zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Horoskop zdraví pro všechna znamení. Víte, kterou nemocí jste nejvíce ohroženi?

Horoskop zdraví
Autor: iStock Horoskop zdraví
Astrologie umožňuje nahlédnout do fyziologicky slabých míst každého z nás, do naší životaschopnosti nebo odolnosti a i do rizik, kterým můžeme být v životě více nebo méně vystaveni.

reklama

Citlivá místa v organismu podle znamení zvěrokruhu

Podle astrologické tradice je každá část těla a nemoci, jež s ní souvisí, v analogii s určitým znamením zvěrokruhu.

Beran souvisí s hlavou

Býk s krkem a hrdlem

Blíženci s plícemi a pažemi

Rak se žaludkem

Lev se srdcem

Panna se střevy

Váhy s ledvinami

Štír se sexuálními orgány

Střelec s kyčlemi a stehny

Kozoroh s koleny

Vodnář s kotníky

Ryby s chodidly

Toto dělení se používá dodnes, ale v moderní astrologii je obohaceno o četné detaily, které již tak systematicky nerespektují výše uvedené řazení na lidském těle, ale navíc vycházejí z planetární symboliky. Více než nemoci a nemocné orgány se používá termín „citlivá místa“ dvanácti znamení zvěrokruhu.

Beran

Má sklon k migrénám, lícním neuralgiím, mrtvicím, horečkám, různým zánětům. Hlava je míněna v pravém slova smyslu, ale i ve smyslu možného oslabení orgánů, které jsou v ní umístěné, hlavně mozku. Výraz „ztratit hlavu“ u Beranů nabývá svého plného významu. Beran se vyznačuje mohutnou životností, ale má sklon k mrhání silami.

Citlivý bod: Hlava. Nebezpečí otřesů, migrén, ale i poruch neuropsychologických funkcí. Sklon k zánětlivým procesům.

Býk

Je obvykle choulostivý v rovině nos–hrdlo–uši a je často vystaven všem nemocem ohrožujícím tyto orgány. (Někdy se v literatuře nos přiřazuje ke znamení Štíra.) Býk se vyznačuje velkou odolností, ale odmítá se starat o své zdraví, což často vede ke zhoršování vrozených indispozic.

Citlivá místa: Nos, hrdlo, uši. Sklon k angínám, zánětu hrtanu. Lidé narození v tomto znamení mají také potíže s vylučováním látek, příliš je „zadržují“ v těle. Časté potíže s cholesterolem nebo sklony k jaterním poruchám.

Blíženci

Mají citlivé místo v nervové soustavě a v respiračním kmenu. Jejich odolnost je dost labilní a velmi záleží na jejich psychickém stavu.

Citlivá místa: Nervová soustava, dýchací ústrojí, látková výměna. Jsou choulostiví na průdušky a plíce.

Rak

Mívá trávicí potíže a žena narozená v tomto znamení bývá choulostivá na prsa, stejně jako žena, která má v Raku umístěnou svoji Lunu. Odolnost znamení Raka je podmíněna důkladným odpočinkem. Velká potřeba spánku, pravidelného životního rytmu.

Citlivá místa: Žaludek nebo spíše trávení, u ženy prsa. Porucha chuti k jídlu (chuť mizí při pocitu „knedlíku v krku“, nebo se naopak dostavuje chorobný hlad) v těžkých situacích. Rak je obzvláště náchylný k somatizaci – přechodu psychických poruch v tělesné.

Lev

Pro Lva jsou citlivé oblasti srdce, páteře a očí. Má však výbornou odolnost a překypuje vitalitou a životní energií.

Citlivá místa: Srdce, páteř, zrak. Sklon k bušení srdce, ve zralém věku k srdečním příhodám, bolestem zad a krční páteře, k podráždění očí.

Panna

S nervním temperamentem trpí často spasmatickými poruchami, které způsobují různé svalové a střevní bolesti – koliky, polykání vzduchu. Malá odolnost. Lidé narození v tomto znamení bývají hypochondři nebo je jejich fyzický stav často narušován silně prožívaným psychickým napětím.

Citlivá místa: nervová soustava a střeva. Spastické potíže, koliky. Poruchy se však mohou soustředit na jiné orgány. Jestliže v osobním horoskopu nic nenaznačuje citlivé místo v dané oblasti, jde většinou o čistě psychické projevy vyžadující i příslušnou léčbu.

