Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Máte kudrnaté vlasy? 9 kroků, jak je nemít v zimě suché a krepaté

Kudrnaté vlasy dávají jejich majitelkám obvykle docela zabrat. A co teprve v zimě, když jsou vysušené! Vyzkoušejte 9 rad na jejich krásu a zvlhčení.
Vydáno: 22.02.2019
Máte kudrnaté vlasy? 9 kroků, jak je nemít v zimě suché a krepaté
Autor: istock.com Máte kudrnaté vlasy? 9 kroků, jak je nemít v zimě suché a krepaté
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kudrny jsou nádherné a leckdy takové bohatě zakroucené vlasy závidíme. Zvlášť když si je ráno co ráno natáčíme kulmou. Jenže majitelky kudrnatých vlasů vědí, jak to s nimi bývá složité. Tak třeba právě teď v zimě mívají s vlasy docela peklo. Chladné počasí kudrny totiž vysušuje a lesk i pružnost jsou pryč.
Jak dostat do vlasů potřebnou hydrataci, když je venku mráz a za okny sněží? Voda je klíčem k hydratovaným prstýnkům bez ohledu na to, jaké zrovna máme roční období.

Zkuste těchto 9 tipů, které vrátí vašim kudrnám šťávu:

1) Nebojte se oleje

Právě vy, majitelky kudrnatých vlasů, si můžete dopřát přímo olejové hody. Vaše vlasy olej slupnou jak malinu a nemusíte se bát, že by byla hlava mastná. Můžete zkusit mandlový, kokosový nebo arganový olej, který si do kadeří vetřete a necháte ho, ať odvede svou práci.

2) Prostříhejte je

Jako trávník nebo krásný hustý keř! Klíčový je zkrátka dobrý střih vlasů, kdy se těžké kudrnaté vlasy dostatečně prostříhají. Pak se k nim lépe dostane výživa a vlhkost.

3) Bez šamponu

V zimě zkuste fígl kadeřníků pro kudrnaté vlasy: nemyjte je vůbec šamponem, jen vodou a kondicionérem. Nebudou se tolik vysušovat, zůstanou pěkně pružné.

4) Žádný kartáč

Pokud chcete pěkné kadeře a ne vysušený květák, zakažte vstup do koupelny všem kartáčům. Kudrnaté vlasy vyžadují jen široký a placatý hřeben. Nebo si vlasy jen pročešte prsty. Žádné drhnutí kartáčem!

5) Rozhrňte prales

Aby se voda a výživné přípravky dostaly až ke kořínkům dbejte na to, abyste při mytí vlasy pořádně rozhrnuli a natáhli. Ujistěte se, že se voda dostala až k hlavě.

6) Sušte tričkem

Tohle je fígl za všechny peníze! Nesušte své vlasy už nikdy froté ručníkem, ale bavlněným trikem! Uvidíte ten rozdíl. Froté ručník vlasy zbytečně namáhá a více se pak krepatí.

7) Poslední studenou

Možná to v zimě není moc příjemná představa, ale opravdu funguje, když si poslední opláchnutí dáte studenou vodou. To je totiž cesta k lesklým vlasům, i když jsou kudrnaté.

8) Fén s difuzérem

Když už chcete používat fén, zkuste raději difuzér. Pozvedne vlasy u kořínků a pomůže definovat vlny. Nepoužívejte horký vzduch, jen vlažný nebo studený. Pokud nespěcháte, nechte fén být a kudrny sušte bez techniky jen na vzduchu. Budou daleko méně vysušené.

9) Speciální produkty

Je to tak, s obyčejnými šampony se rozlučte, nejsou vám k ničemu. Kudrnaté vlasy jsou tak specifické, že musíte vždy hledat produkty, které jsou určené přímo pro ně!

Vyzkoušejte tyto produkty, které zkrotí všechny kudrny:

BUMBLE AND BUMBLE, šampón a tvarovací krém, Sephora, cena 810 Kč a 490 Kč
Autor: archiv značek BUMBLE AND BUMBLE, šampón a tvarovací krém, Sephora, cena 810 Kč a 490 Kč
Řada Instant Moisture od Paul Mitchell, více info na paulmitchell.cz
Autor: archiv značek Řada Instant Moisture od Paul Mitchell, více info na paulmitchell.cz
Coco Hair Mask, extra kokos, COCOES, Fann Parfumerie, cena 970 Kč, Maria Nila Style & Finish, Notino.cz, cena 599 Kč
Autor: archiv značek Coco Hair Mask, extra kokos, COCOES, Fann Parfumerie, cena 970 Kč, Maria Nila Style & Finish, Notino.cz, cena 599 Kč

 

Řada Marlies Möller MOISTURE, FANN beauty ateliér, cena 650 Kč a 790 Kč
Autor: archiv značek Řada Marlies Möller MOISTURE, FANN beauty ateliér, cena 650 Kč a 790 Kč

-KU- 

Článek je zařazen v: vlasy, kudrny, vlnité vlasy, sucho, zima, dehydratace
Reklama