Hostitelka servíruje kachní játra. Renata sní raději v autě zbytky z pondělí

Prostřeno! XXVI (23) - Foie gras

Ve středu se v soutěži amatérských kuchařů u plotny předvede Zuzana. Bude bojovat nejen s časem a složitým menu, ale i s předsudky a taktizujícími soupeřkami. Trefí se jim do chuti s kachními játry nebo chřestovou polévkou? Hosté z menu téměř nic neznají. Renata si pro jistotu přiveze vlastní jídlo, aby nezůstala hladová.

Středeční souboj o nejlepší menu bude patřit Zuzaně. Sedmapadesátiletá hostitelka bydlí v domě s krásným výhledem na město Šternberk. Pracovala v domově pro seniory, jako sociální pracovnice, pomáhala bezdomovcům a nyní je asistentkou pedagoga. Má tři dospělé děti a do soutěže se přihlásila, protože má ráda výzvy. Její menu je plné cizokrajných lahůdek, sama ale není natolik odvážná, aby ochutnala například žáby, netopýry, šneky a podobné potvůrky. Pro hosty připraví kachní foie gras s karamelizovanými jablky a domácí brioškou, chřestovou polévku se zakysanou smetanou a koriandrovým pestem, kapouna na červeném víně s ratatouille a větrníček s limetkovým krémem a malinami. Menu je to poměrně pracné a Zuzana bude mít co dělat, aby vše stihla.

Hostitelka je připravená na to, že si hosté na některých specialitách nepochutnají, ale asi netuší, že někteří odejdou hladoví. Renata bude při čtení menu nepříjemně překvapená, ostatní dámy si nebudou vědět rady s názvy jídel. Někdo si bude myslet, že je kapoun ryba. Přitom jde o mladého vykastrovaného kohouta. Foie gras a ratatouille budou podobnou záhadou. Třeba pro Renatu podávaná jídla tento večer nebudou vůbec atraktivní a nedá jim bohužel ani šanci.

Před večeří se nacpe v autě šunkofleky, které si přiveze v krabičce. V pondělí totiž uvařila vývar z uzených kuřecích stehen a maso do polévky nepoužila všechno. Už tehdy avizovala, že z něj určitě manžel udělá zapečené těstoviny. „Já se určitě najím než půjdu k Zuzce na večeři. Já mám v autě šunkofleky, co udělal manžel z toho masa, co mi zbylo,“ směje se Renata. Je jisté, že tady se začne pomalu taktizovat. Dívejte se už ve středu vpodvečer, jak Renata hostitelčino jídlo zkritizuje.

Podívejte se na video, kde je Renata přistižena v autě se svými šunkofleky:

Raději bagetu od benzínky než kapouna na víně či chřest

Zuzana je pro ostatní soutěžící konkurence a podle jejího sebevědomí cítí, že je zkušená kuchařka. Zalíbí se jim její bydlení a hlavně výhled z ložnice na město. Jen Renata si bude myslet, že se k Zuzaně nehodí starožitný nábytek. Celé menu bude pro všechny premiérou. Během předkrmu Renata pochválí dušená jablíčka, kachní játra jí nezachutnají a domácí brioška je prý suchá. Chřestová polévka se Lucce bude zdát málo krémová, hlavní chod bude podle některých studený a maso tuhé. „Já jsem se najedla, než jsem šla k Zuzce. Ještě mi tam zbylo v autě trochu, takže než pojedu, najím se. Ať nemusím zastavovat pro bagetu,“ prohlásí Renata, která zůstala hladová. Nebo že by nastoupila tvrdá hra?

Součást zábavy bude ve středu i převlečení do dobových kostýmů. Půjde se totiž na hrad a na přednášku o pražení kávy. Poté si dámy zkusí podle vlastní fantazie nazdobit polevou perník, který jim Zuzana upekla. Na hradě se bude podávat i dezert. Větrníček s limetkovým krémem zachutná všem, a dokonce ani Renata k němu nebude mít připomínky. Asi už se v tu chvíli vidí v autě, kde čeká jídlo, na které je zvyklá. Jak ohodnotí soupeřky hostitelku? Bude Renata bodovat férově?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.