Zajímavosti o jedné z nejslavnějších telenovel Dvě tváře lásky

Patří mezi jedny z nejslavnějších telenovel vůbec. Řeč je o mexickém romantickém seriálu Dvě tváře lásky, kde hlavní roli hraje i starý známý představitel Josého Armanda z Esmeraldy. Co o telenovele Dvě tváře lásky nevíte?

Každý den vysíláme na Prima LOVE rovnou dvě epizody mexické telenovely Dvě tváře lásky. Každý díl uvidíte v 16.35 a v 17.25.

VÍCE SE O TELENOVELE DVĚ TVÁŘE LÁSKY DOZVÍTE TADY

1) Mexická romantická telenovela Dvě tváře lásky měla premiéru v roce 1998. Postupně vznikly 102 epizody a jeden televizní film, který se odehrává několik let po událostech z telenovely.

2) Dvě tváře lásky jsou jednou z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších latinskoamerických telenovel.

3) V Latinské Americe se Dvěma tvářím lásky přezdívalo „Královna sledovanosti”.

4) Telenovela Dvě tváře lásky se dostala do 125 zemí a byla nadabována do 25 jazyků.

5) Hlavní ženskou dvojroli hraje venezuelská televizní hvězda a zpěvačka Gabriela Spanic, která na sebe upozornila v nedávno uvedené telenovele Láska až za hrob.

6) Hlavní mužskou roli hraje mexická televizní hvězda Fernando Colunga, který se proslavil jako José Armando z legendární Esmeraldy.

7) Gabriela Spanic má skutečně sestru – identické dvojče. Jmenuje se Daniela Spanic a je modelka.

8) Daniela Spanic se objevuje v některých epizodách ve scénách, které by bylo příliš složité nebo vyloženě nemožné natočit i s pomocí speciálních efektů (například ve scéně vzájemného souboje mezi Paulinou a Paolou). Gabriela hrála jednu a Daniela druhou z hrdinek. V pozdějších epizodách Danielu Spanic nahradila vzhledově výrazně podobná herečka María Morena.

9) Gabriela Spanic dostala dvojroli také v telenovelách Como Tu, Niguna a La Intrusa (z roku 2001).

10) Dvě tváře lásky vznikly podle venezuelské telenovely La Intrusa (Vetřelkyně) z roku 1986, která je předělávkou jiné starší venezuelské telenovely La Usurpadora (Uchvatitelka) z roku 1971.

11) Dvě tváře lásky jsou jednou z posledních telenovel, ve kterých se objevila herečka Libertad Lamarque – ikona zlatého věku argentinské a mexické kinematografie.

12) Na úspěch Dvou tváří lásky se o několik let později snažila navázat mexická předělávka ¿Quién Eres Tú? (Kdo jsi?). Ale kvůli nezájmu diváků byla rychle zrušena.

Sledujte Dvě tváře lásky na Prima LOVE každý den od 16.35!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.