Veronika uvaří hostům jídlo jako pro děti. Vyrovná se s Šomiho drsnou kritikou?

Čtvrteční hostitelka Veronika působí u stolu velmi nenápadně. Když už kritizuje, tak velmi mírně a víceméně si svoji účast v soutěži amatérských kuchařů užívá. Přihlásit se byl její sen. Jak její vaření obstojí před drsnou kritikou a bojkotem pravidel slušného chování některých soutěžících?

Ve čtvrtek se v soutěži o nejlepší menu ze Zlínského kraje pokusí o získání výhry hostitelka Veronika. Šestatřicetiletá maminka na mateřské od soutěže dostala přesně to, co čekala. Ochutnala spoustu jídel, která doposud neznala, například hovězí carpaccio. Sama chce ostatním představit jídla, která vaří svým dětem. Jen kdyby jí náladu nekazilo očekávání, co asi bude dnes kritizovat největší taktik Martin přezdívaný Šomi. Jako předkrm bude Veronika servírovat netradiční dvojhubky, poté kuřecí polévku, telecí maso s holešovskou omáčkou a knedlíkem a na závěr citronovou babetku. Z předkrmu budou někteří rozpačití, doufali alespoň v domácí pečivo a obložené plátky bagety se jim budou zdát obyčejné. Šomimu jídlo bude připomínat jeho snídani.

Kuřecí polévku bude Veronika pomalu a dlouho vařit ze skeletů a klasicky se zeleninou a kořením. Přesto se někomu nebude zdát vývar dost silný. Šomi vyvolá debatu o tom, že by polévka snesla nějaké to dochucovadlo. Na to mu ostatní oponují, že se tím pokazí přirozená chuť surovin. „Moje prababička s tím vařila, dochucovadlo funguje už celkem dlouho,“ argumentuje Šomi. „Jsem zastánce toho, že se to jídlo pokazí,“ míní Míša. Že je Šomi milovník všemožných dochucovacích omáček a umělých chutí bujonů, jsme viděli už v pondělí. Trefit se mu do chuti je bez tekutého koření nemožné. Na to, jak bude debata pokračovat, se podívejte už dnes vpodvečer.

Při šmejdění vyjde pravda o Veroničině rodině najevo:

Hostitelka má početnou rodinu

Protože je Veronika spíš tišší a moc o sobě nemluví, všichni budou zvědaví, jak a s kým žije. Největší šok je čeká při prohlídce jejího domu. „Myslíte, že má tři děti – podle postelí?“ zeptá se Roman, když během šmejdění hosté vejdou do dětského pokoje. Při dalším průzkumu objeví přebalovací pult a budou mít jasno. Veronika má s manželem děti celkem čtyři. „Obdivuji lidi, kteří si pořídí tolik dětí, protože je to časově i finančně náročné,“ je přesvědčená bezdětná Míša, která se částečně stará o manželovy syny z předchozího vztahu.

Jako zábavu si Veronika připraví výrobu obilné hlavičky. Při správné péči na hlavičce ze semínek vyrostou zelené vlasy, a hosté tak budou mít milou památku. Komu se to bude zdát dětinské a kdo se naopak pobaví? Zachutná hostům oblíbený moučník Veroničiny rodiny, nebo ho měla raději upéct svým dětem a vytáhnout se s něčím atraktivnějším?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.