Proč máte hrozné vlasy? Může za to nejspíš těchto 5 důvodů

Vedete válku se svými vlasy? Možná sezónní, možná dlouhodobou? Zkuste přijít na kloub tomu, proč vás kadeře neposlouchají. Možná za to může jeden z následujících důvodů!

Kdybyste potkala kouzelnou babičku na rozcestí a podělila se s ní o buchtu, přála byste si jediné: Drahá babičko, přičarujte mi, prosím, úplně jiné vlasy. Ty svoje nesnáším!

Možná jich máte hodně nebo málo, jsou nepoddajné a nedá se z nich udělat žádný sexy účes ála Jennifer Lopez (stejně má příčesky a větrák).

Možná se vám mastí jako papír z lahůdek nebo konečky připomínají sklenou vatu, i když je obden obšťastňujete výživnou maskou.

Prostě máte strašné vlasy a nevíte co s tím. Než začnete utrácet za další a další zaručené krémy a séra, zkuste přijít vaší vlasové katastrofě na kloub.

1) Genetika

Jestli máte na hlavě nepoddajné afro nebo pár hubených pramínků, podívejte se na své rodiče. S vlasy je to stejné jako s typem postavy nebo třeba talentem na matiku. Určitě něco dědíme a pak musíme uvažovat realisticky, jaké jsou naše možnosti. Na druhou stranu máte tu výhodu, že se můžete mrknout na maminku a zhodnotit, jak budete vypadat vy za pětadvacet let. A můžete začít jednat, abyste dala vlasům, co dlouhodobě potřebují.

2) Roční období

V různých obdobích roku se vlasy musí neustále přizpůsobovat a navíc se mění i naše chování. Vypadávání vlasů na podzim velmi často souvisí s poklesem hladiny estrogenu, ale nebojte se, to je normální. Také se mění počasí a začínáme přecházet z tepla do zimy a naopak. Zima je pak pro vlasy nejnáročnější období roku! Jarní vypadávání je také naprosto přirozené, ale nemělo by se jednat o více než osmdesát vlasů denně. Pokud je to více, náš organismus je silně vyčerpaný po zimě a nemocech a chybí mu dostatek prospěšných látek.

3) Nemoc

I to je možné, bohužel. Pokud se nejedná o následky například chemoterapie a vlasy vám nepřirozeně vypadávají, můžete mít kožní chorobu, která to způsobuje. Ihned vše řešte s praktickým i kožním lékařem! Vlasy vám ale můžou vypadávat i po celkem “běžné” chřipce nebo angíně, která se s vámi vleče delší dobu. Prostě, když je tělo oslabené. Vše se napraví, až se tělo uzdraví a zregeneruje!

PŘEČTĚTE SI: JEDNODUCHÝ TEST UKÁŽE, ZDA MÁTE ZDRAVÉ VLASY

4) Špatná výživa

Mnoho chronických dietářek, které jdou ve svém snažení až do extrému, sice získá hubené nožky, ale přijdou o krásné vlasy. Prostě, když tělu nedáte, co potřebuje, začne chřadnout. Místo drastických diet se zaměřte na posílení svého sebevědomí, zdravý životní styl a péči o svůj výsostně ženský exteriér, ke kterému křivky i zdravé vlasy patří! Nezapomínejte na kolagen a vitamín B!

5) Špatná kosmetika

To, co vyhovuje v reklamě Heidi Kulm nebo Penelope Cruz, nemusí sedět vám. Možná vlasy přílišnou péčí zatěžujete a pod nánosy chemie a silikonů se nedokáží ani nadechnout. Proto leží mastné a zplihlé nešťastně na vaší hlavě. Musíte najít to své! Přípravků na vlasy používejte méně a v delší frekvenci, vyhledávejte ty bez silikonů a zátěžových látek a dopřejte vlasům občas třeba kopřivový přeliv nebo jinou bylinkovou lázeň, která je očistí a zklidní pokožku hlavy. Pokud si nevíte rady, domluvte si konzultaci v dobrém salónu, kde vám vlasy diagnostikují a doporučí to nejvhodnější.

-KU-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.