Seriály a filmy

3. listopadu 2015 17:55

filip.budak

Proč jsme vyhráli Studentskou Thálii?

To, co děláš, tě musí bavit, říká herec Hanny Firla.

Studentská Thálie 2016 byla vyhlášena v září a nyní spolu s Klubem pražských spisovatelů chystá své Ozvěny Studentské Thálie na Ceně Františka Hrubína 2015, které proběhnou 24. listopadu v Hálkově městském divadle v Nymburce. Soutěžní téma pro divadelní i literární sekci tentokrát zní: „Umění je svoboda a hranicí svobody je odvaha.“ Zájemci se mohou už teď přihlásit, informace jsou na www.studentskathalie.cz.

V minulém ročníku zvítězila v kategoriích Autorský tvar uměleckých škol, Výtvarný nápad a Cena prezidenta Herecké asociace improvizační herecká skupina IMPRA. S jejím členem Hannym Firlou jsme si povídali o herectví, úspěchu a plánech do budoucna.

Co tě teď nejvíc zaměstnává?

IMPRA, divadlo, škola, moderování a plánování nadcházejícího turné.

Co se v současnosti děje kolem IMPRA?

Máme podzimní IMPRA tour NEBUĎ PUSSYVNÍ – jedeme sedm měst (Praha, Ústí nad Labem, Liberec, Brno, Napajedla, Třebíč, Šumperk), možná přibudou i další. Připravujeme taky klip. Vytváříme nový divadelní event, který se bude konat na velmi neobvyklých místech. Taky se postupně chystáme na vpád do zahraničí a na spolupráci se Studentskou Thálií 2016.

Ve Studentské Thálii jste zvítězili hned v několika kategoriích...

Bylo to prostě teď a tady a věřit tomu. Věřit tomu, co děláš, a to, co děláš, tě musí bavit.

Čím se lišíte od ostatních improvizačních skupin?

Nebereme si témata od diváků. Ale diváci se samozřejmě podílejí aktivně na našem představení. Taky se nesnažíme o prvoplánové komedie nebo scénky. Začínáme od nuly. Z ničeho. Bez tématu. Bez scénáře. Vše vzniká až přímo na jevišti. V tom je naše kouzlo.

Snažíte se svá vystoupení nějak posouvat, zlepšovat? Jak?

Rozhodně. Nedávno jsme pořídili kytaristovi Igymu nové krabičky s nadčasovými efekty – myslím si, že to bude velmi funkční. Samozřejmě s Ondrou (dalším členem IMPRA) kdekoliv můžeme, provádíme "študýrku" – sledujeme, učíme se... A zvažujeme videoprojekce a jiné novoty, ale o tom až někdy jindy.

Kde vás můžeme v nejbližší době vidět?

Na naší podzimním tour. Společně s Ondrou moderujeme hodně festivalů, majálesů, plesů apod. Vše podstatné najdete na: fcb.com/hereckaimprovizace nebo na redbull.cz/impra.

Na Studentské Thálii 2016 budete mít workshop, o co půjde?

To ještě podrobně promýšlíme, ale bude určitě zaměřený na improvizaci, herectví, pohyb a zpěv propojený s hudbou.

Na co se teď nejvíc těšíš?

Na vše nové, co přijde. Na vše, co se kolem mě a nás děje. Na nové angažmá v divadle, o tom ještě nechci moc prozrazovat. Ale teď ze všeho nejvíc na to, až se konečně rozjede zpožděný vlak, ve kterém jedu domů.

FTV Prima je hlavním mediálním partnerem Studentské Thálie 2016, která je realizována ve spolupráci s Hereckou asociací, Novou scénou Národního divadla, Klubem pražských spisovatelů, Divadlem Na Prádle, Divadlem Komedie a Knihovnou Václava Havla. Divadelní tvůrci, skupiny, soubory a mladí autoři ze středních škol České republiky se mohou hlásit až do 6. ledna 2016 na info@studentskathalie.cz. Přihlašovací formuláře a další informace na www.studentskathalie.cz a na www.facebook.com/StudentskaThalie

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.