Pavel Nový bez kraťasů nebo Jan Kraus na ostří čepele VIDEO

Herec Pavel Nový, lyžař Ondřej Bank a seniorský vrhač nožů František "Fery" Olbort byli hosty páteční Show Jana Krause. „Zkuste si to. Teď máme čas,“ vybízí mne vstřícně v zákulisí Show Jana Krause slavný vrhač nožů. „Abych si také hodila? Ráda. Děkuji,“ odpovídám s nadšením.

Nabízí se mi jedinečná šance, naučit se od vicemistra Evropy ve vrhání nožů, zamířit a trefit zvolené místo. „Stoupnout si ke zdi,“ upřesňuje však záhy svoji nabídku pan Olbort a gentlemansky mi dává vybrat, jestli se mi více líbí „hřebíček, nůž, či tomahavk“. Volím hřebíky a ještě machruji: „Jen abyste se trefil...tedy vlastně netrefil“. Vrhač mne ujistí, že hřebíkem to nebolí, kdyby se náhodou trefil „do živého“. Zachychotám se a jdu ke zdi.

Důvěřuj, ale prověřuj! Když je čas

Prkenně stojím u prkenné stěny a čekám. Hledím do očí muži vzdáleného asi pět metrů ode mne. Zatímco on si zaměřuje cíl, já se zaměřuji na jeho ruce. Najednou mne začínají napadat praktické otázky typu: „Kolik mu vlastně je, když už se vrhání věnuje přes padesát let? A vidí ještě dobře?“ Žádný třes nespatřuji. Navíc se uklidňuji myšlenkou, že si přece nedovolí někoho zapíchnout před několika diváky.

Pan Olbort se zatím probírá hromadou „bordelu“ na stolku stojícím po jeho boku. Říká tak svému vrhačskému náčiní. Vedle nožů a tomahavků totiž používá ke své zálibě i váleček na těsto či zvony na čištění odpadu, oboje opatřené kovovým hrotem. Dále tam leží ozubený kotouč z cirkulárky nebo zmiňované hřebíky.

Čím milovníci nožů zahrnují své ženy na Mezinárodní den žen? Poslechněte si náš rozhovor o lásce i přesnosti.

„Dělá to trochu rány,“ zaslechnu z potemnělého hlediště upozornění od Lady Olbortové, manželky a zkušené figurantky vrhače. Najednou hledím na rotující hřeby, blížící se směrem ke mně. A slyším slibované rány. Nic necítím. Tedy nic výjimečného. Na strach nebyl čas:-)

Co Jan Kraus dnes večer ve své show? Dá si také hřebíčky? Sledujte premiéru dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause dnes večer ve 22.15 na Primě.

Pavel Nový bez kraťasů?

Pan herec, ale také náruživý sportovec a otužilec v kraťasech. Když se v divadle přišel seznámit se scénou, něco nám na něm nesedělo. Choval se jako vždy, vypadá vlastně také pořád stejně. Nenuceně vtipkoval, usmíval se. „On nemá kraťasy!“ V ten moment se nešlo nezeptat, co se děje?

Pusťte si níže náš rozhovor na videu. Uvidíte Pavla Nového před rokem a v pátek u Jana Krause. Dozvíte se například, co prozrazuje velikost kníru v arabském světě, nebo proč si známý herec kupuje o číslo větší obuv. Dále nás zajímalo pokračování hereckého rodu Nových. Zhruba před čtyřmi lety se v něm totiž narodila nová naděje.

Více o Pavlu Novém si můžete přečíst na Prima Style ZDE

Dalším hostem show je nejlepší český alpský lyžař Ondřej Bank. Skvělých výsledků dosáhl i na olympiádě v Soči. Dříve uměl velmi dobře slalom a obří slalom, dnes už umí i rychlejší disciplíny. K jeho nejlepším výsledkům patří mj. třetí místo v superkombinaci ve světovém poháru v Beaver Creeku. V roce 2011 byl vyhlášen Králem bílé stopy, tedy nejlepším českým lyžařem. Před pár dny si v superobřím slalomu Světového poháru v Kvitfjellu při hrozivě vypadajícím pádu poranil levou nohu, na níž má dvě hluboké tržné rány sešité čtrnácti stehy. Pravda je, že obdobné zranění překonal už před šesti lety. Tenhle kluk se neprožívá. A při tom by klidně mohl.

Zuzana Schneidewind, kamera: Jan Kundera

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.