Celebrity

13. července 2023 11:10

Tomáš Durčák

Kateřina Žbirková vedle nového muže? Na premiéře se ukázala s kolegou z Mekyho kapely

Výstava o Žbirkovi

Letos v listopadu uplynou již dva roky od úmrtí populárního hudebníka Miroslava Žbirky (✝69). Jeho manželka Kateřina (56) nyní střídavě žije na Slovensku a v Anglii, kam jezdí za synem Davidem. Přiznala také, že už se cítí připravená na novou lásku. Na premiéře filmu Můžem i s mužem se navíc po jejím boku objevil mladší muž s povědomou tváří.

„Jsem připravená na novou lásku,“ prohlásila Kateřina Žbirková v pořadu Kápni božskou! na webu Blesk.cz. Ani ne dva roky po smrti svého dlouholetého manžela tak přiznala, že už se s jeho odchodem smířila do té míry, aby mohla své srdce opět otevřít někomu novému. Proto vzbudila obrovskou pozornost, když na premiéru zmíněného snímku dorazila v doprovodu velmi povědomého muže.

Šlo o Jana Horáčka, osmačtyřicetiletého multiinstrumentalistu a autora hudby k filmu, jenž si v kině Lucerna odbýval svou premiéru. Horáček byl od roku 2001 také členem kapely Mekyho Žbirky, a tak se s Kateřinou nepochybně velmi dobře zná. Vdova po Žbirkovi se při debutu filmové komedie dočkala i poděkování ze strany tvůrců. „Pomohla jsem některým věcem, aby se staly,“ citoval její tajnůstkářskou odpověď Blesk.cz.

Další dotaz však samozřejmě nutně musel mířit na její doprovod. Avšak ani o Horáčkovi se jí očividně příliš mluvit nechtělo. Odpověděla proto jen stručně: „Honza je kamarád, známe se už léta… a já jsem přišla s kamarádkou.“ Onou kamarádkou byla Kateřina Černá (58), která se podílela mimo jiné na vzniku životopisného dokumentu Meky (2020).

Čtěte také: Žbirkův syn natočil videoklip k písni svého otce, vznikl na symbolickém místě

Kromě toho nyní Žbirková píše také knihu o svém životě s hudebníkem, jenž byl v 80. letech na absolutním vrcholu slávy v Československu. Prozradila, že by v ní ráda ukázala nejen dosud nepublikované fotografie z rodinného alba, ale i jejich soukromou korespondenci s manželem, s nímž prožila 33 šťastných let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.