Speciální polštář proti vráskám: Jak můžete mládnout, zatímco spíte!

V posteli strávíme skoro třetinu života a ruku na srdce – i když zrovna máme náročnou práci nebo malé miminko, pořád těch pár hodin denně s přehledem naspíme, i přesto, že často nedosáhneme na vytouženou osmihodinovku. Jenže, věděly jste, že při spánku svojí pleti často nevědomky ubližujeme?

Naštěstí se to dá snadno napravit – tady jsou tipy jak.

Viník zodpovědný za vaše vrásky číslo jedna? Často bohužel bavlněný potah na polštář. Přestože je bavlna pohodlná a zdravá tkanina, pro váš obličej už to zdaleka tak neplatí. Bavlněné vlákno má totiž vysoké absorbční schopnosti, a vaši tvář tak doslova vysává jako zákeřný upír útočící za noci. Odvádí z pleti její přirozenou vlhkost i kosmetické produkty, které jste na ni právě v rámci večerní rutiny nanesla. Vyplatí se ho proto vyměnit za polštář s potahem z hedvábí, které zdaleka tolik nesaje a navíc na rozdíl od bavlny nedrhne a nedrásá jemňoučkou pokožku obličeje. „Pomáhá mi po ránu nevypadat unaveně,“ přiznala na svém Instragramu nedávno nejslavnější žena, která se vydala na „hedvábnou stezku“, bývalá Spice Girl Victoria Beckham.

Hedvábný povlak na polštář kromě toho ocení i vaše vlasy, protože díky jeho hladkosti a minimalizování tření nebudete vstávat se vzhledem někoho, kdo právě strčil prsty do zásuvky. Ale pojďme dál – vedle polštáře je ve spánku naprosto klíčová i poloha. Optimální je spát na zádech, protože si smačkáváním obličeje, ke kterému dochází na břiše nebo na boku, nevytváříte vrásky na čele nebo kolem úst. Také vám takto nevznikne nevzhledná rýha mezi ňadry. Pokud jste si na tuto polohu dosud nezvykla, na YouTubu najdete pár praktických návodů, jak se dá spaní na zádech snadno naučit.

Jestli zjistíte, že ani příslib hladké, vyžehlené pleti vás ke spaní na zádech nepřiměje, k mání jsou ještě speciální beauty polštáře ve tvaru kříže s vykrojenými otvory v místech, kde by polštář nevhodně tlačil na obličej. Ideální je samozřejmě pořídit si ho s hedvábným potahem, vzhledem k tomu, že vaše tvář ale z větší části „levituje“ ve vzduchu nad „vykousnutými“ mezerami, můžete případně zkusit i nějaký z běžnějších materiálů. V e-shopech je seženete za pár set korun, zhruba do tisícovky.

Ty z nás, které trápí vráska mračivka a vrásky kolem očí, by si na závěr měly důsledně zkontrolovat kvalitu zatemnění v ložnici. Když vám do spací místnosti proniká příliš mnoho světla, můžete se ve spánku bezděky mračit a příliš intenzivně mžourat očními víčky. Že je to váš případ, poznáte tak, že se budíte se zmuchlaným obličejem, rýhou uprostřed čela a večer před spaním je vaše pleť paradoxně hladší. Úplná tma navíc blahodárně působí na vaše zdraví a přispívá k důkladné regeneraci ogramismu, což má pozitivní efekt právě i na pokožku.

autor: Karolína Š.

Sdílejte článek
Štítky spánek krása YouTube polštář polštáře vrásky Victoria Beckhamová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.