Dojemné přiznání Lenčiny malé kamarádky. Kvůli alopecii ji vrstevníci šikanují

Broskev s tuňákem - Prostřeno! S28 (79)

V kuchařské soutěži se tento týden bojuje o peníze pro charitativní organizace. Jednu provozuje i Lenka Šourková, která šíří osvětu o alopecii. Vařit bude v týmu s dvanáctiletou Klárkou, která touto nemocí trpí. Její zajímavý předkrm všem vyrazí dech.

Čtvrteční hostitelka Lenka Šourková ukáže, že také umí vařit. Souboj o nejlepší menu se odehraje u její pomocnice a svěřenkyně Klárky doma. Dvanáctiletá slečna trpí alopecií, to znamená, že přišla o vlasy a veškeré ochlupení včetně řas a obočí. Nemoc u ní propukla ve dvou a půl letech. Někdy nosí paruku, ale na natáčení ji mít nebude. Na menu je Les pêches au thon a Bruschetta, hrášková polévka, citronové kuře s rýží a bezé dort.

Klárka připraví úkol týdne, kterým je vánoční sladkost. Soutěžící zarazí francouzský název předkrmu a jen zdánlivě tuší, co asi bude k jídlu. Lenka se potrápí přípravou dezertu. Ne, a ne se podařit. Těsto bude dělat natřikrát a dojde i na rady po telefonu. Pak zjistí, že nejspíš přešlehala bílky a dort bude dokončovat přímo před hosty, zatímco budou malovat kolibříky na čepice při zábavě. Jak vpodvečer na obrazovce a na prima+ uvidíte, dámy budou docela kreativní. Čepice poté putují potřebným s alopecií.

Podívejte se na video, ve kterém Klárka promluví o životě s alopecií:

Paruku si bere kvůli svému okolí

Soutěžící budou překvapené, že je s Lenkou tento večer Klárka. Jelikož ale každá z dam měla v Prostřeno! nějakou pomoc, je to vlastně přirozené vyústění situace. Bezprostřední dívka si získá sympatie všech. U stolu jim vysvětlí, proč na talíř dostali kompotovanou broskev s tuňákem. Je to belgická specialita, která se podává na silvestra. Anička si při předkrmu vzpomněla na kuřecí plátek s broskví z devadesátých let. Překvapilo ji však, že jí kombinace tuňáka s ovocem chutná.

Na šmejdění pozve Klárka soupeřky do svého pokojíčku, kde se jim ukáže v paruce. „Mně přijde mnohem kouzelnější bez vlásků s jiskrnýma očima,“ myslí si Pavlína Saudková. Ilona Mančíková s Annou Marešovou si také myslí, že je Klárka krásná i bez vlasů. U stolu se Klárka svěří s tím, že do společnosti paruku nosí. Je to hlavně kvůli reakcím okolí. Na nějaký kroužek si ji bere, na některý ne, podle dětí, které tam jsou. „Děti z minulé školy bydlí poblíž, jsou zlé a pořád si dovolují,“ vysvětluje Klárka. Ostatní to velmi mrzí a Anička je překvapená. Měla pocit, že šikana už přece v dnešní době nemá ve společnosti místo. Jak štědré bude dnešní hodnocení? Ilona s Aničkou si s čísly pěkně pohrávají. Dají dnes opět víc než deset bodů?

Přispíváte na charitu?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.