Celebrity

20. listopadu 2021 05:55

Igor Chmela z Partičky: Tři děti mu dávají zabrat. Doma bývá morous

Igor Chmela a Jana Janěková v 7 pádech Honzy Dědka

Zatímco první nevydařené manželství s herečkou Martou Vítů zůstalo bezdětné, v tom druhém, s herečkou Janou Janěkovou má Igor Chmela tři děti, dnes třináctiletou dceru Aničku a k tomu o tři roky mladší dvojčata Elu a Antonína. Kolega Michala Suchánka, Richarda Genzera a Daniela Dangla z Partičky přiznává, že občas je to doma docela fičák.

Herec Igor Chmela míní, že být dobrým otcem je někdy pěkná dřina. „Máme doma veselo. Jsem dost prchlivý, ale snažím se zlepšovat. U starší dcery to dětství pomalu odchází, končí takové to tatínkování, už pro ni brzo budu protivný fotr,“ svěřil se v magazínu MF DNES Rodina. Doma si prý vysloužil nálepku morouse. „To už mi nikdo neodpáře. Ani já sám sobě. Ale jsou chvíle, kdy dokážu být i zábavný. Asi by mi to dosvědčily i moje děti nebo moje žena. Léta se mnou žije a asi nejenom kvůli tomu, že jsem morous. Zřejmě taky proto, že jsem chytrý, třeba i pohledný a protože je se mnou někdy i legrace,“ popsal s úsměvem. Rodinný život si ale maximálně užívá. „Mám pocit, že jedu ve vlaku, ze kterého se mi nechce vystupovat. Stát se otcem bylo krásné, krásné, krásné.“

Přísnější metr ve výchově zastává spíše jeho manželka Jana. „Jinak si vedete u prvního dítěte a jinak, když jsou tři. Mnohdy nepomůže jen dialog a vysvětlování a je třeba nastavit ostře hranice. Původně jsem byla pro volnou výchovu, dnes jsem pro tvrdší, jenže už je asi pozdě. Taky na každého platí něco jiného, nelze reagovat plošně. Odděleně jsou to nejhodnější děti na světě, dohromady občas děs a běs,“ vylíčila hercova manželka.

Jako dělní pracoval na železnici s vězni

Chmela, který je původem z Ostravy, vystudoval Střední průmyslovou školu obor oprava a rekonstrukce železničního svršku a spodku. Po studiích pracoval tři roky jako traťový dělník. „Byla to dost fyzicky náročná práce, při které děláte s krumpáčem. I to prostředí bylo hodně specifické, moji kolegové byli bývalí muklové. Takže se mi třeba stávalo, že mi ze skříňky v šatně mizely peníze,“ zavzpomínal dnes už s úsměvem.

Přemluvili ho, aby zkusil herectví

Zkoušky na DAMU v Praze absolvoval až po dvouleté základní vojenské službě. Původně šel k přijímacím zkouškám dělat jen přihrávače v dialogu svému kamarádovi, herci Martinu Fingerovi. Přijímací komisi ovšem natolik zaujal, že ho přemluvili, aby si přihlášku podal také. Rodiče z jeho rozhodnutí nadšeni nebyli. „Když jsem to oznámil mámě, řekla mi jen: „Jsi normální?“ Otec byl toho názoru, že se v Praze nemám šanci uchytit, že jde o těžce konkurenční prostředí. Nikdo z naší rodiny se totiž divadlu nevěnoval, takže panovala pochopitelná nedůvěra a obavy o moji budoucnost. Já ale věděl, že u dráhy zůstat nemůžu, že se jinak zblázním,“ zavzpomínal Igor.

Milostné scény jsou pro Igora Chmelu peklo

Herectví se nakonec stalo jeho vášní. Jediné, co nerad točí, jsou milostné scény. „Zatímco těžká psychologická scéna se točí jen na dvě klapky, milostná svlíkačka má klidně dvanáct klapek. Připadám si pokaždé jako úchyl, kolem je hromada lidí se světly a mikrofony, osm lidí vám radí, jestli se při tom polibku máte natočit víc doleva nebo doprava. Neznám herce, který by si to užíval, i když je partnerka sebepřitažlivější. Já jsem navíc dost stydlivý,“ prozradil Chmela.

Stydlivého Chmelu nyní můžeme vídat každou středu ve 20:15 na Primě v seriálu 1. MISE, kde hraje ředitele nemocnice.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.