Nekouřím doutníky, mám čistý kabát a nemám baseta, říká Jiří Bartoška o své postavě Colomba

28. srpna v neděli uvidíte českou hereckou legendu, Jiřího Bartošku, v roli vyšetřovatele s přezdívkou Colombo v novém krimi seriálu Mordparta. Herec však tvrdí, že jeho postava se slavným detektivem nemá nic společného, jak to tedy s českým Colombem je?

Krimi seriál přichází s kombinací brilantních kriminálních případů a jejich šetření stejně jako se zajímavými osudy vyšetřovatelů. Osobní linka speciálně u televizního charakteru Jiřího Bartošky bude napínat diváky od prvního až po poslední, osmý, díl Mordparty.

Colombo vyšetřuje nejen v práci

Charismatický herec v Mordpartě ztvárnil postavu nejstaršího a nejzkušenějšího vyšetřovatele, kterému se na oddělení kriminality neřekne jinak než Colombo. Colombo je v rámci svých profesních zkušeností silný v kramflecích v nestardantních situacích plných krve. Kde však ztrácí pevnou půdu pod nohama je jeho rodina a domov.

Speciálně ve vztahu ke své dceři Anně (Anna Fialová), která je baletkou a začíná se osamostatňovat od rodičů, je detektiv Colombo až příliš ostražitý. Vyšetřovatel Colombo má však silnou intuici, kterou nepodceňuje a nenechá nic náhodě.

Jaký je podle Jiřího Bartošky Colombo?

"Tvoříme detektivní tým a já jsem z něj nejstarší. Jsem doyen celé party, detektiv, který se jmenuje Kolumný, ale kolegové mu říkají Columbo. Má rodinu – manželku a sympatickou dceru, která dělá balet. Je příjemné, že všechny postavy se jen neptají kde a kdy, ale žijí si zároveň své vlastní životy, rozplétají své příběhy. Můj příběh je i o tom, že já sice vyšetřuju vraždy, ale v případě problémů, které se budou týkat mé dcery, si nedokážu poradit, " osvětluje Bartoška s pověstnou cigaretou svůj seriálový charakter.

Proč Colombo?

Přezdívka, která tak připomíná slavného detektiva je podle všeho důvtipná hra se jménem seriálové postavy. Podle Jiřího Bartošky totiž americký Colombo nemá s tím z Mordparty nic společného. Diváci se dokonce dočkají i "paní Colombové", kterou si zahrála Milena Steinmasslová.

"Autoři využili ten fór, že moje postava má podobné příjmení. Kolumný – Columbo. Tak ze mě trochu toho známého detektiva dělají, je to asociace na tuto postavu. Jinak si myslím, že s ním nemám společného nic. Nekouřím doutníky, mám čistý kabát a nemám baseta. Takže podobnost je jen ve jméně, " vysvětluje Jiří Bartoška.

Mordpartu uvidíte už 28. srpna v neděli na Primě!

Poznejte zebrubně všechny seriálové postavy:

Jiří Bartoška představuje vyšetřovatele Colomba, Vojta Kotek vyšetřovatele Káju, Markéta Plánková vyšetřovatelku Naďu, Pavel Batěk ztvární vyšetřovatele Pavla a Jiří Bábek šéfa oddělení Milana.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.