech Češi hladově sáhli, a tak se stávalo, že po cestě do práce se všichni bavili o tom, jak dopadla minulý večer Esmeralda. Dalším fenoménem, ovšem pro mnohem mladší publikum, se stala divoká Cholito nebo Milagros (podle nálady) v telenovele Divoký anděl, stejný boom zažila turecká telenovela 1000 a 1 noc.

Telenovely přitom začaly vznikat už v padesátých letech, tehdy ještě jako rádiový pořad určený pro ženy v domácnosti. Podle Wikipedie se tyto rádiové romány pro ženy dostaly z rádia do televize a ze složenin televisión (televize) a novela (román) vznikla telenovela, která časem významně pobláznila i Českou republiku. Kdo tehdy nekoukal na Esmeraldu nebo nevyrůstal na Divokém andělovi?

Divoký anděl

Milagros a Cholito byly dvě holky v jedné. Milagros hledala lásku v bohatém synovi svého šéfa jménem Ivo. A přitom Divoký anděl vznikl z největší noční můry každého televizního producenta, který připravuje seriál. Od Natalie Oreiro během natáčení utekl herec.

Zábavnou zápletku podtrhla i chytlavá znělka, kterou nazpívala sama hlavní představitelka Natalia Oreiro (41). V Čechách se tak představila i jako zpěvačka.

Natalia je dodnes aktivní úspěšnou zpěvačkou a herečkou. Společně se svým kolegou Facundou Aranou (46) se těší obrovské fanouškovské základně v Rusku a v Izraeli, kam často dojíždějí. Vdaná Natalia Oreiro má syna a manžela, Facundo Arana si vzal v roce 2012 argentinskou modelku, s kterou má dvě děti.

Zajímavostí je i to, že Natalia sice svého vysněného prince na bílém koni našla brzy, ve čtyřiadvaceti, ale s mateřstvím otálela.

ROZHOVOR S NATALIÍ OREIRO: TOUŽILA JSEM PO LÁSCE, NE PO MATEŘSTVÍ

Facundo kromě hraní koncertuje se svou kapelou a je to zapálený sportovec – najdete ho na moři jako surfaře nebo v Himálaji jako horolezce.

Telenovelu Divoký anděl můžete každý den sledovat na Prima LOVE nebo on-line v archivu iPrima.cz

Hříšná láska

Mexická telenovela z roku 2001 přišla s trochu peprnějším obsahem, než na co bylo české publikum zvyklé. Vztah nuzné sběračky kávy Palomy k podnikatelovi, který vlastní společně s rodinou jednu z největších firem na vývoz kávy v Mexiku, je bouřlivý a plný sexu.

Herečce Silvii Navarro (39) bylo během natáčení pouhých 23 let, zatímco její televizní partner byl tehdy o 9 let starší.

Silvia Navarro po Hříšné lásce pokračovala v několika úspěšných telenovelách, pak se ale stáhla do ústraní, začala hrát více divadlo, aby během posledních let znovu navázala na svou televizní slávu. Sergio Basañez (48) je stále televizním hercem. Oba dva jsou bezdětní.

HLAVNÍ HVĚZDA HŘÍŠNÉ LÁSKY MÁ VYSTUDOVANÉ DVĚ VYSOKÉ ŠKOLY

Esmeralda

Fenomén, který dostal na kolena celou Českou republiku, proslavil hlavně Leticii Caldéron (50), pro kterou Esmeralda znamenala průlom v kariéře. Od první klapky uběhlo už více jak 22 let, přesto je Esmeralda v zelené nezapomenutelná. Po obrovském úspěchu šla Caldéron z jedné telenovely do druhé, opustila svého prvního muže zubaře, aby si mohla vzít svého druhého muže právníka, s kterým má dvě děti.

Představitel Josého Armanda, Fernando Colunga (52), je stále svobodný, ale nechybělo mnoho, aby si vzal úspěšnou kolegyni Thálii (zpěvačku a herečku znáte z telenovely Rosalinda). Colunga rozhodně nepatří mezi pohaslé hvězdy, je jediným hercem, jenž hrál v pěti po sobě úspěšných telenovelách.

Tisíc a jedna noc

Že telenovely nejsou už jen záležitostí Latinské Ameriky, dokazuje i celosvětový úspěch turecké telenovely Tisíc a jedna noc, která se nechává volně inspirovat slavnou pohádkou.

Problematický vztah podnikatele Onura a krásné architektky Šeherezády, která potřebuje zachránit svého nemocného syna, výrazně oslovil i zemi, jako je Peru (a to dost zábavným způsobem). Není žádným tajemstvím, že se Bergüzar Korel (37) a herec Halit Ergenç (50) dali během natáčení dohromady, byla svatba a mají spolu syna. Představitelka Šeherezády nedávno porodila manželovi další miminko a před těhotenstvím se dokonce ostřihala na kluka.

Oba dva patří mezi turecké hvězdy a Halit Ergenç se významně věnuje i zpěvu a tanci nejen v muzikálech, vidět ho můžete i na koncertech opery.

Manželé vypadají stále spokojeně, dokonce spolu občas vystupují i na koncertech a žijí život bez paparazzi.

NEMOHLA JSEM UDĚLAT ŽÁDNÉ VLASTNÍ ROZHODNUTÍ, VZPOMÍNÁ HVĚZDA TELENOVELY TISÍC A JEDNA NOC


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.