Seriály a filmy

25. dubna 2017 09:15

filip.budak

Časopis Panel Plus je právě na stáncích

Časopis Panel Plus je právě na stáncích

Letošní již druhé vydání časopisu PANEL PLUS je k dostání od 22. dubna v novinových stáncích. Dozvíte se v něm, jak zrekonstruovat byt, ukážeme vám různé varianty řešení přestavby nebo renovace kuchyně nebo koupelny. Nechybějí ani informace pro bytová družstva a SVJ a další pravidelné rubriky. Navíc je součástí časopisu také velká finanční příloha.nazvaná Finance plus.

Rekonstruovaný panelákový byt, který jsme navštívili, se nachází v menším středočeském městě s velmi dobrou dostupností do Prahy. Svou velikostí vyhovuje potřebám mladé rodiny. Ta si přála trávit společný čas co nejvíce dohromady, a proto se původní dispozice upravila lehkým stavebním zásahem. Původně oddělená kuchyň se spojila s pokojem a vznikl tak velmi světlý obytný prostor, který nabízí krásné výhledy do středočeské krajiny. Další podrobnosti v reportáži s názvem Obytný prostor působí harmonicky.

Projekt rekonstrukce interiéru koupelny, WC, kuchyně a předsíně v panelovém bytě je ve stavu návrhu, proto jsou připraveny jenom vizualizace. Architekt byl klientem osloven ke spolupráci, když viděl publikovanou realizaci v našem časopise. Oproti jiným zadáním bylo toto specifické v tom, že klient měl již nakoupené zařizovací předměty pro koupelnu a WC, s kterými bylo nutné v návrhu počítat. Další podrobnosti v článku Moderní interiér v panelovém bytě.

Minimálně desítky tisíc výtahů jsou stále v provozu, přestože jejich životnost je na samé hranici. Stáří přitom není jediným, leckdy ani rozhodujícím, faktorem pro stav, v jakém se výtah nachází. Důležitější bývá kvalita servisu a celková dobrá péče. S jakými, nezřídka přehlíženými či podceňovanými, nedostatky se můžete poměrně často setkat a proč se vyplatí věnovat jim pozornost? To se dozvíte v článku Časté nešvary výtahů – trápí i ten váš?

Máte alergii? Stále vám teče z nosu, očí a nevíte kam se schovat? Máme pro vás řešení, čerstvý vzduch bez prachu a pylů! Ne, opravdu se nejedná o žádný vtip, ale o nové technické řešení. Korasmart 1400 představuje stavebně jednoduchý a přitom efektivní způsob přívodu čerstvého vzduchu i při zavřeném okně. Konečně tedy existuje dostupné řešení pro každý dům a byt.Další podrobnosti najdete v článku Čerstvý vzduch bez prachu a pylů.

Mladému páru se naskytla možnost vyřešit jejich společnou bytovou situaci nastěhováním se do staršího bytu v bytovém domě situovaném na okraji středočeského města v blízkosti Prahy. Byt, který byl předtím dlouhodobě pronajímán, byl v téměř původním stavu. Jediným zásahem, který v bytě proběhl, byla částečná úprava topného systému s výměnou plynového kotle a spalinové cesty. A jak rekonstrukce dopadla? To se dozvíte v článku s titulkem Rekonstrukce v neutrálních tónech.

Na televizní obrazovky se vrací oblíbený pořad Jak se staví sen (JSSS). Hlavní změnou je nová moderátorka, kterou nově bude Iva Kubelková. Laďka Něrgešová se rozhodla věnovat se ještě nějaký čas naplno mateřským povinnostem. Premiérové díly můžete sledovat od května v pondělí večer na Primě. Další podrobnosti v informačním článku s názvem Jak se staví sen přichází s XVI. řadou.

Všichni, kdo se pouští do přestavby, chtějí vynaložené finanční prostředky využít co nejefektivněji, aby jejich nově upravený byt byl nejen zajímavý, ale také účelně zařízený a vyhovoval co nejvíce jeho obyvatelům. V naší pravidelné rubrice Proměny bytu opět vycházíme z přání jednoho z našich čtenářů. I tentokrát stojí za jeho splněním bytová návrhářka Kateřina Mlejnková. Podrobnosti v článku Praktické řešení pro pětičlennou rodinu.

ISH (Internationale Sanitär- und Heizungsmesse) je z jeden největších veletrhů v oblasti instalací, sanity (koupelen, veřejného a komerčního sektoru) a vytápění. Veletrh přinesl inspirace a designové novinky do koupelny, energeticky úsporné technologie ve vytápění v kombinaci s obnovitelnými zdroji energie šetrnými k životním prostředí, chlazení a klimatizace. Další informace najdete v článku Ozvěny z Franfurktu.

Více než 2400 vystavovatelů z celého světa prezentovalo své nejlepší a nejnovější produkty po dobu pěti dnů, na ploše 250.000m2 výstaviště Messe Frankfurt.

Byt na pražském sídlišti měl původně klasickou dispozici 3+1. Majitelům vadil především oddělený obývací pokoj od kuchyně, malá kuchyň a samozřejmě technický stav bytu – umakartové jádro, havarijní elektroinstalace a další neduhy tohoto obytného prostoru. Stav bytu plně odpovídal jeho věku. A jak to dopadlo? To se dozvíte v článku Kompletní renovace bytu pro mladý pár.

Empírový skleník v Královské zahradě Pražského hradu je místem konání příležitostných výstav. Nejinak tomu bylo i v letošním roce, kdy zde počátkem března probíhala již tradiční a hojně navštěvovaná akce z cyklu výstav Předjaří v Královské zahradě. Výstava byla věnována Marii Terezii u příležitosti 300. výročí jejího narození. Reportáž z výstavy najdete v časopise pod názvem Předjaří v Královské zahradě a výročí Marie Terezie.

V rubrice Galerie představujeme výběr z děl vytvořených za "domácí úkol" na téma Dolce vita. Titulek recenze zní Sladký život za domácí úkol.

A to opravdu není všechno Součástí tohoto vydání jsou také tipy a trendy, řada soutěží a také velká finanční příloha, kde se mimo jiné dozvíte o podmínkách nákupu a prodeje nemovitosti, správném nastavení pojištění, které zmírní případné ztráty, nebo také získáte informaci, kam by Češi nejraději uložili peníze.

Více na www.panelplus.cz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.