Ludmila si dovolí rýpat do hostitelky Jindřišky. Čím poštve soutěžící proti sobě?

Prostřeno! XXVI (57) – Lída taktizuje?

Kulinářská soutěž ze Zlínského kraje se v úterý přesune ke snaživé Jindřišce. Hostitelka ráda vaří pro svou velkou rodinu, proto si je v kuchyni jistá. Kupované nudle a jednodušší dezert budou soupeřce Ludmile proti srsti. Při dlouhém čekání přejde do útoku.

V úterý dostane příležitost předvést, co u plotny dovede, třiačtyřicetiletá Jindřiška. Hostitelka ze Zlínského kraje vychovává čtyři děti, baví ji pečení a modelování z marcipánu. Její domov je plný rodinných fotek, hostům nabídne jídla, která vaří často. Na menu budou plněné žampiony s domácím pečivem, krůtí vývar s nudlemi a knedlíčky, plněná kuřecí prsíčka s omáčkou, rané brambory, rajský salát a na závěr si hosté pochutnají na minidortíku. Na co se po přečtení menu budou soutěžící nejvíce těšit, uvidíte už vpodvečer. Vývar s knedlíčky se objeví na stole tento týden podruhé. Dojde tedy k velkému srovnání. Lépe z něj vyjde úterní hostitelka. Plněná prsa s omáčkou nedopadnou nejhůře, Ludmile se bude zdát omáčka nahořklá. Bude mít výhrady i k dezertu.

V pondělí vařila Ludmila, která se ostatním zdá nadmíru podezřelá. Jsou přesvědčení, že si přišla pro peníze a bude bodovat nízko. Domnívají se také, že jejich jídla pořádně zkritizuje. Její večer hodnotí velmi negativně. V pořadu už jednou byla, proto podle nich měla mít vše lépe připravené. Ludmila je však na sebe pyšná, má pocit, že se jí všechno povedlo a nedbá na dojem, který mohla v ostatních vyvolat. „Když už jdu do pořadu Prostřeno!, předvedu to nejlepší, co můžu nabídnout,“ svěří se se svou strategií. U ostatních takovou snahu nevidí.

Jak kriticky se Ludmila vyjádřila k dezertu, uvidíte ve videu:

Soupeři považují Ludmilu za taktičku

Přestože hosté očividně budou dlouho čekat, než Jindřiška připraví úkol týdne, vůbec jim to nebude vadit. Ještě hostitelku pochválí, že všechno hezky stíhá. „Její meníčko je rozhodně jednodušší. Tím pádem se jí daří a průběh je hladký,“ podotkne Ludmila, která měla předchozí den podobné časové prodlevy mezi chody. Nebude se jí líbit ani to, že hostitelka neudělala domácí nudle. „Je možné, že Lída bude taktikem v naší skupině. Neustále nám předhazuje její meníčko, jak ho měla komplikované, složité, náročné,“ popisuje otráveně Dagmar. „Ludmila na mě působí tak, že je to od ní taktika. A je nahněvaná za to, že dělala Jindřiška jednodušší menu,“ říká Marta.

Nepříjemná atmosféra zavládne i během zábavy. Ludmila není na tvoření šikovná, má raději práci na zahradě. Tvarování ozdobných kytiček z marcipánu je pro ni noční můrou. Jindřišce se ale bude zdát, že schválně zábavu kazí. Opravdu začíná Ludmila taktizovat, nebo jsou na ni ostatní moc přísní? Posuďte sami.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.