10 zázračných benefitů růžové vody. Jak může prospět vaší kráse?

Růžová voda je jednou z nejčastěji používaných přírodních surovin v péči o pleť. Díky ní bude mít vaše pleť příjemný a přirozený lesk. Zároveň má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Dalším přínosem je hydratace, výživa, tonizace pleti a odstranění nečistot. Máme pro vás několik jednoduchých receptů, jejichž základem je růžová voda, které vyřeší různé nedostatky na kráse. S čím vším může pomoci?

Léčí akné

Když si nastříkáte na obličej růžovou vodu, dosáhnete snížení nadměrné olejnatosti kůže. Díky tomu dostanete pod kontrolu bakterie způsobující akné. Jestliže aplikujete tuto přírodní ingredienci lokálně, můžete odstranit bakterie z pokožky natrvalo. Zkuste ji zkombinovat s kurkumou, protože má antibakteriální vlastnosti, které pomáhají při léčbě akné a pupínků.

Potřebujete:

 • 2 polévkové lžíce růžové vody
 • 1/2 lžičky kurkumy

Jak na to:

V misce smíchejte růžovou vodu a kurkumu. Do směsi ponořte jemné tampony na odličování a poté je aplikujte na postižené místo. Nechte působit cca 10–15 minut a poté kůži opláchněte. Abyste dosáhli požadovaných výsledků, opakujte tento postup 2x denně.

Zabraňuje vysoušení pokožky

Růžová voda dokáže v kůži uzamknout vlhkost, čímž zamezí jejímu vysušení. Pokud ji užíváte pravidelně, bude díky ní vaše pokožka více hydratovaná a vyživená. Abyste si vyrobili domácí toner z růžové vody, můžete ji nakombinovat s glycerinem.

Potřebujete:

 • 2 polévkové lžíce růžové vody
 • 1 lžičku glycerinu

Jak na to:

V misce smíchejte obě suroviny. Směs naneste na postižené místo a nechte působit asi 20 minut. Následně omyjte a osušte. Stejný postup opakujte 1–2x denně.

Uzdravuje popraskané rty

Růžová voda obsahuje léčivé fenolické sloučeniny, které pomáhají zklidnit suché a popraskané rty. Zkombinujte ji s medem. Tím získáte z obou ingrediencí to nejlepší. Med je zvlhčovač, který napomáhá změkčovat pokožku a zároveň ji vyživuje.

Potřebujete:

 • 2 polévkové lžíce růžové vody
 • 1 polévkovou lžíci medu

Jak na to:

Nalijte do misky růžovou vodu. Poté do ní přidejte med a promíchejte. Naneste tuto směs na postižené místo a nechte ji působit zhruba 15 minut. Následně omyjte. Pro dosažení požadovaných výsledků opakujte 1–2x denně.

Lze ji použít jako odličovač

Nejenže umí růžová voda udržovat pokožku hydratovanou, ale zároveň napomáhá bez jakéhokoliv poškození kůže odstraňovat make-up.

Potřebujete:

 • 2 polévkové lžíce růžové vody

Jak na to:

Ponořte do růžové vody tampony na odličování. Pak jimi jemně potřete váš obličej tak, abyste se zbavili make-upu. Až to dokončíte, opláchněte obličej čerstvou vodou a osušte ho. Provádějte tuto jednoduchou proceduru vždy, když to zrovna potřebujete.

Léčí popraskané paty

Růžová voda se nepoužívá jenom na obličej. Ve skutečností nabízí spoustu dalších výhod. Jednou z nich je vyhlazení popraskaných pat. Abyste z toho vytěžili maximum, kombinujte ji s citronovou šťávou. Tato surovina pomáhá při odlupování kůže a je snad tím nejlepším, co funguje právě na ztvrdlou a popraskanou kůži na patách.

Potřebujete:

 • 2 polévkové lžíce růžové vody
 • 1 lžičku citronové šťávy

Jak na to:

Nalijte obě ingredience do lavoru napuštěného do půlky teplou vodou. Ponořte do ní nohy a nechte pracovat zázračný lektvar. Vyčkejte přibližně 20–25 minut nebo dokud voda nevychladne. Poté osušte chodidla a ještě je potřete zklidňujícím hydratačním krémem. Udělejte si z procedury třeba večerní rituál. Stačí ji praktikovat jednou denně.

