Katastrofální bydlení i trapasy v kuchyni. Čím vším Šomi své hosty šokuje?

Prostřeno! XXV (91) - Ložnice

Soutěž amatérských kuchařů se tento týden odehrává ve Zlínském kraji. V pondělí se do vaření pustí svérázný Martin, který si už od dětství nechává říkat Šomi. Přezdívku má dokonce vytetovanou na hřbetu ruky. Samotný hostitel bude tento týden jedna velká kontroverze.

Pondělní soutěž o nejlepší menu zahájí Martin alias Šomi. Svoji přezdívku získal už na základní škole a zalíbila se mu natolik, že si tak nechává říkat dodnes. Šomi pozve hosty do svého malého bytečku plného záhadných kutilských výrobků. Hosté budou mít o jeho koníčcích jasno, jakmile vejdou do ložnice. Dominuje jí totiž pracovní ponk s nářadím a věcmi k opravě. Některým ovšem nejde do hlavy, jaká žena by v takovém prostředí vydržela.

„Otázka je, jestli tady bydlí sám, nebo s někým,“ zajímá Romana. „Každopádně pro dva by to bylo malinké. Mně by to teda nestačilo,“ hodnotí Míša, která žije v rodinném domě. Stísněný prostor se projeví i na atmosféře. Hosté budou ze Šomiho trošku vedle a ještě více budou koukat, až jim naservíruje svoje oblíbené pochoutky. Duo sýrových salátů hosty neosloví. Zelňačku s vývarem z uzených kůží se prý učil vařit od maminky. Jestlipak mu radila přidávat cibuli až nakonec spolu s velkým množstvím tekutého koření? Nezapomeňte se dnes vpodvečer dívat.

Jaké je tajemství trhaného hovězího v podání Šomiho?

Osloví hosty jídlo plné dochucovadel?

Hostitel bude servírovat pokrmy, které má rád, a je mu lhostejné, že někteří jeho lásku pro různá dochucovadla nesdílejí. A že jich do pokrmů přidává opravdu dost. Hodně věcí má Šomi připraveno dopředu, leccos bude kupované a jeho kuchařské postupy šokují kdejakou zkušenou kuchařku. Hlavní chod je jeho vlastní recept. Zapečené brambory s trhaným hovězím připraví tak, že maso koupí jako hotový polotovar, do kterého přidá sypké polévkové koření, kečup, sójovou omáčku. Směs rozprostře na dně pekáčku a zalije ji smetanou, v níž jsou rozpuštěné tvarůžky. Poté nahoru naklade brambory.

Není divu, že se hostům jídlo bude zdát příliš kořeněné a slané. „Maso měl upéct, měl si s ním dát tu práci,“ myslí si Míša. Podle někoho budou brambory tvrdé. Hosté budou zklamaní a bude toho víc, co budou kritizovat. Pobaví účastníky alespoň zábava v podobě kreativního zdobení čajových svíček? Přizná u stolu Veronika, že v pudinku našla chlup? Tohle bude opravdu večer plný trapasů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.