Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Potřebujete šetřit? Jděte na to fikaně!

Peníze se rozkutálejí jedna dvě, o tom zkrátka není pochyb, kdežto čekání na výplatu se rovná nekonečnu. Pokud potřebujete šetřit, rozhodně aplikujte do praxe následující tipy.
Vydáno: 16.02.2017
Potřebujete šetřit? Jděte na to fikaně!
Autor: istock.com Potřebujete šetřit? Jděte na to fikaně!

A přestaňte se stresovat. Utáhnout si opasky musí tu a tam každý, a pokud je tomu tak u vás, netrapte se s výčitkami, že jste si měla už dávno začít šetřit a jděte na to společně s námi.
 

Jak ušetřit za jídlo? Jde to!

Vykašlete se na každodenní zastávku v kavárně, odkud si odnesete kávu z kelímku. Raději investujte do kávovaru, pak už jenom šetříte. Jen pozor na ty kapslové, přístroj je levný, ale ta náplň už moc ne.

 • V supermarketech nakupujte zboží od privátních značek, tu a tam zamiřte také do oddělení, kde mají výprodej z důvodu blížícího se data spotřeby.
 • Svačiny mějte s sebou z domu a dětem je chystejte také. To stejné platí také o vaření.

Potřebujete šetřit? Jděte na to fikaně! svačina Foto: Foto: istock.com

 • Pijte vodu z kohoutku. Tu a tam si třeba kupte minerálky. Ale rozhodně ne balenou vodu s označením pitná, pochází totiž stejně z kohoutku, akorát s citelnější přirážkou
 • Máte chuť na kuřecí maso? Kupte si celé kuře. Z prsou uděláte čínu, stehna i křídla upečete a ořez máte třeba na nedělní vývar.
 • Nakupujte s nákupním seznamem. Jedině tak nakoupíte to, co je skutečně potřeba. Vyzkoušeno na vlastní peněženku :)!
 • Do obchodů, do kterých chodíte často, si založte věrnostní kartičky. Vyplatí se vám.
  Zboží, které používáte denně, si neváhejte nakoupit do zásoby, když bude právě v akci.

Potřebujete šetřit? Jděte na to fikaně! omalovánky Foto:

Bavte se a přitom zbytečně neutrácejte

 • Chystáte se do kina a nechcete utrácet horentní sumy za balíček popcornu? Vezměte si s sebou vlastní občerstvení, třeba ovocný salát. Nebo chroupejte sušené banány namísto bramborových lupínků. Držte se hesla levně ke zdraví.
 • Blíží se oslava výročí, narozenin? Uspořádejte si romantickou večeři doma. Klidně můžete investovat třeba do lososa, protože v restauraci by vás dvě porce s ním přišly na astronomickou částku v porovnání s domácí přípravou. Místo návštěvy cukrárny pozvěte kamarádku k vám. A příště jděte zase k ní. Zaplujte do knihovny a sjednejte si členství. Čtěte online magazíny, a pokud bulvár, tak raději ten na internetu. To úplně postačí.
 • Do exotiky se nebojte létat s německými CK. Vycházejí cenově lépe. Zavazadla si obalujte fólií doma nebo investujte do obalu na kufr.
 • Co takhle si po letech zase omalovávat? Stáhněte si antistresové omalovánky z internetu, vytiskněte si je a pusťte se do světa plného barev. Bude vám lépe.
 • Hezký večer se nemusí rovnat maximálně drahým záležitostem. Uspořádejte seriálový maraton (Podívejte se do archivu na Prima PLAY, najdete tam skvělé filmy a seriály), nalijte si vínko, zachumlejte se do deky a bude vám skvěle. Možná i líp než v kině. I aktivity, co jsou zdarma, mohou být super. Jen jim to umožnit.

Super vychytávky, jak ušetřit ještě víc

 • Nemějte strach darovat hand made dárky. Je v nich kus vás a hlavně jsou dělané srdcem. Levné a skvěle vypadající jsou třeba domácí bomby do koupele. S minimem nákladů vytvoříte víc než dost.
 • Co takhle si zasoutěžit o nějakou fajn cenu. O nic nepřijdete, maximálně získáte. A hned bude život hezčí. Právě teď můžete například soutěžit o lístky na světový muzikál West Side Story a to přímo zde.
 • Máte vysoké výdeje na pohonné hmoty? Zvažte přestavbu vozu na LPG. Cena za litr se pohybuje kolem 12–15 Kč, což je pořádný rozdíl s přihlédnutím k ceně benzinu či nafty.
 • Teď v topné sezoně můžete ušetřit víc než dost. Nastavte si odlišné teploty na noc nebo na období, kdy v bytě není ani živáčka.
 • Máte miminko a přemýšlíte o drahých „chůvičkách“? Vyzrajte na to aplikací zdarma na Google Play.
 • Nepotřebných věcí, oblečení, kosmetiky a jiných se zbavte. Naopak po těch potřebných se koukněte na netu v bazarech.
 • Co se týká krmiva pro mazlíčky určitě se nenechejte obalamutit značkami, co znáte z reklam. Spíš dejte na rozum a čtení složení. Uvidíte, že budete mrkat na drát.
 • Držíte dietu? Vykašlete na všechny sebeúčinnější koktejly, prášky, zázračné čaje a všechny ty „na oko“ stimulanty. Proč? Jsou hříšné drahé a výsledek se rovná nule. Nic není účinnější než zdravá strava a pohyb. A obojí lze zvládnout opravdu levně.

Mohlo by vás také zajímat:

10 geniálních triků, jak šetřit čas a být výkonnější

10 geniálních triků, jak šetřit čas a být výkonnější


-lz-

Článek je zařazen v: peníze, šetření, spoření, hospodaření, svačiny, jak ušetřit