Celebrity

18. května 2022 06:15

David Laštovka

Karel Roden se živil potiskem triček, nyní pěstuje borůvky. Jak vychází s bratrem?

Jako jeden z mála českých herců prorazil v Hollywoodu, má pověst bohéma a tak trochu podivína, který si své soukromí pečlivě střeží. Životní příběh Karla Rodena, jenž slaví šedesátiny, je rozhodně zajímavý.

Rodinné poměry

Pochází z Českých Budějovic. Jeho otec i dědeček byli herci, matka zdravotní laborantka. Vystudoval Střední průmyslovou školu keramickou v Bechyni. Poté si přidal přihlášku na DAMU. U přijímacích zkoušek se tehdy poznal se svojí první velkou láskou Ivanou Chýlkovou. Zatímco on měl předvést psa, ona jeho paničku. Divadelní fakultu úspěšně absolvoval v roce 1985.

Podívejte se, co řekla o Karlu Rodenovi Eva Decastelo, která si s ním zahrála v novém filmu Promlčeno:

V Anglii se živil tiskem na trička

Po značném pracovním vytížení se v roce 1993 rozhodl opustit divadelní scénu a rok pobýval v Anglii, kde navštěvoval herecké kurzy a zdokonaloval se v anglickém jazyce. Aby si na pobyt vydělal, zabýval se potiskem triček.

Sourozenecké vztahy: láska, nenávist, usmíření

Hercem se stal také jeho o dva roky mladší bratr Marian, se kterým udržuje velmi dobré vztahy. Ne vždy tomu ale tak bylo. „Jako všichni sourozenci jsme se milovali, nemohli jsme bez sebe žít. Ve třinácti čtrnácti pak přišla puberta, to jsme se zase nenáviděli. Prali jsme se a chudáci rodiče z toho měli zatmění slunce. Jak je možné, že když jsme předtím nemohli bez sebe žít, najednou se nesnášíme? Pak se to ale zase vrátilo do normálu a od té doby je všechno v pořádku,“ prozradil Marian Roden v rozhovoru pro týdeník Téma.

Podniká s borůvkami

Před třemi lety se začal věnovat budování borůvkové farmy. Na šesti hektarech svých pozemků má zhruba 25 tisíc keřů. „Mám rád borůvky. Mně se hrozně líbí, je to dobré ovoce, je hypoalergenní, může ho jíst kdokoli. Je zdravé. Líbí se mi, že se dají vypěstovat v Čechách, necestují dlouho, trhají se zralé, ne podtržené. Borůvka se sice dobarví, když ji utrhnu o pár dní dříve, ale už nikdy se nezmění její chuť,“ svěřil se Karel Roden v rozhovoru pro Ekonews.

Má svoje vlastní víno

Mezi jeho největší záliby patří malování, jízda na koni, posilovna a vinařství. Má dokonce vlastní edici vín, která nese jeho jméno. Díky získaným oceněním na prestižních anonymních degustacích se jeho víno stalo vyhledávaným produktem. „Je samozřejmě příjemné, že když už tvoříme vína, jsou to vína úspěšná. To si myslím, že by udělalo radost každému. Kdyby nechutnalo, bylo by to špatné,“ prozradil charismatický herec s úsměvem deníku Právo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.