Expert na zločin přichází na Primu v napínavém rakouském krimiseriálu

V novém dramatickém kriminálním seriálu Expert na zločin se vraždí v okolí rakouského Salcburku. Na mrazivosti případům přidává fakt, že zachycují skutečností inspirované činy vyšetřované talentovaným forenzním psychologem.

Expert na zločin Thomas Meiberger (Fritz Karl) dokáže najít usvědčující důkazy, které ostatní přehlédli. Ve volném čase se věnuje kouzlení a neváhá nechat zmizet sklenici, aby vyvedl z míry podezřelého a dosáhl svého.

Premiérový krimiseriál Expert na zločin sledujte od 22. 2. každé pondělí ve 22:30 na Primě.

Thomas je soudní forenzní psycholog, který pomáhá s vyšetřováním zločinů v okolí rakouského Salcburku. V lidské psychice se vyzná jako nikdo jiný. Když chybí důkazy, zavolá si prokurátorka Barbara Simma (Ulrike C. Tscharreová) na pomoc právě Thomase. Sympatického chlapíka totiž nezastaví ani zdánlivě nevyřešitelné případy.

Přečtěte si krimi příběhy skutečných vrahů a jejich vyšetřovatelů

Thomas je všímavý a to, co ostatní přehlédli, jemu neunikne. Zdá se vám vše až moc pozitivní a dokonalé? Není. Děj samozřejmě nepostrádá minimálně jednu nepříjemnou postavu. Nikdo nechce spolupracovat s inspektorem Nepomukem Wallnerem (Cornelius Obonya) a už vůbec ne Thomas. Tento detektiv, byť velmi schopný, žije s Thomasovou bývalou manželkou a dospívajícím synem Patrikem (15).

K Patrikovi má vlastní táta hodně blízko. Mladý Patrick má rád kouzelnické triky stejně jako jeho otec. Díky společné zálibě mezi ním a Thomasem vzniklo silné pouto – stejně jako kdysi mezi Thomasem a jeho vlastním otcem.

Kouzlo vyřešených případů?

Neobvyklá kombinace znalostí z analytické psychologie a kouzel je Thomasovým skrytým esem v rukávu pokaždé, když se snaží dopadnout a usvědčit záludného pachatele. Ať už nechá zmizet sklenici, aby „zajistil důkaz”, nebo uhasí oheň, aby vyvedl z míry podezřelého, šarm a manýry veselého kouzelníka zůstávají v ideálním kontrastu ke kriminálním dramatům, se kterými se musí vyrovnávat v práci.

6 zajímavostí seriálu Expert na zločin

  1. Expert na zločin je rakouský krimiseriál, který měl premiéru v roce 2018.
  2. Postupně vznikly tři série a celkem 20 epizod.
  3. První série má osm epizod.
  4. Seriál zachycuje kriminální případy vycházející ze skutečných psychologických jevů.
  5. První série se natáčela v lázeňském městečku Sankt Gilgen, v Salcburku a v okolí Vídně.
  6. Předobrazem hlavního hrdiny se stal skutečný odborník na analytickou psychologii a amatérský kouzelník Alexander Gappmaier ze Salcburku, který se podílí na seriálu jako odborný poradce.

Postavy seriálu Expert na zločin

Thomas Meiberger (Fritz Karl) Výjimečně talentovaný forenzní psycholog a amatérský kouzelník dokáže najít i důkazy, které všichni ostatní přehlédli. Je rozvedený a má dospívajícího syna.

Barbara Simma (Ulrike C. Tscharreová) Schopná a atraktivní prokurátorka si nechce nechat uniknout jediného pachatele. Když nemá v ruce dostatek důkazů, obrací se na Thomase.

Nepoumuk „Nepo“ Wallner (Cornelius Obonya) Zkušený policejní vyšetřovatel je nejen Thomasovým kolegou, ale i novým partnerem jeho bývalé manželky. Žije společně s ní a Thomasovým dospívajícím synem.

Herci v hlavních rolích

Fritz Karl Rakouský herec se narodil 21. prosince 1967. Zahrál si v seriálech Expert na zločin, Kmotra a 12 znamení. Objevil se v epizodních rolích takových televizních hitů jako Návrat komisaře Rexe, Vraždy v Kitzbühelu a Důkaz na dosah. Když dospíval, byl členem Vídeňského chlapeckého sboru. Je rozvedený. Žije s dlouholetou přítelkyní, se kterou má dvě dcery a dva syny. Kromě toho má tři děti z předchozího manželství.

Ulrike Claudia Tscharreová Německo-rakouská herečka se narodila 15. května 1972 v německém městě Bad Urach. Kromě seriálu Expert na zločin hrála například v krimisérii Místo činu: Berlín. Objevila se rovněž v epizodních rolích takových televizních hitů jako Kobra 11, Vraždy v Kitzbühelu, Policie Hamburk, Deník doktorky nebo Zvláštní jednotka, Lipsko.

Cornelius Obonya Rakouský herec se narodil 29. března 1969 ve Vídni. Pochází z herecké rodiny, oboru se věnovali jeho rodiče i prarodiče. Zahrál si v seriálech Expert na zločin, SOKO Vídeň a CopStories. Objevil se v epizodních rolích takových televizních hitů jako Komisař Rex, Vraždy u jezera a 12 znamení. Jeho manželkou je herečka Carolin Pienkosová, se kterou má syna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.