Diety a hubnutí

29. července 2017 06:00

Anna Kopečková

Stereotyp v tréninku? 6 tipů, jak se ho zbavíte

Režim a pravidla dávají našemu životu řád, díky kterému nejsme nuceni plýtvat energií na neustálé přizpůsobování se. Neměnnost, stereotyp a rutina mohou být ale zároveň také nepřítelem - a to hlavně v tréninku!

Co se týče cvičení, je jistá disciplína vhodná, protože bez ní bychom mnohdy ani neodlepili zadek z pohovky. A s pevným řádem nemusíme dlouze přemítat o tom, zda se nám na trénink chce nebo nechce - zkrátka je naplánovaný, tak se jde.

Jenže nadměrný a dlouho trvající stereotyp vede ke stagnaci, nudě i ztrátě motivace ke cvičení.

Pokud cítíte, že se do tréninku musíte nutit, že vás nebaví, a že pomalu přestáváte vidět důvody, proč se hýbat, ihned zajetou rutinu změňte pomocí některého z následujících tipů:

1. Změňte druh aktivity

4 x týdně silový trénink v posilovně? 5 x týdně běhání? Denně jóga? Není to už trochu nuda? Co takhle nakombinovat všechny možné aktivity a přestat se specializovat jen na jednu z nich? Přestaňte se označovat za jogína / běžce / fitness nadšence / cyklistu - a začněte se vnímat jako komplexního a všestranného sportovce. Odhoďte zábrany a zkuste CrossFit, TRX, Pilates, jumping, běžte plavat, vytáhněte partnera na tenis. Nevadí, že danou disciplínu neumíte, má to být hlavně zábava!

PŘEČTĚTE SI: 10 NESMYSLNÝCH CVIKŮ, KTERÉ SE STÁLE CVIČÍ

2. Změňte působiště

Pusťte do svého tréninkového plánu trochu čerstvého vzduchu a změňte místo. Pro běh si vyberte neznámou trasu, navštivte jiné fitness centrum, při cyklistické vyjížďce jeďte jinudy, běžte plavat do jiného bazénu. Pokud cvičíte doma, vytáhněte paty ven. Nelpěte na jednom jediném sportovišti, nenechte se svazovat úzkostí z nového - uvidíte, že jinde vás taky neukousnou.

3. Změňte parťáka

Tréninkový partner bez motivace je jako mor - nakazí i vás. Nedovolte jiným, aby hatili vaše pokroky a brzdili vás v tréninku. Vyberte si takového parťáka, se kterým bude cvičení zábavné, motivující a osvěžující. Pokud trénujete sami, nějakého si najděte; když cvičíte dlouhodobě ve dvojici nebo ve skupině, zkuste to na chvíli sami.

4. Kupte si nové oblečení

Říká se, že nové koště dobře mete. A v novém oblečení se dobře cvičí! Staré děravé tepláky hoďte do koše a pořiďte si pár stylových kousků, ve kterých se budete cítit skvěle. Pěkné, funkční, sportovní oblečení sice něco stojí, ale vaše výkony pak také budou stát za to!

5. Změňte jídelníček

Málo sacharidů, moc sacharidů, jednoduchý cukr, polotovary, sladkosti, fast food - nevyvážený jídelníček má na naši motivaci velký vliv. Začněte jíst zdravě, výživně a hlavně tak, abyste měli na trénink energii. Ani auto bez benzínu by nemělo moc motivace pokračovat v jízdě!

6. Změňte myšlení

Zamyslete se nad tím, proč děláte stále to stejné dokola. Proč nezměníte svůj trénink? Co vám v tom brání? Možná, že se bojíte přibírání, pokud nebudete dělat tisíc hodin kardia týdně. Možná se bojíte, že přijdete o svalovou hmotu, když nebudete v posilovně trávit věčnost. Možná, že se bojíte, že ztratíte pružnost a duchovní osvícení, když nebudete denně na jógamatce. Odpovězte si sami, pro koho to vlastně děláte, co vám stávající trénink přináší a co byste mohli udělat jinak.

Zdroj: Fithall.cz

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek
Štítky stereotyp hubnutí cvičení trénink

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.