Móda a krása

8. září 2022 12:56

Komerční sdělení , Gabriela Kolinová

Kolik let vám je? Jen tolik, kolik skutečně přiznáte

Vždy totiž záleží na úhlu pohledu. Může vám být třeba 44, ale mentálně se cítíte na 30. Ovšem vlastní pocit není vše. Pokud své tělo převážně ničíte, nebudete vypadat dobře a přitom věk chronologický nebudete mít nejvyšší. Co s tím?

Chronologický věk je daný. S tím nehnete. Zkrátka je vám tolik, kolik máte uvedeno v občanském průkazu. Narodili jsme se tehdy a tehdy a od té doby se nám právě tato cifra načítá. Ale je tu druhá veličina, kterou je třeba brát v potaz: biologický věk. Existuje totiž stále víc možností, jak zapracovat na stárnutí organismu ve váš prospěch a roky si ubírat.

Biologický věk je nesmírně důležitý, protože právě on určuje, jak vypadáme, na kolik let se cítíme. A v neposlední řadě také to, v jaké kondici se dožijeme důchodu. Základním prostředkem pro vlastní omlazení je tedy komplexní věda, která se nazývá anti-ageing. Jde o komplex přístupů k životu. Již déle než deset let jsou používány testy, kterými lze měřit biologický věk, tedy kontroluje stav orgánů a tak dále. Na základě výsledků takových vyšetření je následně možno stanovit režimová opatření typu různých druhů pohybu, změny stravování, díky kterým postupně dochází ke zlepšení funkcí a stavu jednotlivých orgánů i celého organismu.

A kromě toho je skvělou variantou si biologický věk snižovat přípravky z řady anti-age. A že jich značka Orlane nabízí díky svým vědeckým výzkumům opravdu mnoho.

Je tu totiž výzkum, který dokazuje, že rozdíl mezi biologickým a chronologickým věkem může být až dvacet let. Jak je to možné? Vliv má to, jak žijete, co jíte, jestli kouříte, čím se mažete a jakou šanci stárnout svému organismu dáte. Co za to může? Za tento stav můžou takzvané telomery. Tedy koncové části chromozomů, které se věkem zkracují. Správným přístupem k vlastnímu životnímu stylu je lze zachovat je delší a stárnout tak pomaleji.

Pokud tedy chcete, abyste do důchodu odcházela v akční formě, skvěle vypadající a zachovalá, pak dbejte na svůj životní styl. Choďte na pravidelné prohlídky, neponocujte, nepopíjejte do rána, jen tak se před vámi může rozprostřít vidina aktivního života do pozdních let.

Pravidelná péče o tělo je základ

Co jsem si ověřila? Skvěle funguje, když se o sebe žena stará. Do detailu. Protože právě to, jak vypadá, dodává jejímu biologickému věku takovou vzpruhu, jakou jinde nenajde. Proto chodím pravidelně na kosmetiku, masáže, nechávám o sebe pečovat. Ne proto, že bych byla marnivá, ale proto, že chci do důchodu odcházet v plné kondici, mladistvě vypadající a s pocitem, že si po odpracovaných letech konečně začnu užívat.

A jak to máte se stárnutím vy? Kolik vám je, kolik vám lidé přisuzují a na kolik se sama cítíte? Jaké pomocníky pro zpomalení ztárnutí používáte a už jste zjistila, že bez produktů řady B21 od Orlane to opravdu nepůjde? Pokud vás začínají trápit vrásky, dejte vědět a kosmetické poradkyně z Orlane Institutu vám pomohou najít produkty, které souběh chronologického a biologického věku zpomalí.

Já to udělám – teď hned.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.