zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Detox hlínou. Už jste zkoušela vypít zelený jíl?

Detox hlínou. Už jste zkoušela vypít zelený jíl?
Autor: istock.com Detox hlínou. Už jste zkoušela vypít zelený jíl?
cernanm , Vydáno: 23.03.2019
Jaro jako období detoxikace láká k různým experimentům. Jednou z novinek je i unikátní zelený jíl, který si můžete dopřát při čištění organismu.

reklama

Jíst hlínu nebo jíl asi vypadá jako docela šílený nápad, ale není hlína jako hlína! Řeč bude o zeleném jílu (neboli francouzském), který má tak širokou škálu užití, že vás oblaží doslova od hlavy až k patám. Zevnitř i zvenčí.

Co to je?

Zelený jíl není krycí název pro nějakou tajuplnou potravinu, skutečně se jedná o horninu, která se používá při detoxikaci organismu. Zelený nebo francouzský se mu říká pro jeho nazelenalou barvu a časté naleziště ve Francii. Nicméně, můžete narazit i na variantu ze Sicílie, kde jíl vznikal na dně Středozemního moře po miliony let. Po vytěžení je zelený jíl přirozeně sušen na slunci a následně rozmělněn na prášek, který putuje ke spotřebitelům.

Není to tedy jen tak a nemůžete si nabrat jíl u vás od potoka. Jde o konkrétní a prověřenou záležitost, která musí splňovat náročné hygienické předpisy ČR a EU, zejména na podíl nečistot a hladinu těžkých kovů.

Jak se jíl používá?

Pokud se rozhodnete zkusit detox jílem, můžete si vybírat ze široké škály užití. Můžete ho použít na celé tělo a při detoxikačních kúrách jíl pít. To není nic složitého, většinou se prodává ve formě prášku nebo gelu, který si rozmícháte do sklenice s vodou. Zelený jíl se hodí užívat teď na jaře, kdy je čas pro detoxikaci organismu, protože působí zásadotvorně a posiluje krev. Při obtížích s překyselením je vhodné, když místo 1 lžičky zeleného jílu si připravíte dvojnásobné množství zeleného jílu a 3x denně před jídlem si obsah skleničky zamícháte a i s rozmíchanou jílovou usazeninou vypijete. Užívá se většinou 3 týdny, potom udělejte 1 - 4 týdny pauzu, aby se tělo dostalo k normálu.

Přírodní zelený jíl se také používá k přípravě regeneračních a uvolňujících masek na obličej, vlasy a tělo, ale i ke koupelím a zábalům.

Jak to funguje?

Zelený jíl obsahuje naprosto unikátní množství minerálních látek a stopových prvků, které jsou velmi prospěšné pro naše namáhané vlasy, pleť i pokožku. Pro své absorpční, detoxikační i čistící účinky je cenný jako bojovník proti tvorbě vrásek a stárnutí kůže i při léčbě různých kožních nemocí. Dokáže na sebe silně vázat toxiny a těžké kovy a tím čistí organismus od všeho, co v něm nechceme.

Pokud jíl pijete jako nápoj, bude dobře fungovat ve střevech, kde pomáhá emulgovat a absorbovat tukové částice, v žaludku pak neutralizuje nadměrné kyseliny.

Působí i zvenčí

Jíl je skvělý na kůži, podobně působí třeba bahno z Mrtvého moře. Když si z něj připravíte “blátíčko”, můžete je využít jako tělový obklad, pleťovou masku nebo účinný přípravek při poštípání hmyzem. K přípravě můžete použít nejen vodu, ale také bylinný výluh, ovesné nebo mandlové mléko. Pokud je výsledek příliš řídký, přidejte jíl, pokud je příliš hustý, přidejte tekutinu.

Když aplikujete jílovou masku na tělo, vlasy nebo obličej, přestává účinkovat, když vyschne. Můžete ji proto rosit vodou a zesílit tak její účinek.

Pozor na léky!

Pokud užíváte pravidelně léky, dejte si je až delší dobu po pozření jílu. Jeho absorpční účinky by mohly způsobit, že by léky nefungovaly.

-KU-

reklama

Související témata: jíl , zelený jíl , detox , detoxikace

reklama

Přečtěte si také

reklama