Pomáhá se spálenou pokožkou a nepěknými skvrnami

Růžová voda zvládne zklidnit kůži podrážděnou sluncem, tedy z nadměrného opalování. Současně dokáže nejlépe působit na tmavé pigmentové skvrny. Mix růžové vody s cizrnovou moukou pomáhá s odstraňováním odumřelých kožních buněk, díky čemuž budete mít pokožku jasnější a bude působit mladistvějším dojmem.

Potřebujete:

 • 2 polévkové lžíce růžové vody
 • 2 polévkové lžíce cizrnové mouky
 • 1/2 lžičky kurkumy

Jak na to:

V misce smíchejte růžovou vodu a cizrnovou mouku. Obě složky našlehejte tak, aby vytvořily pastu. Poté přidejte kurkumu a všechno dobře promíchejte. Naneste na postižené místo a nechte působit zhruba 15 minut, následně opláchněte. Opakujte postup optimálně 2x denně.

Ošetřuje kudrnaté vlasy

Jakmile nanesete na pokožku hlavy růžovou vodu, dostanete pod kontrolu nadměrnou produkci oleje, což způsobuje neatraktivní mastný vzhled vlasů. Kromě toho také funguje jako vlasové sérum a napomáhá udržet pod kontrolou vaše kudrliny. Pokud se jich chcete zbavit, kombinujte růžovou vodu s glycerinem. Můžete ji vyzkoušet i v případě, že máte problémy s lupy.

Potřebujete:

 • 4 polévkové lžíce růžové vody
 • 4 polévkové lžíce glycerinu

Jak na to:

Smíchejte v misce obě suroviny. Naneste směs na pokožku hlavy a nechte ji působit zhruba půl hodiny. Ideální je, když vlasy ještě zakryjete koupací čepicí nebo alespoň kouskem igelitu. Po 30 minutách si vlasy omyjte a vysušte. Abyste dosáhli kýženého efektu, praktikujte tento postup 1x za 3 dny.

Redukuje otoky kolem očí

Protože má růžová voda protizánětlivé vlastnosti, dokáže udržet vaši pleť svěží. To právě řeší i otoky, především nehezké kruhy pod očima.

Potřebujete:

1 polévkovou lžíci růžové vody

Jak na to:

Odličovací tampony namočte v růžové vodě a poté si jimi jemně potřete pleť pod očima. Nechte působit několik minut nebo dokud se nevysuší. Aplikujte vždy, když to zrovna potřebujete.

Udržuje v rovnováze pH pokožky

Růžová voda je výborný toner a podporuje rovnováhu pH vaší pleti. Pomáhá z ní odstraňovat olej a nečistoty. Smíchejte ji s kosmetickým jílem. Ten totiž obsahuje velké množství minerálů a stopových prvků, které se podílejí na výživě pokožky a udržují ji tak zdravou.

Potřebujete:

 • 2 polévkové lžíce růžové vody
 • 1 polévkovou lžíci kosmetického jílu (seženete ho nejlépe v internetových prodejnách surovin na výrobu domácí kosmetiky)

Jak na to:

Obě suroviny smíchejte v misce. Směs naneste na postižené místo, nechte působit zhruba 20 minut a následně opláchněte. Opakujte 2x týdně.

Působí proti stárnutí

Růžová voda je doslova nabitá silnými antioxidanty napomáhajícími v boji proti volným radikálům, které poškozují pokožku. Vaše pleť bude díky ní působit zářivým, zdravým a mladým dojmem. Abyste dosáhli ještě lepších výsledků, můžete ji kombinovat s gelem z aloe vera.

Potřebujete:

 • 2 polévkové lžíce růžové vody
 • 2 polévkové lžíce gelu z aloe vera

Jak na to:

Do misky vlijte růžovou vodu a čerstvý gel z aloe vera. Rozmixujte obě složky tak, abyste získali pastu. Naneste směs na obličej a krk. Při aplikaci se vyvarujte očí a uší. Nechejte působit asi 15 minut a pak opláchněte. Opakujte tento postup ideálně 2x denně.

-šp-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.