Co mají společného sitcomy Drahá tchyně, Chůva k pohledání a Peggy Bundová?

Oblíbili jste si potrhlé Bundovy v seriálu Ženatý se závazky či excentrickou Fran Fine v Chůvě k pohledání? Pak zkuste i Dokonalou tchyni. Stejně jako zmiňované počiny spadá totiž do kategorie Dom Com (Domestic Comedy) sitcomů, kde se děj se točí zpravidla kolem jedné rodiny a jednoho domova.

Do poklidného rodinného soužití bývalého fotbalisty Josefa a kosmetičky Jindřišky vtrhne Jindřiščina matka Květa, která chce rozvést svou dceru a najít jí movitějšího muže.

A je zaděláno na eskapádu tu drobnějších, tu zásadnějších problémů. Stejně jako v sitcomu Ženatý se závazky či v Chůvě k pohledání.

Divák velmi rychle pochopí, kdo v dané domácnosti nosí kalhoty, je za černou ovci, největšího exota či narušitele pohody. Většina situačního humoru se odvíjí právě od podobných charakteristik, ale třeba i více či méně rebelujících/rozmazlených dětí a stereotypů, které se k rodinnému soužití vážou.

Chůva k pohledání Fran

Květa, Peggy a ty další…

Drahá tchyně již dnes ve 21.35 na Primě.

Další spojnicí mezi těmito seriály je výrazná hrdinka, v tomto případě ústřední „vetřelkyně“ – tchyně, která diváky baví, byť v reálu by ji asi nejradši vystřelili na Měsíc. Co se „mírnějších“ podob Dom Com sitcomu týče, mnozí z nás „vyrostli“ třeba na patáliích rodiny Foster – Lambertových v sitcomu Krok za krokem.

Zmínění Bundovi i domácnost Josefa s Jindřiškou však patří spíš k rodinám, kde je nějaké to ALE. Ostatně subžánrem „Dom Com“ jsou i mírně katastrofické sitcomy, v nichž je monogamní manželství přirovnáno k jistému způsobu mučení s malými tragédiemi typu manžel neustále sledující fotbal a nechávající zvednuté záchodové prkýnko.

Podívejte se na ukázku z dalšího dílu Drahé tchyně:

A tak jak v každém správném sitcomu nesmí chybět gauč, tak pro Dom Com žánr to platí dvojnásob – čím větší, tím lepší. Schválně – v kolikáté scéně ho večer objevíte?

Drahá tchyně už dnes ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.