Lenka šokuje soutěžící nebezpečnou postelí. Proč v ní spí s 12letým synem?

Prostřeno! XXVI (62) – Nebezpečná postel

V úterý u sebe doma přivítá hosty soutěžící Lenka. Na jídlo se bude chvíli čekat a někteří si neodpustí poznámky k jejímu povolání. Při šmejdění soupeři objeví poloprázdnou ložnici s poměrně nebezpečnou postelí. Na ní spí nejen hostitelka, ale i její náctiletý syn.

Kulinářská soutěž z Plzně a středních Čech pokračuje v úterý u hostitelky Lenky. Jediná žena tohoto týdne žije především svou prací. Je provozní restaurace, a tak se má co otáčet. Momentálně je v rozvodovém řízení a podle jejích slov se rozhoduje, zda dvanáctiletý syn bude bydlet s ní, nebo s otcem. Na soupeře bude chtít zapůsobit sýrovou roládou s domácí bagetkou, silným hovězím vývarem s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi, kuřecími nudličkami ve smetanovo-medovo-nivové omáčce, domácími hranolkami a na závěr tvarohovo-ovocným dezertem, který sama vymyslela. Zavděčí se tímto menu čtyřem mužům? To uvidíte už vpodvečer.

Zsolt nikdy nejedl domácí bagetu, takže se na večeři těší. Martin předchozí den tvrdil, že nejí vývar, dnes je na něj ale zvědavý. Lenka při vaření bude bojovat s horkovzdušnou fritézou, do které omylem nalije olej. Nervy pracují, při příchodu hostů jim Lenka zapomene dát přípitek. Pošle je rovnou šmejdit do ložnice, jejíž dominantou je dřevěná patrová postel, na které chybí bezpečnostní zábrana.

„Kdo má odvahu tam vylézt?“ bude ostatní provokovat Zsolt. Bydlení mu bude připadat jednoduché a napadne ho, že se hostitelka asi nedávno přistěhovala. Marek nahoru vyleze a podá hlášení, že jsou tam dvě peřiny a dva polštáře. Protože je v bytě postel jen jedna, nakonec ostatním dojde, že je to spaní pro Lenku a syna. „Kluk spí u zdi, aby neslítnul dolů,“ míní Martin. „Já osobně bych tam dal nějaké mantinely,“ bojí se o bezpečí hostitelky Zsolt. Lenčino bydlení se moc nelíbí Albertovi. „Má to tam hodně prázdné. Nemá tam prakticky nic,“ poznamená.

Podívejte se, jak je Zsolt nervózní, když čeká na hlavní chod:

Urýpaný Zsolt si myslí, že má Lenka výhodu

Sýrová roláda jako předkrm bude mít úspěch především díky domácímu pečivu. Hostitelka bude natolik nervózní, že se jídla sotva dotkne. Vývar měli hosté i v pondělí, a tak mohou srovnávat. Albert bude hájit svou polévku, ve které bylo podle něj více nudlí. Soutěžící se budou hostitelky ptát na její povolání. Když se Zsolt dozví, že je Lenka provozní, zbystří a bude skoro dotčený. K vaření má podle něj moc blízko a není podle něj fér, aby s nimi v Prostřeno! soupeřila. Při čekání na hlavní chod si neodpustí rýpnutí, že jako provozní by měla mít všechno pod palcem. „Jelikož s tím má zkušenosti v restauraci, bude to vynikající,“ těší se hladový Zsolt. Čekání na něj bude příliš dlouhé.

Po jídle se hosté vydají za zábavou ven. Lenka pro ně připraví projížďku lokomotivou, všichni si vyzkoušejí řízení a budou v sedmém nebi. Ve vagonu pak dostanou ovoce s tvarohem jako dezert. Odpustí při bodování Lence, že se pohybuje v gastronomii? A odhalí soutěžící taktika?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.