Renata spí v ložnici s pavoukem a miluje sázky. Vyhraje pět litrů slivovice?

Soutěž amatérských kuchařů bude tento týden dámskou jízdou. V pondělí se pět žen z Olomouckého kraje sejde u hostitelky Renaty, která prostírá už podruhé. Svérázná padesátnice tentokrát soutěží především kvůli svému bratrovi. Vyhraje pět litrů slivovice v bláznivé sázce? A čím vyděsí soupeřky?

Pondělní hostitelka Renata z Prostějova momentálně neprožívá lehké období. Je po infarktu v invalidním důchodu a přivydělává si jako kurýrka v pizzerii. Zvládne vaření bez problémů? Do souboje o nejlepší menu jde už podruhé, a to jen kvůli svému bratrovi. Ten ji totiž přihlásil a vsadil se s ní o pět litrů slivovice, že nezíská více bodů než on. Bratr Jaroslav Mičo se v pořadu objevil letos na jaře a vyvařil si 25 bodů. „Potřebuju mu maličko srazit hřebínek a vyhrát nad ním,“ chlubí se Renata, která očividně sázky miluje stejně jako její bratr.

Drobným zádrhelem pro ni bude úkol týdne, kterým je pokrm z avokáda. Nikdy s ním totiž nepracovala ani ho nejedla. Ostatní chody má však dobře natrénované. Menu je totiž podobné tomu, které vařila v roce 2017. Tentokrát Renata připraví jako předkrm salátek a červenou řepu, nudlovou polévku, kančí kýtu na víně s karlovarským knedlíkem a moučník harlekýn. Vaření se neobejde bez trapasů. Marně bude Renata hledat zdobicí sáček na dort. Má nově přestavěnou kuchyň a nic nebude na svém místě. Jak bude hostům chutnat netradiční polévka z uzených kuřecích stehen s česnekovými nudlemi? Kdo nemá rád řepu a komu se budou zdát knedlíky zvláštní? To uvidíte už vpodvečer.

Podívejte se na video ze šmejdění, při němž dámy objeví pavouka:

Soupeřky jsou zděšené z nálezu v ložnici

Renata se sázkou s bratrem nebude tajit a řekne o ní i svým soupeřkám. Ty si budou myslet, že asi chce vyhrát. Páteční hostitelka Irena se poté poctivě přizná, že už v soutěži účinkovala. Velmi si to užila, a proto je tu zase. Jako výhodu to prý nevidí, protože má u stolu úplně jiné spoluhráče. Renata o své předchozí účasti prozatím pomlčí. Pak jí to ovšem nedá a během hlavního chodu se přizná, že jednou v soutěži vařila podobné jídlo: „Vsadila jsem na jistotu, protože tenkrát měl hlavní chod úspěch.“ Dvě zkušené protihráčky? Z toho půjde některým hlava kolem. „Už jsem si říkala, jestli to je nějaký vtip,“ komentuje to Lucka. Tehdy ovšem měla Renata špatnou zkušenost a dodnes je mezi ní a jednou hráčkou nevyřešená křivda. „Teď když chodím kolem jejího domu, dívám se, jestli nevyleze ven,“ svěří se Renata. Ani po několika letech jí neodpustila.

Při šmejdění si Lucka se Zuzanou prohlédnou fotky v obývacím pokoji. V ložnici pak bude šmejdit Irena s Lenkou. K jejich překvapení narazí na domácího mazlíčka, který u nich vzbudí respekt. Pavouka v teráriu by doma nechtěla žádná z nich – a už vůbec ne v ložnici. „Jediné, co se mi teda vůbec nelíbilo, byl pavouček. To bych nesnesla nikde,“ je rozhodnutá Irena. U stolu pak přijde řeč na šmejdění a pavoučího kamaráda hostitelky. Je to prý její Boženka a manžel jí zvířátko toleruje jen díky zamykatelnému akváriu. „Ne, já osobně bych pavouka v ložnici nechtěla – ani kdyby byl pod zámkem,“ prohlásí Zuzana. V rámci zábavy Renata pozve hosty na poučné povídání do hvězdárny. Jak se jim bude přednáška líbit? A jak soupeřky ohodnotí hostitelčino vaření? Bude to hodně napínavé.

Pamatujete si na bratra Renaty? Posuďte sami, kdo umí lépe vařit:

Sdílejte článek
Štítky pavouk Prostřeno! recepty sázka bydlení FTV Prima vaření Olomoucký kraj ložnice

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2023

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.