Celebrity

23. února 2021 05:18

Anna Kopečková

Krásné a hloupé? Tyto české Miss boří mýty o tom, že krása a vzdělání nejdou dohromady

Atraktivní ženy odjakživa přitahovaly pozornost. Jenže krása je velmi pomíjivá a spoléhat na to, že vydrží navěky, se nevyplácí. Obzvlášť u žen. Pochopily to i mnohé vítězky soutěže Miss a kromě producírování se na módních molech se vrhly i na studium. Které z nich vyvracejí populární klišé o tom, že krásné ženy bývají často i hloupé?

Barbora Hodačová: Bude z ní soudkyně?

Začněme tou poslední, Barborou Hodačovou, která je kvůli koronavirové krizi nejdéle úřadující Českou Miss. Svůj titul získala v roce 2019, kdy jej převzala po Lee Šteflíčkové. Své vítězství si vybojovala v přímém přenosu na televizi Prima. Finálový galavečer se tehdy odehrával v Hudebním divadle Karlín pod taktovkou zkušeného moderátora Libora Boučka.

Nyní se Bára po několikaletém studiu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze pochlubila magisterským diplomem. „Ano, momentálně jsem dostudovala, nicméně ještě mě čeká rigorózní práce, kdy získám titul JUDr. Aktuálně jsem ale šťastná, že mohu vstoupit do nové životní kapitoly a najít si obor, ve kterém se budu moci konkrétně specializovat, jelikož studium je všeobecné. Nejvíce mě zajímá soudnictví a práce na soudě, ale zatím bych chtěla nastoupit do nějaké nadnárodní korporace, kde bych si mohla udělat koncipienturu a nasbírat nejdříve nějaké zkušenosti z praxe," pochlubila se novopečená právnička Hodačová. Svým úspěchem se česká kráska pochlubila na instagramovém profilu, kde během několika vteřin sklidila nespočet gratulací.

Českou republiku Barbora reprezentovala na světové soutěži Miss Universe v Atlantě. Během celé soutěže však dokázala pilně studovat Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a její úsilí bylo letos po zásluze odměněno. „Za celou Českou Miss ESSENS Báře moc gratuluji. Naše vítězky jsou důkazem toho, že tato soutěž krásy už dávno není jen o vzhledu. Vzdělávají se, věnují se charitám a podporují na cestě za snem i aktuální finalistky,“ vzkázala ředitelka soutěže Veronika Farářová.

Renáta Gorecká: Nechtěla být jen krásná a hloupá

Pamatujete se na hnědovlasou Miss z roku 1990 Renátu Goreckou? Po vítězství v soutěži krásy se zúčastnila ještě Miss Universe v roce 1991, ale později se z modelingu, který ji živil pouze rok, stáhla. Jak dnes tvrdí, potřebovala si dokázat, že není blbá a jenom hezká. Odstěhovala se do Polska a vystudovala mezinárodní obchod a mezinárodní vztahy na Ekonomické akademii v Krakově, kde také poznala svého manžela. Dnes je spolumajitelkou čtyřhvězdičkového hotelového komplexu v lázeňském městě Szczawnica.

Eva Kotulánová: Nejdřív škola, pak podnikání

Ani první královna krásy samostatné České republiky Eva Kotulánová se do modelingu nikdy nehrnula a krásu považovala jen za dobrý prostředek, jak si při studiích přivydělat. V roce 1994, kdy soutěž krásy vyhrála, studovala první ročník Vysoké vojenské školy pozemního vojska ve Vyškově, obor obchodní činnost a finanční podnikání, a prioritou pro ni bylo školu dokončit. Po škole se vrhla na podnikání. Nejdřív prodávala čaje, postavila lanové centrum a staví domy na stromech.

Iva Kubelková: Od modelingu k moderování

Připomeňme si i vicemiss České republiky z roku 1996 a vítězku soutěže o nekrásnější česká ňadra Ivu Kubelkovou. V době soutěže krásy studovala vyšší odbornou školu ekonomickou v německém jazyce a také ji dokončila. Ekonomka z ní ale nakonec nebyla. Věnovala se modelingu, moderování, přičichla i k divadlu, zahrála si také například v seriálu Velmi křehké vztahy a nyní ji můžete pravidelně vídat na Primě v pořadech Jak se staví sen a SHOWTIME.

Monika Žídková: Místo učitelky starostkou

Monika Žídková získala v roce 1995 nejen titul Miss ČR, ve stejném roce se ještě stala Miss Europe a v roce 2011 byla vyhlášena nejoblíbenější Miss v historii soutěže. Ani ona u přehlídkových mol nezůstala a tvrdí, že být krásná v soutěžích ani v životě nestačí a navíc se prý jako modelka nikdy necítila. Na Ostravské univerzitě vystudovala obor učitelství pro nižší stupeň, ale pedagog z ní není. V roce 2014 se stala starostkou obce Kravaře na Opavsku a od roku 2020 je i zastupitelkou Moravskoslezského kraje.

Helena Houdová: Z antropoložky sexuální koučkou

V roce 1999 se stala nejkrásnější ženou České republiky Helena Houdová, dívka se silným sociálním cítěním. Na dobu, kdy musela soutěžit a, jak říká, ukazovat jen povrchní krásu, nerada vzpomíná. Přestože sama vystudovala střední i vysokou školu, konkrétně obor sociální a kulturní antropologie na Západočeské univerzitě, své tři děti vychovává metodou takzvaného unschoolingu, tedy neposílá je do školy a snaží se s nimi na Bali, kde momentálně žijí, následovat to, co je baví. Darien, Daveed a Deia s Helenou, která se mimo jiné věnuje i sexuálnímu koučinku, tedy cestují a poznávají všechny krásy světa.

Lucie Křížková: Modelka se dvěma tituly

Miss z roku 2003 Lucie Váchová, nyní Křížková, se může pochlubit hned dvěma vysokoškolskými tituly. Vystudovala obor politologie na Filozofické fakultě ZČU a právo na Právnické fakultě tamtéž. Po škole se dokonce na čas stala asistentkou někdejšího ministra zemědělství Ivana Fuksy.

Jana Doleželová: Nejkrásnější lékárnice

Jana Doleželová z Uničova se stala Miss ČR v roce 2004. Ve stejném roce dokončila studium na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v oboru farmaceutický laborant a o rok později získala po obhajobě rigorózní práce i akademický titul doktor farmacie. Devět let provozovala vlastní lékárnu a stejně jako Monika Žídková přičichla k politice, když byla v roce 2018 zvolena do zastupitelstva Říčan.

Ochránkyně přírody nebo optometristka

Miss ČR z roku 2007 Kateřina Sokolová se sice i po vítězství v soutěži krásy dál věnovala modelingu, ale stihla i vystudovat Vysokou školu obchodní, obor Management cestovního ruchu a získala titul Ing. Miss z roku 2010 Jitka Válková, nyní Jitka Boho, se vrhla na studia až nyní a vybrala si celkem zajímavý obor – Ochranu krajiny a využívání přirodních zdrojů na České zemědělské univerzitě. Pro Jitku Nováčkovou, Českou Miss z roku 2011, byl modeling až na druhém místě. S rodiči se shodli na tom, že hlavní je škola a vzdělání. Nakonec vystudovala ČVUT v Praze, obor biomedicínské inženýrství, optika a optometrie.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.