Vrásky nejsou jen projevem stárnutí. Co vypovídají o vašem zdraví?

Na vrásky se často díváme jako na nevítaný projev stárnutí a estetického strašáka. Ve skutečnosti jsou mapou stavu našeho těla. Co všechno mohou ohledně stavu našeho zdraví prozradit?

Ať se nám to líbí, nebo ne, vrásky jsou přirozenou součástí stárnutí. Je to znamení, že se pomalu měníme, zrajeme. Také ukazují, jestli se více mračíme nebo smějeme, kolik stresu a starostí zažíváme, ale také kolik smíchu a zábavy si užíváme.

Kromě toho, že čáry v kůži prozrazují náš věk, má každá vráska ještě svůj vlastní zvláštní význam. Dokáže totiž odhalit mnoho fascinujících detailů o našem těle a našem zdraví!

1. Vodorovné vrásky na čele

Vodorovné čáry, které se objevují na čele, se někdy nazývají „vrásky obav”, a to právem. Mít tyto čáry vryté na čele je indikátorem toho, že se denně setkáváte s velkým stresem. Pokud jsou zvláště hluboké, znamená to, že byste měli zpomalit a daleko více relaxovat.

Vodorovné čelní vrásky mohou také dokazovat, že konzumujete hodně cukru a málo vody! Pokud vás při pohledu do zrcadla upoutají hlavně tyto vrásky, zkuste přehodnotit stravování a udělat si více prostoru pro osobní pohodu.

CO O VÁS ŘÍKAJÍ VRÁSKY NA ČELE? PŘEKVAPIVĚ HODNĚ O VAŠEM CHARAKTERU I BUDOUCNOSTI!

2. Mračivka u levého obočí

Krátká hluboká vráska vedle levého obočí, které se také říkává „mračivka,” má přímou souvislost se slezinou. Pokud si již nějakou dobou všímáte, že vráska poblíž levého obočí se rychle prohlubuje, může to být známka, že vaše slezina nepracuje správně. V takovém případě neváhejte kontaktovat lékaře. A buďte opatrní s množstvím cukru, který přijímáte, protože to může slezině škodit.

3. Mračivka u pravého obočí

Krátká vráska u pravého obočí je zase ukazatelem úrovně toxicity ve vašem těle. Játra jsou silně propojená s kůží a o jejich funkci vypráví právě tato rýha. Pokud se vám bude zdát, že je zřetelnější, než bývala, může to být příznakem jaterní nevyváženosti. Jestli s tím chcete něco dělat, začněte jíst zelenou zeleninu i listovou zeleninu a dopřejte si dobré proteiny. Zároveň zkuste snížit příjem kávy, kořenitých jídel a soli.

4. Nosní můstek

Mít čáru přes nosní můstek může znamenat, že trpíte alergiemi, ale také to signalizuje nadměrné znepokojení a stres. Kromě toho se k této vrásce u kořene nosu pojí vaše libido! Máte-li vrásku na kořeni nosu výraznou, můžete mít menší chuť na sex než obvykle. Zkuste trochu povzbudit svůj milostný život a zmírnit svou vrásku!

KOŘENÍ, KTERÁ ZVYŠUJÍ LIBIDO A PODPORUJÍ HUBNUTÍ

5. Vějířky u očí

Vějířky u očí patří mezi vrásky, které nás moc netrápí. Znamenají totiž, že se hodně usmíváte celou tváří, a to tak často, že se tyto linie prostě vytvoří. Může to ale také znamenat, že máte problémy se zrakem a že často přivíráte oči, abyste zaostřili zrak.

Vějířky vrásek jsou také spojeny s játry, ledvinami a žaludkem. Pokud si všimnete, že tyto čáry na stranách vašich očí jsou o hodně patrnější, zkuste se lépe starat o svůj jídelníček.

6. Kruhy nebo pytle pod očima

Kruhy nebo pytle pod očima často věstí nedostatek spánku. Oči vypadají ochable a unaveně, kůže pod očima nepůsobí svěže. Ale „kruhy a pytle” jsou také ukazatelem jiných zdravotních stavů. Pokud je tedy máte, i když spíte hodně, dejte si pozor na ledviny a krevní oběh! Zkuste cvičení, jako je jóga nebo lehký jogging, aby se zlepšila krevní cirkulace těla.

7. Zbarvení na tvářích

Jestli si všímáte častěji určitých zabarvení na tvářích, můžete mít problémy s plícemi a s dýcháním. Jestli se k tomu zadýcháváte nebo nemůžete „dodýchnout”, měli byste se co nejdříve objednat ke svému lékaři na důkladnou prohlídku.

8. Nos s červenou špičkou

I když je v zimě běžné, že máme zarudlou špičku nosu, za normálních okolností by to být nemělo. Jestli vám běžně rudne nos, může to mít něco společného s krevním oběhem, tlakem nebo srdcem. Pak je nejlepší navštívit lékaře. Pokud to není nic vážného, ​​červený nos může znamenat, že byste měli omezit kávu a kořeněná jídla a zdravým životním stylem regulovat krevní tlak.

NEPODCEŇUJTE VYSOKÝ KREVNÍ TLAK. VÍTE, CO VÁM MŮŽE ZPŮSOBIT?

9. Ústní linie

Čáry, které se objevují po stranách úst, jsou spojeny s tlustým střevem. Pokud si všimnete, že tyto linie se během krátké doby zvýraznily, tělo vám signalizuje, že vaše tlusté střevo není tak zdravé, jak by mělo být.

Naštěstí se tlusté střevo poměrně snadno revitalizuje a vrací zpět do kondice. Pití dostatečného množství tekutin, konzumace potravin bohatých na vitamín D a pravidelné cvičení, to jsou dobré rady, jak udržet tlusté střevo zdravé jako tuřín.

10. Vrásky smíchu

S těmito vráskami, které jsou spojeny se smíchem a radostí, si opravdu nedělejte žádné starosti! Jsou pouze indikátorem vašeho skutečného vnitřního naladění a pozitivní mysli.

11. Čárky nad horním rtem

U kuřáků je vidíte často! Také pokud denně pijete brčkem, můžete si na čárky kolem rtu zadělat. Savý pohyb rtů, potahování z cigaret a samozřejmě stárnutí, to jsou příčiny těchto vrásek. Mohou ale také naznačovat, že máte slabou slezinu. Zkuste zlepšit jídelníček pomocí různých druhů zeleniny, včetně mrkve a tuřínu.

13. Vrásky na krku

Mohou být výsledkem nadváhy a mohou také signalizovat zdravotní problémy štítné žlázy. Zdraví štítné žlázy si můžete vylepšit přísunem zinku a snížením lepku ve vaší stravě. Pokud se vám zdá, že se stav štítné žlázy časem zhoršuje, je nejlepší vyhledat lékařskou pomoc!

VRÁSKY NA KRKU: 6 TIPŮ, JAK SE JIM CO NEJDÉLE VYHNOUT

14. Vrásky pod spodním rtem

Vrásky těsně pod rty a kousek nad bradou, znamenají, že se vám hromadí negativní energie. A to vaše tělo dlouhodobě pocítí! Zkuste si uvědomit, jestli to tak je, a zapracujte na větší duševní harmonii.

-ku-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.