Dárek pro maminku? Vyrobte jí rozkvetlý monogram!

Není lehké najít dárek, který dokáže vyjádřit, jak moc máte svou maminku rádi a co pro vás znamená. Říká se, že kyticí nikdy nic nezkazíte. Ale zkuste svou maminku letos překvapit něčím originálnějším.

Každou maminku potěší, když od svého dítěte dostane něco, co vlastnoručně vyrobilo. Ať už je to obrázek, který malovalo celý den ve školce, přáníčko s pěti hrubkami nebo třeba beztvará hrouda, kterou upatlalo na keramice a na kterou je náležitě hrdé. Možná má vaše maminka všechny takové dárky ještě někde schované a s nostalgií si je občas prohlíží.

Sice už nejste dítě, ale maminku pořád můžete potěšit vlastnoručně vyrobeným dárkem. Udělejte pro ni květinovou dekoraci, která jí do bytu vnese kus jara a může jí dělat radost klidně celý rok.

Co budete potřebovat:

  • kus kartonu
  • řezačku na karton nebo ostré nůžky
  • tužku
  • květinářskou aranžérskou hmotu
  • lepicí pistoli
  • umělé květiny
  • barvu na natření kartonu (nemusí být)

1. Na karton si nejdříve nakreslete tvar písmene (nebo více písmen, ideálně počáteční písmena jména vaší maminky) a pak ho vyřežte řezačkou nebo vystřihněte nůžkami. Pak z kartonu vyřežte nebo vystřihněte delší pásy, které budou sloužit jako stěny písmene. Jejich délku si nejdříve změřte – musí být stejná jako obvod písmene. Pásy pak přilepte po obvodu písmene pomocí lepicí pistole. Hotové písmeno můžete po zaschnutí ještě nabarvit nebo přestříkat barvou.

Foto: urbanicpaper.com

2. Vnitřek písmene vyplňte aranžérskou hmotou, kterou seženete v květinářství nebo hobby marketu a dá se jednoduše nakrájet nožem.

Foto: urbanicpaper.com

3. Nyní si připravte umělé květiny. Dnes se dají v obchodech se zařízením do interiérů najít opravdu krásné kousky. Můžete použít jen jeden druh (krásné jsou například látkové pivoňky) nebo nakombinovat více druhů. Zkraťte jim stonky pomocí nůžek a začněte je zapichovat do aranžérské hmoty. Dávejte přitom pozor, aby byly květiny blízko u sebe a nevznikaly mezi nimi mezery. Takto postupujte, dokud nezaplníte celou plochu písmene.

Foto: urbanicpaper.com

Varianta s čerstvými květinami

Pokud umělé květiny nechcete a nevadí vám, že dárek bude mít kratší trvanlivost, použijte květiny čerstvé. Písmeno z kartonu nejdříve pečlivě vyložte alobalem nebo potravinovou fólií a pak do něj vložte aranžérskou hmotu, kterou jste předem namočili alespoň na hodinu či dvě do vody. Než do ní zapíchnete květiny, seřízněte jim šikmo stonky ostrým nožem.

Foto: etsy.com

Superjednoduchá varianta

Možná vám výroba písmen z kartonu připadá složitá nebo zdlouhavá. Tak to zkuste jednodušším způsobem. Z kartonu vystřihněte jedno nebo víc písmen (ideální je vyřezat je z překližky, ale pevnější karton zcela stačí). Květinám ustřihněte stonky až těsně pod květy a pomocí lepicí pistole je na písmeno přilepte těsně vedle sebe. Na zadní stranu písmene můžete pak ještě přilepit háčky na zavěšení a provléknout jimi hezkou stužku.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.