Prima maminka

23. prosince 2016 07:30

Martina Čerňanská

Skutečné vánoční příběhy, které vás chytnou za srdce

Vánoce jsou časem zázraků, časem lásky, naděje a také rodinných setkání. A přesně o tom svědčí příběhy našich čtenářek, které jsou navíc protknuty vánočním kouzlem a sváteční atmosférou navíc umocněny na druhou.

Nechejte poslední vánoční přípravy za sebou, dejte nohy na stůl, přizvěte si k odpočinku talířek s cukrovím a dojměte se nad příběhy, které ve vánoční čas napsal skutečně sám život.

Tamara (31): Stál ve dveřích s kyticí růží a já se mohla samou láskou zbláznit

„Když jsem začala randit s Romanem, věděla jsem, že jednou prostě přijde čas, kdy jako voják bude muset odjet na různé mise i cvičení. A tak se taky stálo, armáda totiž není žádný holubník. Minulý rok nebyl čtyři měsíce doma a bohužel se domů neměl vrátit ani na svátky. Byla jsem zničená a nesmírně smutná, i tak jsem se ale rozhodla, že si Vánoce užiji stůj co stůj. Dala jsem si záležet na všem, jak na výzdobě, večeři, tak na svém oufitu. Krátce po štědrovečerní večeři jsme se odebrali k vánočnímu stromečku, můj tatínek tradičně zacinkal zvonečkem a brzy na to jsem zaslechla zvonit ten domovní. Nikoho dalšího jsme ten večer nečekali. Přede dveřmi ale stál Roman s úsměvem od ucha k uchu a s kyticí růží, kterou snad splašil po všech čertech,“ líčí nám čtenářka Tamara svůj příběh a v očích se jí i dnes třpytí slzy dojetí a upřímné lásky.

Klára (44): Vrátil nám babičku a jako odměnu zažil po x letech svátky takové, jaké mají být!

„Naše babička se potýkala s pokročilou diagnózou Alzheimerovy choroby a byly chvíle, kdy jsme bábi vůbec nepoznávali. Jako by tady ani nebyla s námi a žila svůj život na míle daleko. Byly svátky a my se rozhodli jít na procházku na hřbitov. S babičkou zůstal doma děda, aby ji pohlídal, jenomže ten usnul u pohádky a babička se nám ztratila. Místo smažení kapra jsme babičku usilovně hledali, ale bezvýsledně. Obvolávali jsme známé, ptali se, ale nikdo si ničeho nevšiml, nikdo o ničem nevěděl. Zoufalí a promrzlí na kost jsme se vrátili domů, kde před brankou čekaly dvě postavy. V jedné z nich jsem i na tu dálku poznala babičku a tím druhým byl bezdomovec Václav, kterého tu a tam něčím podarujeme. On nám ale v ten okamžik daroval to ze všeho nejvíc. Jako poděkování za vrácení babičky jsme mu nabídli nejenom sprchu a čisté oblečení, ale i místo u svátečního stolu,“ vzpomíná Klára nahlas.

Foto: thinkstock.com

Tereza (29): Vánoce pod palmou a žádost o ruku

„S Mirkem jsme se rozhodli, že aspoň pro jednou vypadneme z toho vánočního chaosu a nadělíme si nějakou tu exotickou dovolenou. A nakonec vyhrála proslulá Dominikána. Slunili jsme se ostošest, kochali se všemi odstíny modré, relaxovali v houpací síti a nechybělo nám vůbec nic. Na rajsky úchvatném ostrůvku Saona, na který jsme vyrazili katamaránem, ale přišlo k něčemu, co by mě ani ve snu nenapadlo. Mirek si přede mě poklekl, zabořil koleno do sněhobílého písku, otevřel krabičku s prstýnkem a požádal mě o ruku. Tak daleko od domova, na té nejkrásnější pláži, na které jsem kdy byla. Samozřejmě jsem řekla ano a za pár dní do Karibiku odlítáme znovu, abychom se tam mohli vzít.“

připravila: Lenka Zelnitiusová

Sdílejte článek
Štítky láska Sex Vánoce vztahy prsten Karibik svátek zasnoubení Vánoce 2016

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.