Inspektorka Petra a její cynický parťák rozjedou pátrání po zločinech v temném Janově

Bez lítosti (3) – Těla

Petra a Antonio. Seznamte se s dosud neokoukanou dvojicí detektivů. Přes řadu povahových odlišností musejí vytvořit sehraný tým a poradit si s vyšetřováním složitých a hluboce znepokojivých případů, které je zavedou do vždy jiného, ale pokaždé velice temného podsvětí.

Nový vzrušující detektivní seriál vznikl podle úspěšné řady knižních bestsellerů spisovatelky Alicie Giménez-Bartlett. Inspektorka Petra Delicato v očekávané krimi pracuje v archivu na oddělení vražd v Janově, odkud byla převelena zpátky do aktivní služby. Jejím novým parťákem se stal inspektor Antonio Monte – ostřílený a zkušený cynik ve středním věku už má za sebou dlouhá léta práce u policie a myslí si, že zažil úplně všechno, takže ho nic nemůže překvapit. Možná až na nonkonformní samotářku Petru.

Staromódní vdovec z Benátek je na první pohled úplně jiný než sebevědomá, dvakrát rozvedená vdova z Říma. Když se jim ale podaří překonat vzájemné rozdíly v tom, jakou mají povahu a jaké používají metody, Petra a Antonio zjistí, že se k sobě dokonale hodí. Nejenže jsou vynikající dvojicí zvláštně sehraných kriminálních vyšetřovatelů, ale navíc to mezi nimi vzácně jiskří.

Temný Janov ovládly ženy

Tvůrci seriálu uznávají, že Temný Janov, jak se seriál jmenuje v Česku, má „ženské srdce“. V hlavní roli vystupuje žena, za námětem i režií stojí taktéž ženy. Nešlo ale prý o úmysl, stalo se tak náhodou – producenty jednoduše oslovily krimi romány Alicie Giménez-Bartlett a zaujala je práce režisérky Marie Sole Tognazzi.

Čtěte také: Brutálně zabili 4 lidi během 26 hodin. Josef Kott trvá na své verzi a chce na svobodu

„Ve svých filmech jsem se vždycky snažila ukazovat původní, svobodné a neokoukané ženy, které se vymykají běžným představám,“ řekla režisérka Maria Sole Tognazzi televizi Sky Italia, která krimiseriál Temný Janov uvedla v září roku 2020 jako první. O dva roky později měla premiéru druhá série. „Díky Temnému Janovu jsem dostala perfektní příležitost vyzkoušet si natáčení skvělého seriálu a přitom zůstat věrná tématům, která jsou mi nejbližší a nejdražší,“ dodala Tognazzi.

Alicia Giménez-Bartlett, která je autorkou knižních předloh, prozradila, že ji seriál velice překvapil. „Čtenářům vždy říkám, že postava Petry nemá žádné výrazné rysy. Je to pravda, i když mi to odmítají uvěřit. To samé platí i pro jejího partnera, zastupujícího inspektora, a jakoukoli další postavu, o níž píšu,“ prozradila spisovatelka a dodala: „O tom, jak vypadají, mám jenom mlhavou představu. Nikdy jsem je detailně nepopisovala. Ráda říkám, že píšu slova, a ne obrázky. A proto jsem byla opravdu překvapená, když jsem poprvé viděla své romány zpracované jako epizody nového seriálu.“

Osm dílů krimi s prvky thrilleru

Kromě napětí a dokonalého hereckého ztvárnění má tento osmidílný seriál ještě jednu přednost. Díky tomu, že se odehrává v Itálii, nabízí divákům původní neokoukané prostředí a úspěšně se vymezuje vůči někdy už poněkud fádnímu žánru severské krimi. Na Temný Janov se dívejte od 7. října každou sobotu ve 20:15 na Prima KRIMI.

Hned v prvním dílu Petra spolu s novým partnerem Antoniem dostává za úkol dopadnout pachatele, který po sobě zanechává brutálně zohavená těla nebohých obětí s vyříznutou krvavou značkou. Případ je stejně složitý jako práce s paličatým kolegou, se kterým se svérázná a upřímná Petra zpočátku vůbec neshodne. Jako by nestačilo, že se sama ocitá v nebezpečí, její parťák navíc začne mít problémy s tím, že dominantní šéfová používá poněkud zvláštní a neobvyklé policejní metody.

Sdílejte článek
Štítky Itálie FTV Prima krimi Janov vraždy Prima Krimi krimiseriál Paola Cortellesiová Maria Sole Tognazzi

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.