Gigi Hadid koluje v žilách palestinská krev. Modelka se poprvé vyjádřila ke konfliktu

Gigi Hadid patří mezi nejúspěšnější světové topmodelky. Nyní se tato kráska palestinského původu rozhodla prolomit mlčení a vyjádřila se k útokům teroristické organizace Hamás v Izraeli.

Aktuální válečnou situaci mezi Palestinou a Izraelem se slzami v očích sleduje celý svět. Peklo na zemi rozpoutala teroristická organizace Hamás, která v sobotu 7. října ráno zahájila útok na Izrael. Od té doby už zemřely stovky nevinných lidí na obou stranách a mnoho dalších se pohřešuje nebo je teroristé drží jako rukojmí.

Mohlo by vás zajímat: Adélu týral a znásilnil Palestinec. Jejich děti odvlekl do Pásma Gazy, matka je zoufalá

Sestry Bella (27) a Gigi (28) Hadid se narodily v Americe. Jejich maminkou je bývalá nizozemská modelka Yolanda Hadid (59) a otcem palestinský realitní developer Mohamed Anwar Hadid (74). Ačkoliv se modelky narodily na území USA, v žilách jim stále koluje krev jejich předků. Není se proto čemu divit, že celý tento krvavý útok a situaci prožívají ve velmi osobní rovině.

Vyjádření modelky

Modelka Gigi Hadid nyní k celé situaci vydala veřejné prohlášení. „V myšlenkách jsem se všemi, které tato neospravedlnitelná tragédie zasáhla, každý den, kdy tento konflikt připravuje o život nevinné lidi – z nichž příliš mnoho je dětí. Hluboce soucítím s palestinským utrpením a životem pod okupací, láme mi to srdce. Je to zodpovědnost, kterou nesu každý den,“ začala svá slova Gigi na Instagramu.

Čtěte také: Mrazivé záběry z festivalu v Izraeli: Děsivé, kolem byli mrtví, nebylo kam se schovat, líčí žena

„Stejně tak cítím zodpovědnost vůči svým židovským přátelům, abych se stejně jako v minulosti znovu jasně vyjádřila. I když mám sny a naděje pro palestinský lid, nic z toho nezahrnuje ubližování Židům. Terorizování nevinných lidí není v souladu s hnutím za svobodnou Palestinu a nedělá mu vůbec dobrou službu. Myšlenka, že ano, podněcuje bolestivý, desítky let trvající cyklus odvetných akcí tam a zpět (jejichž obětí si nezaslouží být žádný nevinný civilista, ať už Palestinec, nebo Izraelec) a pomáhá udržovat falešnou představu, že být pro Palestinu = být antisemita,“ pokračovala modelka s výčtem svých myšlenek na sociální síti.

Mohlo vám uniknout: Češka žijící v Izraeli: Cítím strašnou nenávist. Gaza musí být zničena, a to se vším všudy

Ve svém příspěvku také vyjádřila pochopení k osobnostní rovině každého, koho se situace nějakým způsobem dotýká. Apelovala však na lidskost. „Ve hře je mnoho komplexních, osobních a oprávněných pocitů, ale každý člověk si zaslouží základní práva, lidské zacházení a bezpečí; bez ohledu na jeho národnost, náboženství, etnickou příslušnost nebo místo, kde se narodil. Vím, že má slova nikdy nebudou stačit a nezahojí hluboké rány tolika lidí, ale modlím se za bezpečí nevinných životů, vždycky,“ dodala na závěr. Její mladší sestra Bella Palestinu na svém Instagramu dlouhodobě podporuje, k aktuální situaci se však zatím nevyjádřila.

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý o situaci v Izraeli:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.