Váhy

Váhy jsou tradičně velmi citlivé na párové orgány, v konkrétním případě na ledviny – a často nejen na ledviny samotné, ale i na celou bederní oblast. Provází je nedostatek životnosti a odolnosti, častý strach z nemoci.

Citlivá místa: ledviny a bederní oblast. Sklon k ústřelu, infekcím močových cest.

Štír

Je podle tradiční astrologie ve vztahu k pohlavním orgánům, močovému měchýři a všem sexuálně přenosným chorobám. Vyznačuje se dobrou odolností i přes případně chatrné zdraví. Velká potřeba spánku.

Citlivá místa: pohlavní orgány. Sklon k infekcím, ale také psychosomatickým projevům pramenícím ze sebeobviňování v oblasti sexu. U žen časté gynekologické obtíže.

Střelec

Střelec je znamením, které se týká kyčlí a stehen. Ovlivňuje i jaterní funkce. U tohoto znamení je nebezpečí ischiasu. Dobrá odolnost, ale často přeceňuje své síly.

Citlivá místa: kyčle a stehna, sklon k ischiasu. Úrazy v oblasti kyčlí a stehen, například zlomeniny. Sklon k jaterním poruchám.

Kozoroh

Je choulostivý na kostru, kůži a zuby (zdá se, že potíže jsou následkem demineralizace nebo například špatného vstřebávání vápníku.) Kozoroh je dost odolný v případě, že vede vyrovnaný způsob života a má pravidelnou životosprávu.

Citlivá místa: kostra, klouby, kůže, zuby. Sklon k revmatismu, k nachlazením, kožním alergiím.

Vodnář

Je ohrožen oběhovými problémy, anémií a poruchami složení krve. Vyznačuje se malou odolností. Měl by se šetřit, především psychicky.

Citlivá místa: podle astrologické tradice kolena a lýtka, ale i krevní oběh. Riziko anémie, poruch složení krve, virových onemocnění.

Ryby

Mívají potíže s končetinami, chodidly a s lymfatickou soustavou. Průměrná odolnost. Sklon k somatizaci, která se může soustředit na kterýkoli orgán.

Citlivá místa: Končetiny. Lymfatické poruchy.

Jak určit zdraví podle horoskopu?

To samozřejmě není vůbec jednoduché a potřebujete znát přesný horoskop narození, tzv. radix. Ale pro hrubou orientaci astrologie musí navzájem zkombinovat několik ukazatelů v horoskopu. Při zkoumání zdravotního stavu se většinou posuzují tyto tři hlavní faktory: Slunce, které představuje životnost, život sám, ascendent, který odpovídá podstatě jedince a jeho chování, a 6. dům, který je ve vztahu s průběžným zdravotním stavem. Zkoumá se také povaha 12. domu – je-li ve 12. domě jedna nebo více planet, obvykle je nutné je brát také v úvahu, protože je v analogii s životním strádáním.

Znamení, ve kterém jsou Slunce a ascendent, budou vyjadřovat stupeň životnosti a choulostivé orgány. Znamení, v němž je hrot 6. domu, poskytne dodatečné informace o průběžných a chronických poruchách, stejně jako znamení, v němž je vládce 6. domu.

Slunce, Luna a planety ve vztahu ke zdraví v horoskopu

  • Slunce odpovídá srdci, životu samotnému, stejně jako znamení Lva.
  • Luna má zvláštní vliv, představuje „bytost jako celek“. Její vliv se tedy týká celkové rovnováhy organismu a také zdravotního stavu v dětství.
  • Merkur odpovídá látkové výměně a stejně jako Blíženci dýchacímu ústrojí.
  • Venuše je ve vztahu k venerickýcm chorobám přenášeným pohlavním stykem a k ledvinovým poruchám.
  • Mars má vztah ke svalstvu. Hraje úlohu v zánětlivých procesech a při nehodách a úrazech.
  • Saturn snižuje odolnost a všestranně oslabuje; jde hlavně o nachlazení a o choroby kloubů. Signalizuje nedostatek minerálních solí, obzvláště chybějící vápník.
  • Uran často vyvolává náhlá, nečekaná onemocnění a úrazy.
  • Neptun je ve vztahu k nemocem, u nichž je obtížné stanovit diagnózu: viry, otravy, některé alergie… a hlavně duševní poruchy.
  • Pluto znamená nemoci s dlouhým a skrytým vývojem.

-jik-

reklama

Související témata: horoskopy , zdraví podle horoskopu , znamení zvěrokruhu

reklama

Přečtěte si také

reklama