Detektory ochrání nejen váš majetek, ale i rodinu

Život je plný překvapení a nenadálých událostí. Většina z nich je díkybohu radostných a ty nevítané, ke kterým patří třeba požár, můžeme naštěstí předvídat pomocí spolehlivých hlásičů. Přesně takové hlásiče si nyní lze výhodně pronajmout od innogy, dříve RWE, již od 20 Kč měsíčně.

Můžete namítnout, že požár je natolik mohutná událost, že ho pro dým, plameny i sílící žár nelze přehlédnout. Jenže například v noci jsou vlivem spánku vaše čichové buňky oslabeny

a stejně tak i vaše pozornost či reakční doba. Vaše děti jsou na tom ještě hůře. Vhodně nainstalovaný detektor dokáže rozpoznat širokou škálu požárů a na všechny ihned upozornit. Je to sice malý a nenápadný přístroj, ale pokud se dostane ke slovu, umí být velkým hrdinou, který vám pomůže získat drahocenný čas na záchranu života.

Druhým typem hlásiče, který by neměl ve vaší domácnosti chybět, je detektor oxidu uhelnatého. Tento plyn může vznikat všude, kde dochází ke spalování paliva (např. v kotli, karmě, ale i v krbu). Pro lidi i zvířata je jedovatý a jeho nebezpečí spočívá zejména v tom, že ho žádný z našich smyslů nedokáže rozpoznat – je totiž bez barvy a zápachu. Otrava CO může způsobit ztrátu rovnováhy, vidění, paměti a posléze i vědomí. V závislosti na výši koncentrace mohou všechny tyto příznaky nastat i během několika vteřin. Prevenci vzniku oxidu uhelnatého se proto nevyplácí podceňovat. Navíc díky unikátním vlastnostem můžete tento detektor umístit i do koupelny.

Oba dva hlásiče značky Honeywell jsou spolehlivé, rychlé, snadno je nainstalujete a jsou bezúdržbové. Celých deset let, kdy vám budou věrně sloužit, je nemusíte servisovat ani jim měnit baterii.

Více informací o pronájmu získáte na bezplatné lince innogy 800 67 67 67 či na innogy.cz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.