Prima maminka

16. února 2017 06:00

Martina Čerňanská

Potřebujete šetřit? Jděte na to fikaně!

Peníze se rozkutálejí jedna dvě, o tom zkrátka není pochyb, kdežto čekání na výplatu se rovná nekonečnu. Pokud potřebujete šetřit, rozhodně aplikujte do praxe následující tipy.

A přestaňte se stresovat. Utáhnout si opasky musí tu a tam každý, a pokud je tomu tak u vás, netrapte se s výčitkami, že jste si měla už dávno začít šetřit a jděte na to společně s námi.

Jak ušetřit za jídlo? Jde to!

Vykašlete se na každodenní zastávku v kavárně, odkud si odnesete kávu z kelímku. Raději investujte do kávovaru, pak už jenom šetříte. Jen pozor na ty kapslové, přístroj je levný, ale ta náplň už moc ne.

 • V supermarketech nakupujte zboží od privátních značek, tu a tam zamiřte také do oddělení, kde mají výprodej z důvodu blížícího se data spotřeby.
 • Svačiny mějte s sebou z domu a dětem je chystejte také. To stejné platí také o vaření.

Foto: istock.com

 • Pijte vodu z kohoutku. Tu a tam si třeba kupte minerálky. Ale rozhodně ne balenou vodu s označením pitná, pochází totiž stejně z kohoutku, akorát s citelnější přirážkou
 • Máte chuť na kuřecí maso? Kupte si celé kuře. Z prsou uděláte čínu, stehna i křídla upečete a ořez máte třeba na nedělní vývar.
 • Nakupujte s nákupním seznamem. Jedině tak nakoupíte to, co je skutečně potřeba. Vyzkoušeno na vlastní peněženku :)!
 • Do obchodů, do kterých chodíte často, si založte věrnostní kartičky. Vyplatí se vám. Zboží, které používáte denně, si neváhejte nakoupit do zásoby, když bude právě v akci.

Bavte se a přitom zbytečně neutrácejte

 • Chystáte se do kina a nechcete utrácet horentní sumy za balíček popcornu? Vezměte si s sebou vlastní občerstvení, třeba ovocný salát. Nebo chroupejte sušené banány namísto bramborových lupínků. Držte se hesla levně ke zdraví.
 • Blíží se oslava výročí, narozenin? Uspořádejte si romantickou večeři doma. Klidně můžete investovat třeba do lososa, protože v restauraci by vás dvě porce s ním přišly na astronomickou částku v porovnání s domácí přípravou. Místo návštěvy cukrárny pozvěte kamarádku k vám. A příště jděte zase k ní. Zaplujte do knihovny a sjednejte si členství. Čtěte online magazíny, a pokud bulvár, tak raději ten na internetu. To úplně postačí.
 • Do exotiky se nebojte létat s německými CK. Vycházejí cenově lépe. Zavazadla si obalujte fólií doma nebo investujte do obalu na kufr.
 • Co takhle si po letech zase omalovávat? Stáhněte si antistresové omalovánky z internetu, vytiskněte si je a pusťte se do světa plného barev. Bude vám lépe.
 • Hezký večer se nemusí rovnat maximálně drahým záležitostem. Uspořádejte seriálový maraton (Podívejte se do archivu na Prima PLAY, najdete tam skvělé filmy a seriály), nalijte si vínko, zachumlejte se do deky a bude vám skvěle. Možná i líp než v kině. I aktivity, co jsou zdarma, mohou být super. Jen jim to umožnit.

Super vychytávky, jak ušetřit ještě víc

 • Nemějte strach darovat hand made dárky. Je v nich kus vás a hlavně jsou dělané srdcem. Levné a skvěle vypadající jsou třeba domácí bomby do koupele. S minimem nákladů vytvoříte víc než dost.
 • Co takhle si zasoutěžit o nějakou fajn cenu. O nic nepřijdete, maximálně získáte. A hned bude život hezčí. Právě teď můžete například soutěžit o lístky na světový muzikál West Side Story a to přímo zde.
 • Máte vysoké výdeje na pohonné hmoty? Zvažte přestavbu vozu na LPG. Cena za litr se pohybuje kolem 12–15 Kč, což je pořádný rozdíl s přihlédnutím k ceně benzinu či nafty.
 • Teď v topné sezoně můžete ušetřit víc než dost. Nastavte si odlišné teploty na noc nebo na období, kdy v bytě není ani živáčka.
 • Máte miminko a přemýšlíte o drahých „chůvičkách“? Vyzrajte na to aplikací zdarma na Google Play.
 • Nepotřebných věcí, oblečení, kosmetiky a jiných se zbavte. Naopak po těch potřebných se koukněte na netu v bazarech.
 • Co se týká krmiva pro mazlíčky určitě se nenechejte obalamutit značkami, co znáte z reklam. Spíš dejte na rozum a čtení složení. Uvidíte, že budete mrkat na drát.
 • Držíte dietu? Vykašlete na všechny sebeúčinnější koktejly, prášky, zázračné čaje a všechny ty „na oko“ stimulanty. Proč? Jsou hříšné drahé a výsledek se rovná nule. Nic není účinnější než zdravá strava a pohyb. A obojí lze zvládnout opravdu levně.

Mohlo by vás také zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.