Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Had – Roční čínský horoskop (2019)

Ročníky 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

Vodní had 1953, 2013

Dřevěný had 1965    

Ohnivý had 1917, 1977

Zemní had 1929, 1989

Kovový had 1941, 2001

Tito lidé v sobě mají moudrost, rádi objevují hluboká tajemství života, zajímají se o okolní svět a rádi zkoumají záhadné věci. Bývají nadaní i prakticky a organizačně a dokážou dotahovat věci až do jejich zdárného konce. Působí sice dojmem klidného a pomalého tvora, jsou ale ostražití, inteligentní a mají pevnou vůli a dovedou tvrdě pracovat. Jestliže se pro něco rozhodnou, také to dokončí, jsou vytrvalí a silní.  Zřídkakdy zastávají vyšší funkce, spíše se drží v pozadí a ovládají dění, jestliže se však naskytne správná chvíle, neváhají se projevit. Dovedou se také velice dobře ovládat a často se z nich stávají zvídaví intelektuálové, jejichž instinktivní a břitký úsudek má neuvěřitelnou moc nad ostatními. Pečlivě skrývají své emoce a ambice, střeží si své soukromí, ostatní je mohou považovat za chladné a odtažité. Ve skutečnosti mají velkou potřebu přátelství, morální podpory a lásky, která je pro ně nepostradatelným zdrojem energie a síly. Jsou to umělecky založení a tvořiví lidé, milující zábavu a kulturu, zejména hudbu a tanec. Pokud jde o vkus, jsou konzervativní a spíše vyčkávají a nepotrpí si na okázalost, která by jim získala prestiž.

Inteligentní Had potřebuje protějšek na úrovni, proto je pro něj dobrou volbou Kohout nebo pracovitý a schopný Buvol. Bude ho také fascinovat Drak, ale láska jim většinou dlouho nevydrží. Stálé napětí bude ve spojení s Opicí a Tygrem, zcela vyhnout by se měl Vepřům.

Had v roce 2019

Tento rok pro Hady klade důraz na sebeprosazení, měli by se snažit, aby ostatní dokázali ocenit jejich práci a snahu, a to nejen v oblasti pracovní, ale i doma, mezi členy rodiny. Je jisté, že by měli být ve střehu, opatrní na všechny změny, které se budou kolem nich odvíjet. Hadi nesmí podlehnout panice nebo strachu, měli by se snažit výzvy, které přijdou, zvládnout, a to lze jen v klidném rozpoložení mysli. Nemají se nechat od druhých vyprovokovat. Důležitou oblastí pro ně budou i úřední záležitosti, účty atd., které budou muset hlídat nebo dát do pořádku. Při všech potížích, které přijdou, by neměli omezovat společenský život a měli by si dovolit i čas na odpočinek, dovolenou a nicnedělání.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Měsíc vlády

květen

Hodina jeho vlivu

09–11

Práce

V zaměstnání a kariéře mohou aktivnější typy tohoto znamení zaznamenat úspěch, který však nepřijde sám od sebe. Budou si muset vše zasloužit tvrdou prací a překonáváním různých problémů a těžkostí. Kdo vytrvá, ten získá ocenění v podobě profesního posunu i zlepšení finanční situace. Je jisté, že v tomto roce Hadi nezískají úplně snadno, co chtějí, ale nemají se vzdávat. Nové, zajímavé nabídky mohou přicházet v oblasti profese a kariéry, bude však nutno včas reagovat, protože jich nebude tolik jako v loňském roce. Proto by měli při profesních změnách jednat opatrně a s výběrem nového zaměstnání příliš neriskovat.

Zdraví a relaxace

Tomuto znamení, které bývá často i bojovné, mohou prospět kurzy osobního rozvoje, zvláště pak v oblasti asertivního chování a přirozeného projevování ega. Důležité bude také zachovat rovnováhu mezi prací a povinnostmi, relaxací a zábavou a volným časem stráveným s rodinnou nebo přáteli. Zapomenout by neměli ani na cesty a dovolenou, kterou by se měli snažit strávit podle svých představ bez ovlivňování druhými tak, aby dokázali nabít baterky pro náročné úkoly, které na ně budou v tomto roce ve všech směrech kladeny. Pokud možno si dopřát dovolenou v zimě i během léta nebo podzimu, v oblíbené destinaci, v přírodě, u vody, kde dokážou plně relaxovat i aktivně odpočívat.

Láska

Tento rok Vepře přinese změny zvláště v oblasti vztahů a lásky. Milostné vztahy budou Hady zajímat a nezadaní zástupci tohoto znamení se budou každopádně snažit najít si příjemný protějšek. Dobrým doporučením je pro tyto jedince také společenský život a práce na vlastní image, což mohou zařídit i odborníci. Jestliže se jim nebude dařit, neměli by se hned vzdávat a uzavírat se, ale měli by věnovat pozornost a energii seznamování, a to i netradičními způsoby, jako jsou různé seznamovací večírky a dovolené, nebo také využít práce seznamovacích agentur, velké možnosti také přinášejí internetové seznamky.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerský horoskop
Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
Výpočet ascendentu
Stačí zadat datum a čas vašeho narození