Hostitele Alberta poznamenala rakovina. Soutěžící šokuje jeho špinavý byt

Prostřeno! XXVI (61) - Šmejdění

Pondělní hostitel Albert zahájí kulinářské klání z Plzně a středních Čech ve svém skromném příbytku. Špína, nepořádek, začouzené zdi a nábytek, který má svá nejlepší léta za sebou. Předvede se Albert jako zdatný kuchař, nebo bude jeho večer úplný propadák?

Osmašedesátiletý důchodce Albert se v soutěži amatérských kuchařů ocitl na popud kamarádky, která si myslí, že dobře vaří. Hostitel žije sám ve skromném bytečku, má tři dospělé děti, rád chodí na houby a rybaří. V pondělí soupeřům připraví plněné šunkové rolky, vývar s knedlíčky a domácími nudlemi, kuřecí roládu se zeleninou a bramborem, jako dezert pak lívanečky s lesní směsí a zmrzlinou.

Albert při vaření působí zkušeně. Kuře na roládu si například sám vykostí, udělá domácí nudle a s pomocí kamarádky, která mu dodá suroviny na carpaccio, si poradí i s úkolem týdne. Nevyhne se ale ani zásadním chybám. V polévce hosté najdou plavat drobné kostičky, lívance budou připálené. Jak se povedou ostatní pokrmy, uvidíte už vpodvečer. Stolovat se bude venku v provizorním párty stanu. Někteří budou zděšení. A to ještě netuší, co je čeká.

Podívejte se, jak hostitel promluví o vážné nemoci:

Lékaři mu dávali rok života

Po přípitku se soutěžící pustí do šmejdění. V bytečku 1+1 se topí dřevem v kamnech a podle toho to v místnosti vypadá. Hostitel sice tvrdí, že před natáčením pořadu Prostřeno! vymaloval, černé zdi plné pavučin ale budou svědčit o opaku. V tomto bytě bydlí 12 let. Kromě všudypřítomného nepořádku se najde i pár úsměvných detailů, např. obraz nahé ženy nad postelí nebo reprodukce Poslední večeře. Nechybí sbírka sošek Panny Marie a nábytek také pamatuje lepší časy. „Bydlení pana hostitele na mě působilo stroze, kočičku jsme tam viděli malou, takže tam má i zvířátko. Nelíbilo se mi tam,“ hodnotí Lenka. Ostatní míní, že jde Albert místo úklidu raději na ryby. V bytě se jim nelíbí a jsou rádi, že se jí venku.

Samozřejmě pak mají soutěžící spoustu otázek. „Tam byl nějaký pán vyfocený s rybou,“ pídí se po detailech Zsolt. „To jsem já. Jsem hodně zhubnul. Měl jsem přes 80 kilo a šel jsem na 54. Po rakovině jsem přišel o zuby, o vlasy, o všechno. Už jsem překonal i druhou,“ svěří se Albert. Lékaři mu dávali rok a už je tady devět let. Nedávno mu odstranili část plic. „Je mi ho líto, nepoznal bych to na něm. Přišel mi fajn,“ přiznává Marek. Jak zaujme soupeře zábava v podobě nahazování prutu na terč? Poznají úkol týdne? A jak zvláštní večer obodují?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.