Show Jana Krause: zpěvačka, která umí udělat muže šťastné, zelený politik a sebevědomý řečník

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačka Lucie Bílá, předseda Strany zelených Matěj Stropnický a mladík Adam Čtverák, který učí špičkové manažery mluvit. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 8. února ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem, který dnes svým šarmem ovládne oblíbenou talkshow, je charismatická královna české pop music Lucie Bílá, která přinese svému hostiteli Janu Krausovi jako dárek mačkací antistresové srdíčko. To prý u sebe nosí od té doby, co musela na podzim kvůli nemoci zrušit své dva koncerty, a poslat tak zhruba 25 tisíc svých fanoušků domů. „Byla jsem do poslední chvíle přesvědčená, že i kdybych tam měla dolézt po čtyřech, že tam půjdu, protože já neposílám svoje diváky domů,“ popisuje situaci zpěvačka, „já už jsem zpívala v různých stavech a opravdu mi nevadí nic, zlomený srdce, zlomený zdraví, ale bez hlasu – to nešlo!“ Moderátor si vyhledal několik archivních článků z bulvárního tisku, aby divákům názorně předvedl, jak tuto přirozenou lidskou indispozici dokážou různá periodika interpretovat a skandalizovat. „To je prostě dárek za to, že jste nejvejš,“ reaguje na smyšlené pomluvy Lucie Bílá a smírně dodává, že to člověk nemůže brát až tak vážně, protože ani řada čtenářů to vážně nebere.

Dalším hostem je mladý, přesto nepřehlédnutelný politik, před rokem zvolený předseda Strany zelených, Matěj Stropnický, jemuž Jan Kraus hned v úvodu nabídne možnost bydlení u Lucie Bílé. „Bydlení se sice docela věnuju, ale já musím být v Praze, protože jsem tady zvolený zastupitel na magistrátu i na Žižkově,“ říká s omluvou v hlase politik, který mimo jiné šéfuje komisi pro územní plánování. „Snažíme se o to, aby se město přestalo rozšiřovat směrem do krajiny, protože rozpínavost satelitů je nekonečná. A tam je drahá veřejná doprava, takže tam všichni jezdí autem, což zase zahlcuje centrum,“ vysvětluje pražský zastupitel. „Snažíme se tedy výstavbu směrovat spíše do centra. Tam jsou velká rozvojová území, například Nákladové nádraží na Žižkově, Bubny, na Smíchově, na Bohdalci… V Praze je toho poměrně hodně a je třeba se pokusit developovat tato území, což je ale pro investory dražší, protože tam jsou různé ekologické zátěže, které se musejí odstranit, majetkové spory atd. Takže pro každého je levnější koupit si tu louku za čtyři tisíce na okraji Prahy.

Závěrečným hostem dnešního večera je „minutový řečník“ Adam Čtverák. „V rámci projektu Minutový řečník pomáháme lidem se sebevědomějším projevem,“ představuje se poslední host. „A minutový se to jmenuje proto, že ta jednotlivá cvičení trvají minutu až tři. V úvodu kurzu se účastníci dozvědí, jak budou probíhat příští čtyři hodiny. Následuje první cvičení, které je vždy na něco zaměřené, například na oční kontakt. Cvičením projdou vždy všichni účastníci, k jejichž projevům se vytvoří zpětná vazba. A pak následují další cvičení. Jedno z nich je mimo jiné zaměřené na parazitní či plevelná slova. Vždy, když nějaké takové slovo řečník použije, upozorníme ho na to fackou. Tak tomu ale jen říkáme, ve skutečnosti to je jen klik nebo dřep.“

To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.