Celebrity

7. října 2023 10:39

Eliška Reiglová

Fanoušci, kolegové a blízcí se loučí s Patricií Janečkovou. Prohrála boj s rakovinou

Zemřela operní zpěvačka Janečková

Veřejnost má od 11. hodiny dopolední příležitost se rozloučit s umělkyní Patricií Janečkovou. Operní pěvkyně a muzikálová zpěvačka v neděli 1. října prohrála svůj boj s rakovinou, bylo jí pouhých 25 let. Pro rodinu a pozvané byl pak na poslední rozloučení vyhrazen pozdější čas.

Začátkem loňského roku byl Patricii Janečkové diagnostikován karcinom prsu, načež neotálela a začala podstupovat náročnou léčbu. Zákeřné nemoci přesto podlehla, a to jen tři měsíce poté, co se provdala. Zdrcený manžel Vlastimil Burda pak zveřejnil parte, prostřednictvím kterého fanoušky informoval, že přijít rozloučit se mohou 7. října od 11 do 13 hodin.

Patricia Burda Janečková se proslavila v talentové soutěži už jako dítě, později na svůj úspěch dokázala navázat i jako dospělá umělkyně. V posledních letech působila v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, kde ztvárnila řadu rolí. Kvůli karcinomu prsu si od práce dala delší pauzu a vrátila se k ní letos v únoru.

Velkou oporou byl zpěvačce v nemoci její přítel a poté manžel, herec Vlastimil Burda, za něhož se v červnu letošního roku provdala. „Tuhle srdcervoucí bolest jen částečně mírní pocit, spíš víra, že Paťce už je opravdu lépe. Zaslouží si totiž jen to nejlepší. Bojovala statečně, pokorně, skromně, a dokonce s vtipem a svým krásným úsměvem,,“ napsal Vlastimil Burda na Instagram.

Herec byl se svou manželkou do poslední chvíle a byl jí oporou do maximální možné míry. „Neodešla sama! Byla, je a bude dál upřímně milovaná, obdivovaná, inspirativní a nezapomenutelná. Jsem šťastný, že jsem ji mohl doprovázet a jít s ní až do samého nového začátku. Nebylo to lehké, ale nádherné. Děkuju za Tebe, Pati,“ dodal.

Sdílejte článek
Štítky rakovina Ostrava Vlastimil Burda Patricia Burda Janečková Patricie Janečková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.