Matt Damon jako Marťan ve vydařené sci-fi Ridleyho Scotta. V neděli na Primě

Stačilo málo a astronaut NASA Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars zahynul v prašné bouři. Že jenom málem netuší ostatní členové výpravy a planetu opouštějí v domnění, že je jejich parťák mrtvý.

Astronaut Watney děsivou prašnou bouři na nepřátelské planetě přežil, teď ale ještě přijít na to, jak tady existovat. Skromné zásoby mu moc dlouho nevydrží. Nezbývá, než využít veškerou invenci a technické i botanické znalosti. Ze všeho nejvíce hledá způsob, jak vyslat signál na Zemi.

Když se mu to podaří, začne NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby zapomenutého kolegu vrátili domů. Domů je v jeho případě nepěkně daleko. Něco kolem 225 000 000 kilometrů.

Nepěkná procházka po Marsu pokračuje

Hlavní záchranné akce se chopí členové jeho původní posádky a se svou vesmírnou stanicí Hermes se Marťana vypraví zachránit. Tak jednoduchá jejich mise ale nebude!

Jak Marťana hodnotí čeští diváci?

Premiéru filmu Marťan sledujte v neděli ve 20.15 na Primě.

Filmové adaptace bestselleru Andy Weira se ujal slavný režisér Ridley Scott (Vetřelec, Prometheus, Gladiátor) a do hlavních rolí obsadil hvězdnou sestavu, v níž se vedle Matta Damona představí Jessica Chastain, Kristen Wiig, Kate Mara, Sean Bean a Michael Pea.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.