Jak poznáte, že vám vadí cukr, alkohol, lepek nebo mléko? Prohlédněte si svůj obličej!

Existuje několik názorů na to, jak potraviny, které jíte, ovlivňují váš vzhled. Někteří říkají, že množství čokolády přímo souvisí s akné, podle jiných zde žádná souvislost není. Specialistka v péči o pleť Nigma Talibová tvrdí, že podle vzhledu pleti jejích pacientů pozná, co jedí a jaké potraviny jim škodí.

Podle Talibové totiž vzhled pokožky souvisí se stavem trávicího traktu víc, než si mnozí připouštejí. Na obličeji tak snadno spatříte stopy po potravinách, které neprospívají vašim útrobám a které u vás vyvolávají potravinovou nesnášenlivost.

To, zda ilustrace, které vám ukážeme, budou mít vliv na vaše stravovací návyky, necháme na vás. Ale pokud přemýšlíte, zda ta večerní káva nemůže za vaše tmavé kruhy pod očima nebo pár skleniček vína za vaše zarudlé tváře, v článku najdete odpovědi.

Cukrová tvář

Obličej, který prozrazuje závislost na cukru, má linky a vrásky na čele, povislé váčky pod očima. Přestože cukr způsobuje obezitu, obličej může působit vychrtlým dojmem, mohou se na něm objevovat zanícené boláky, kůže může být nezdravě tenká, bledá až šedá a obočí má sklon mizet.

Co cukr způsobuje v těle?

Narušení střevní mikroflóry spustí výskyt akné. Východní medicína tvrdí, že jednotlivé orgány v těle jsou spojeny s částmi obličeje. Podle tohoto učení se problémy se zažíváním objeví jako první právě na čele. Prudké výkyvy hladiny inzulinu zatěžují nadledvinky, které ovlivňují, jak obočí roste. Pokud mají nadledvinky problém, projeví se to řídnutím obočí.

Vinná tvář

Pokud dáváte přednost vínu, vypadá váš obličej jinak, než když jste závislí na sladkém. Linky a vrásky se sbíhají kolem očí, které jsou často zarudlé. Víčka jsou povadlá, póry zvětšené, pleť dehydrovaná a plná malých vrásek. Tváře a nos jsou často zarudlé a kolem nosu a rtů se udělaly hluboké vrásky.

Jak ovlivňuje tělo alkohol?

Alkohol tělo dehydratuje, což výrazně zhoršuje linky a vrásky. Oblast jater se na obličeji projevuje mezi obočím, takže pokud zde máte hodně vrásek, suchou a napnutou kůži či jiné problémy, měli byste s pitím přestat. Alkohol také rozšiřuje jemné kapiláry, což vede k trvalému zarudnutí tváří.

Lepková tvář

Člověka, který trpí intolerancí na lepek, a nemusí jít rovnou o celiakii, poznáte podle opuchlých tváří a tmavých pigmentových skvrn nebo teček kolem brady.

Co lepek provádí tělu?

Pokud je tělo nesnášenlivé k lepku, zažívání nefunguje, jak by mělo, což vede ke špatnému vstřebávání živin. Důsledkem, kromě jiného, může být nafouklý obličej i tělo. Objevují se také kožní problémy, jako je akné, zánětlivé změny kůže a různé vyrážky.

Jestli skutečně trpíte alergií na lepek, měli byste své problémy řešit, protože na něj reaguje váš imunitní systém, hormony a prostě téměř každá buňka v těle. Neřešené problémy mohou vést až k neplodnosti.

Mléčná tvář

A protože žijeme ve světě, kde každá potravina někomu vadí, existuje zde i skupina lidí, kteří trpí intolerancí na kravské mléko. Není jich naštěstí mnoho a často nesnášejí jen syrové kravské mléko, ale kvašené mléčné produkty nebo sýry jim potíže nepůsobí. Jejich obličej poznáte podle oteklých očních víček, váčků a tmavých kruhů pod očima či drobných bílých skvrn a hrbolů na bradě.

Proč mléko vadí?

Běžná intolerance na laktózu může mít vliv dokonce i na imunitní systém, což pak povede k zánětlivým procesům v těle. Stejně jako oteče kotník, když si ho vyvrtnete, mohou opuchnout víčka a pytle pod očima tak vyniknou.

Hormony estrogen a progesteron, které jsou obsažené v mléce, způsobují nadprodukci kožních buněk, což blokuje póry, vázne produkce mazu, a tak vznikají skvrny.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.