Celebrity

7. července 2022 19:00

Vanesa Havlíková

Z princezny královnou. Představitelka Arabely Jana Nagyová se vrací do pohádky

Jana Nagyová (63) se po dlouhých 28 letech vrací zpátky k filmu. Legendární představitelka Arabely ze stejnojmenného seriálu Václava Vorlíčka se objeví v pohádce Jana Budaře Princ Mamánek. Místo role princezny si v nové pohádce zahraje rovnou královnu.

Herečka dlouhodobě žije v Rakousku, kde s manželem vychovávají své tři děti a žijí pohádkový život. Představitelka legendární Arabely doposud filmové nabídky odmítala, nyní se ale k herectví vrací a ujme se rovnou role královny.

Vzpomínáte si na kouzelníka Viga z Arabely? Jeho kostým si na chvíli vyzkoušel i Dalibor Gondík:

Téměř třicetiletá pauza od herectví

Janu Nagyovou většina diváků zná právě jako princeznu Arabelu. Kvůli této roli přišla o velkou část svého soukromí, což byl jeden z důvodů, proč téměř před 30 lety svou hereckou kariéru pozastavila. „Stáhla jsem se. Nevěděla jsem, jak z toho koloběhu ven. Všude na mě pořvávali Arabelo. Neměla jsem soukromí. Toužila jsem ale být ženou v domácnosti, být doma s dětmi. Neměla jsem dětství, hrála jsem od třinácti let. Toužila jsem mít děti a rodinu,“ řekla herečka webu Super.cz.

S druhým manželem, podnikatelem Haraldem Schlegelem, se tak odstěhovala do Německa, kde se naplno oddala péči o rodinu a s přestávkami tam žije dodnes. „Byla to láska na první pohled, měla jsem už malého syna a věděla jsem, že přijde ta nová role maminky. Mám tři děti, dvě vnoučata. Vnuk žije na Novém Zélandu, zrovna včera přicestoval navštívit babičku. Už se na něj moc těším,“ dodala Nagyová ke konci své kariéry na tiskové konferenci k Princi Mamánkovi.

Nejstarší dceru Janu má herečka s prvním manželem, hokejovým trenérem Miro Kubovičem. Se zmiňovaným Schlegelem mají syna Haralda, ani jejich svazek však nevydržel. Štěstí tak našla až vedle svého třetího muže Toniho Pluma. S ním vychovala nyní dvacetiletou dceru Sophii Emmu, jež se v březnu tohoto roku vdala.

Z princezny královnou

Herečka si myslela, že si ji po několika letech veřejnost přestane s rolí pohádkové Arabely spojovat a většina diváků na princeznu zapomene. To se ale doposud nestalo, veřejnost na Arabelu ani zdaleka nezapomněla. „Myslela jsem, že na Arabelu už každý zapomněl – je to tak dávno. Ale přijdu sem, jdu po ulici a lidé křičí: ‚Arabela, Arabela!‘ Mám pocit, že ta pohádka už patří ke mně a bylo také mou životní výzvou přijmout roli, kterou mi nabídl Jan, a vrátit se tam, kde jsem svoji popularitu ukončila,“ prozradila legenda československé kinematografie na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Z role královny, kterou si zahraje v nové pohádce Princ Mamánek, má herečka velikou radost. Filmový producent Jan Budař oslovil Janu prostřednictvím sociálních sítí a ta na roli vzápětí kývla. „Je to, jako by Arabela usnula jako Šípková Růženka. Trochu jsem si pospala, přibrala na váze, přibylo mi vrásek a šedivých vlasů, ale má modrá krev mi v nitru zůstala,“ svěřila se herečka, která ve svých 63 letech vypadá opravdu královsky.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.