Hostitel Jaroslav zažije pořádné dusno. Jak vysvětlí Ludmila své zvláštní chování?

Prostřeno! XXVI (60) - Přetažená panenka

Páteční hostitel Jaroslav je jako jediný muž týdne ve výhodě. Soupeřky totiž umí okouzlit nejen svým bydlením a vařením, ale i charismatem. Přesto nemá nic jistého, taktizující dámy nedávají body zadarmo. Vpodvečer se ukáže, kdo je největší hráč týdne.

Kulinářská soutěž ze Zlínského kraje se v pátek přehoupne do finále. Hostitel Jaroslav konečně ukáže, jak umí vařit on. Pozve soupeřky do domečku s bazénem a zahradou, kde má v kotci psa a v kurníku slepice. Doma vaří převážně on. Jednačtyřicetiletý řidič je vyučený v gastronomii, tomuto povolání se ale nikdy nevěnoval. Má děti ve střídavé péči a bere si je k sobě co nejčastěji. Podávat se dnes bude bagetka s variací pomazánek, bramborovo-žampionová polévka, vepřová panenka ve slaninovém župánku s přílohou z brambor a fazolových lusků a na závěr domácí zmrzlina a ovocný sorbet. Po přečtení menu budou dámy spokojené. Jak se Jaroslavovi podaří naplnit očekávání?

Jaroslav překvapí svou pozorností. K pomazánkám podává domácí bagetku, Martě, která nesmí lepek, dá bezlepkový toust. Předkrm bude nejvíc kritizovat Jindřiška, někomu se budou zdát pomazánky moc obyčejné a nedochucené. Dámy začnou s otázkami, zda je hostitel ženatý. Během šmejdění ocení fotky, které jim Jaroslav připraví, a bude se jim líbit i dětský pokojík. Na zahradě neodolají kurníku a za hurónského smíchu posbírají vajíčka, jež pak předají hostiteli.

Podívejte se na video, ve kterém hosté tipují, kdo tento týden vyhraje:

Neoblíbená Ludmila vysvětlí svoje chování

Hlavní chod vzbudí rozporuplné reakce. Všechny soutěžící se shodnou, že je panenka příliš propečená. Ludmile se bude zdát tuhá a s masem bude viditelně bojovat i Dagmar. Je to taktika, nebo má Jaroslav tupé příbory? Martě zase bude maso připadat příliš okořeněné. Jako zábavu hostitel zvolí zábavný znalostní kvíz a po něm bude na řadě zmrzlina se sorbetem, což všem zvedne náladu. Jindřiška se bude rozplývat, jak si týden užila, a řekne, že do Prostřeno! by šla klidně podruhé. „Mezi ženskýma, kdo by nebyl spokojený,“ zalichotí soupeřkám Jaroslav, jenž stále bojuje o výhru.

Dagmar se nejvíce líbil poslední večer, Martě se nelíbil stres při vaření. Svoje odtažité chování vůči ostatním vysvětlí i důchodkyně Ludmila: „Čtyři mladí lidé, jsem si říkala, já jsem pátý tichý přísedící.“ Na to jí ostatní odpoví trapným tichem. Soupeřům Ludmila nepřirostla k srdci a výrazně se do ní naváželi jako do největšího taktika. Jak dopadne páteční hlasování? Připadne výhra Jindřišce, která prozatím vede se 34 body, nebo ji Jaroslav trumfne?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.