Seriály a filmy

13. května 2017 22:22

filip.budak

Jubilejní „Reprezentace“ Studentské Thálie 2017 se blíží k nominaci

Prestižní soutěž, JUBILEJNÍ STUDENTSKÁ THÁLIE 2017, se těší na talentované autory středoškoláky, nově vítáme vysokoškoláky. Klíčovým slovem kulatého pátého ročníku je REPREZENTACE…

Studentská Thálie již tradičně jde v obou svých sekcích, Autorském tvaru (minihry 1-15 min) i Autorském počinu (texty), napříč žánry a vedle sebe soutěží (a navzájem se tak inspirují) různě mladí tvůrci činoherního, nonverbálního, muzikálového, tanečního i improvizačního charakteru. Hlavními partnery projektu jsou Klub pražských spisovatelů, Herecká asociace, Národní divadlo, Divadlo Na Prádle a TV Prima.

Srdečně zveme do malostranského Divadla Na Prádle (Besední 3, Praha 1), kteréhostí Nominace Autorských tvarů 21. května od 16 hodin, vstup je volný. Diváci uvidí minihry různých žánrů od divadelních týmů středních i vysokých škol ČR, inspirovaných klíčovým slovem Reprezentace. Nominační přehlídku obohatí hosté z pražského Dětského divadelního studia Kulturního centra 12 s činoherní ukázkou z muzikálu Alenka a Večernice a studentky štěchovické Muzikálové akademie Taneční a tvůrčí školy Mariondance s hudebními sóly z chystaného muzikálu Pomáda. V programu vystoupí také zpěvačka a absolventka Pražské konzervatoře Tereza Nálevková, nositelka Ceny Divsalónu Studentské Thálie 2013.

Účastníci Finále Autorských tvarů (od 16h) i Setkání tvůrců Autorského počinu s mentory a literáty (od 19h) se prolnou v sále i kavárně Divadla Na Prádle 1. června. Aktéři soutěže se sejdou na společném čtení spolu s porotci, básníky, publicisty, překladateli a spisovateli: Lubomírem Brožkem, Jonášem Hájkem, Petrem Koudelkou a Davidem Zábranským.

Pár dní poté, 4. června, se tvůrci z obou sekcí účastní slavnostního Repre Gala na Nové scéně Národního divadla v Praze, kde se od 18h setkají se známými osobnostmi z kultury a kde také proběhne slavnostní předání všech Cen Jubilejní Studentské Thálie 2017 za přítomnosti patrona soutěže Tomáše Sedláčka, prezidenta Herecké asociace Jiřího Hromady a za pomoci hostesek z Vyšší odborné školy oděvního návrhářství a Střední průmyslové školy oděvní v Praze. Výtvarný aspekt soutěžních výstupů zhodnotí designéři Kamila Douděrová a Marek Povolný z pořadu Jak se staví sen TV Prima. Jako hosté galaprogramu mj. vystoupí studenti Tanečního centra Praha, konzervatoř - gymnázium, které se v roce 2013 stalo prvním nositelem Studentské Thálie za Autorský tvar uměleckých škol.

"Reprezentovat může znamenat mnohé, od zviditelnění vlastní tvůrčí persony po sounáležitost s týmem či myšlenkami určitého směru," říká Dana Benešová-Trčková, zakladatelka a ředitelka Studentské Thálie.

Všechny informace na www.studentskathalie.cz nebo buďte s námi na https://www.facebook.com/StudentskaThalie!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.