Rýpal Filip zkritizuje Martinovo jídlo a hra se přiostřuje. Kdo skončí v slzách?

Prostřeno! XXV (88) – Kachna nebo kuře

V gastronomické show se ve středu představí hostitel Martin. Na jeho vaření se podepíše nervozita a postupně bude ztrácet půdu pod nohama. Sympatie soutěžících si nakonec vyslouží za něco jiného než vaření. Martin totiž rád pomáhá lidem a je to opravdový muž činu.

Kvůli rekonstrukci bydlení pozve středeční hostitel Martin ostatní do vypůjčené chaty. V kuchyni ještě nevařil, a tak to pro něj bude premiéra. Nervozita ovšem zapracuje. I když Martin vařit umí a jeho menu nebude příliš složité, vůbec si nebude věřit. Mezi jeho hosty totiž bude neřízená střela Jana, urýpaný taktik Filip a včerejší hostitelka Eliška, která nasadila laťku vysoko. Při krájení se Martin řízne, bude působit chaoticky a hostům se hned v úvodu omluví, že nestíhá. Nechá se rozhodit i tím, že v menu původně plánoval jako hlavní chod péct kachní prsa, která nesehnal. Místo nich bude podávat stehna.

Jako předkrm naservíruje špízky z mozzarelly, klobásy a rajčete. Takovou kombinaci hosté ještě nejedli a Jana je z Martina nadšená. Podle ní je to ryzí, čistý člověk z lidu a Božena Němcová by prý o něm jistě napsala povídku. Méně spokojený bude opět Filip. Když se dozví, že je na kachně koření na kuře, chytí se příležitosti a začne jídlo kritizovat. „Já nevím jak vám, ale mně to opravdu chutná jako kuřecí stehno,“ míní Filip. Jana ho okřikne s tím, že určitě jenom žárlí a ostatním už bude situace nepříjemná. „A nerejpeš spíš trošičku?“ zastane se Eliška Martina. Jak vše vygraduje, uvidíte dnes vpodvečer.

Podívejte se, čím dožene Martin Janu k slzám:

Hostitel se dočká potlesku za hrdinství

Při šmejdění hosté objeví pár osobních věcí, mezi kterými je i výbava na airsoft, což je Martinův koníček. Jana si hned všechno vyzkouší, vestu si pak nechá na sobě a bůhví proč v ní půjde i ke stolu. Hosté se pak budou vyptávat na osobní život a dozvědí se, že Martin dělal tři roky dobrovolného hasiče a rád by opět našel jednotku, ke které by se mohl přidat. „To pomáhání je pro mě důležitý,“ prohlásí a hned přidá příklad.

Jako vyučený zedník jel pomáhat, když loni v červnu tornádo zničilo několik obcí na Moravě. Za to si od soutěžících vyslouží uznalý potlesk. „Lidi, kteří chtějí pomáhat lidem, já si toho strašně vážím, protože já taková nejsem,“ dojme se Jana, stále oblečená do airsoftové vesty, a označí Martina za hrdinu. Přece jen se ale dnes bude hodnotit vaření. Jak hosty osloví obyčejný zmrzlinový pohár jako dezert? A bude vadit, že hostitel neměl čas splnit úkol týdne?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.