zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

6 způsobů, jak se zbavit vrásek bez botoxu

6 způsobů, jak se zbavit vrásek bez botoxu
Autor: iStock 6 způsobů, jak se zbavit vrásek bez botoxu
anna kopečková , Vydáno: 19.04.2018
Mnoho lidí se snaží vrásek zbavit. Nicméně už zapomínají, že jsou tyto linie znakem všeho, co jsme prožili. Symbolizují radost, štěstí, lásku, smích, bolest, trápení, hněv, smutek… K vráskám byste proto měli mít zdravý vztah. Nebát se jich, ale zase je trochu usměrnit, a to bez nepřirozeného botoxu.

reklama

Není snad dospělého člověka, kterého by netěšilo, když mu ostatní hádají nižší věk, než mu ve skutečnosti je. Podle čeho tipujete stáří ostatních lidí? Nejspíše podle postavy, vlasů, účesu a taky podle množství a hloubky vrásek. Někdo může mít vrásky natolik výrazné, že vypadá, jako by se usmíval, ale přitom je to jeho přirozený výraz, který vykreslují právě vrásky. Proto nemá cenu snažit se vrásky úplně vyzmizíkovat. Váš obličej tím ztratí svůj charakter. Ale mírné vyhlazení vrásek vůbec není na škodu. S jejich redukcí také souvisí mj. odstranění nepěkných tmavých kruhů pod očima.

Dermatologové se shodují, že zdraví, krása a jasná a veselá tvář nejsou podmíněny mládím. Pokud o sebe člověk dostatečně pečuje – nejen o tělo a tvář, ale i o duši – může vypadat dobře v jakémkoliv věku.

Jestliže se snažíte vyhlazovat svou pokožku od vrásek, respektujte její přirozené emocionální rysy. Jinak to už pak nebudete vy. Pomohou vám s tím následující tipy a triky, jejichž výborné výsledky jsou podpořeny vědou a výzkumem. Naštěstí se díky nim vůbec nemusíte uchylovat k jehlám a skalpelům.

1. Použijte antioxidační pleťové sérum

Každý den si aplikujte (pod opalovací krém) antioxidační pleťové sérum obsahující vitaminy C nebo E nebo kyselinu ferulovou. Můžete tak zamezit poškození pleti před negativními účinky ultrafialového záření a znečištění.

2. Užívejte krémy s ochranným faktorem

Nejdůležitějším krokem k ochraně pokožky je aplikace krému s ochranným faktorem proti slunečním paprskům. Preferujte alespoň SPF 30 a mažte se každý den. I tehdy, když zrovna nepraží sluníčko.

3. Denně zvláčňujte

Promastěte vaši pleť jednou nebo dvakrát denně hydratačním krémem. Ideálně takovým, který obsahuje zvláčňující složku, jako např. dimethicon. Dosáhnete tak hydratace a obnovení ochranné vrstvy pokožky a zabráníte jejímu podráždění.

4. Čistěte si pleť

Očistěte si tvář jemným pěnivým čisticím prostředkem. Je důležité, abyste to udělali na noc, protože tím předcházíte případným zánětům, které způsobuje neodstraněný make-up, bakterie, nečistota, mastnota a volné radikály. A nezapomeňte pleť pravidelně čistit i ráno, po probuzení.

5. Nebojte se retinolu

Vyzkoušejte přípravek s retinolem (látka odvozené od vitaminu A). Stačí jen malé množství velikosti hrášku. Pokud ho budete aplikovat před spaním, můžete docílit uvolnění pórů a také zredukovat vrásky a pigmentové skvrny. Retinol je látka citlivá na vzduch a světlo, proto vybírejte jen takové krémy nebo séra s jeho obsahem, které mají tmavý a dobře uzavíratelný obal. 

6. Zkuste exfoliátory – ale nepřežeňte to

Odstraňování odumřelých buněk ze svrchní vrstvy pokožky, tedy exfoliace, je nedílnou součástí péče o pleť. To můžete dělat buď mechanicky, tedy pomocí jemného pleťového peelingu či žínky nebo houbičky, nebo chemicky prostřednictvím vybraných kosmetických přípravků s hydroxykyselinami (např. mléčnou a salicylovou) a přírodními enzymy.

Pokud máte raději fyzické, mechanické odstraňování (zhruba 1–2x týdně), můžete si zvolit, jak velkou silou budete pokožku třít. Ženy s mastnějším typem pleti spíše preferují exfoliaci chemickou, která je intenzivnější a proniká hlouběji do kůže. Využívání exfoliace je nezbytné k tomu, aby lépe fungovala vrstva pokožky, kde se nachází kolagen, jenž zpevňuje kůži. Její stimulace podporuje vytváření stále nových buněk.

-šp-

Mohlo by vás taky zajímat:

5 potravin, díky kterým vám zmizí kruhy pod očima

Co způsobuje ošklivé a nevzhledné tmavé kruhy pod očima, kvůli kterým vypadáme unaveně a někdy až nemocně? Může za to nedostatek spánku, alergie nebo jednoduše genetika. Ať už je ale důvod jakýkoliv, máme pro vás řešení! Tady je 7 potravin, které vám snadno pomůžou k jasné a pevné pleti.

Plátky okurky

7 potravin, díky kterým vám zmizí kruhy pod očima

Tento trik je notoricky známý, ale stojí za to si ho občas připomenout. Okurka se pyšní vysokým obsahem vody, která krásně hydratuje jemnou kůži okolo očí. Také má v sobě hodně vitamínu K, který působí protizánětlivě a proti barevným nerovnostem pleti.

Proti vráskám na krku je potřeba začít bojovat včas

Vrásky na krku: 6 tipů, jak se jim co nejdéle vyhýbat

Odličovací ubrousky mohou nadělat víc škody než užitku

Odličovací ubrousky: Způsobují akné a vrásky navíc!

reklama

Související témata: omlazení , pleť , botox , vrásky , jak se zbavit vrásek

reklama

Přečtěte si také

reklama