Celebrity

17. července 2023 10:00

redakce Prima Ženy

Jan Bendig přiznal myšlenky na sebevraždu. Vnitřní hlas ho zastavil těsně před činem

Jan Bendig v 7 pádech

Už ve svých 15 letech zazářil na televizních obrazovkách v pěvecké soutěži, a na hudební scéně je aktivní doposud. Jan Bendig (29) žije svůj sen, žije s partnerem Lukášem v domku za Prahou a živí ho to, co miluje nejvíc, tedy zpěv. Přesto přiznal, že měl i temné chvíle, kdy chtěl spáchat sebevraždu.

Navzdory svým úspěchům a velké základně fanoušků v Česku i na Slovensku byly chvíle, kdy se známý zpěvák ocitl na dně. Jan Bendig promluvil o tom, že ho před lety sužovaly deprese a dovedly ho až k myšlenkám na sebevraždu.

Stál jsem před otevřeným oknem ve 3. patře

„Byl jsem v takové nejistotě a zažíval jsem panické ataky, deprese a myslel jsem si, že není cesty ven,“ přiznal Bendig pro Topky.sk. Už stál před otevřeným oknem, ale stalo se něco, co ho přesvědčilo, aby neskákal. „V té době, když jsem byl ve 3. poschodí a stál jsem před tím oknem, že to udělám, tak jsem zjistil, že tam mám Lukáše, který mě drží. Zjistil jsem, že tam mám mamku s taťkou, a normálně jakoby stáli za mnou a říkali mi: Nedělej to, nedělej to... A neskočil jsem,“ zavzpomínal zpěvák.

„A jsem rád, že tu jsem a že se to už nikdy nestane. To vím na 100 %, protože už s tím umím bojovat a vím, co očekávat od těch dnů, které jsou takové temnější,“ dodal Bendig.

Osobní život a kariéra

Po soutěži SuperStar v roce 2009, ve které Bendig skončil na 4. místě, se začal věnovat vlastní hudební kariéře. Kromě různých společenských akcí, kde vystupoval, nazpíval například titulní píseň k filmu Camp Rock 2: Velký koncert s Ewou Farnou, podílel se také na vzniku písně k filmu Bastardi. Zahrál si i v několika filmech. Nedávno vydal s Markétou Konvičkovou novou píseň Nebe, peklo, ráj...

V roce 2012 zpěvák učinil coming out a uvedl, že je gay. Se svým partnerem a spolupracovníkem Lukášem Rejmonem (36) a jejich pejsky žijí v domě kousek od Prahy.

Sdílejte článek
Štítky sebevražda kariéra Jan Bendig Markéta Konvičková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.